baki

تاریخچه فرودگاه بین المللی مونترال

سال های اول:

تا دهه 1940 ، به طور فزاینده ای مشخص شد که فرودگاه اصلی مونترال ، یعنی فرودگاه سن هوبرت ، که از سال 1927 به بهره برداری رسید ، دیگر برای نیازهای شهر کافی نبود. وزیر حمل و نقل زمینی را در مسیر مسابقه دوروال خریداری کرد که به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب و چند روز مه آلود ، بهترین مکان برای یک فرودگاه بزرگ محسوب می شد. این فرودگاه در تاریخ 1 سپتامبر 1941 به عنوان فرودگاه دوروال / Aéroport Dorval با سه باند آسفالته افتتاح شد. در سال 1946 این فرودگاه سالانه میزبان بیش از یک چهارم میلیون مسافر بود که در اواسط دهه 1950 به بیش از یک میلیون نفر رسید. در طول جنگ جهانی دوم ، هزاران هواپیمای متفقین از طریق دوروال در مسیر انگلیس عبور کردند. در زمانی ، دوروال با قطارهای هواپیمایی از جمله شرکتهای هواپیمایی بریتانیا در خارج از کشور (BOAC) بزرگترین مرکز حمل و نقل هوایی و شلوغ ترین فرودگاه کانادا بود. تا سال 1959 ، همچنین به عنوان ایستگاه لاچین RCAF دو برابر شد.

فرودگاه - هلدینگ باکی

پیشرفت:

هواپیماهای هوایی کانادا در سال 1982 در فرودگاه هوایی قدیمی پارک شده بودند. در نوامبر 1960 ، این فرودگاه به فرودگاه بین المللی مونترال - دوروال / بین المللی Aéroport Dorval de Montréal تغییر نام داد. در تاریخ 15 دسامبر همان سال ، وزیر حمل و نقل پایانه 30 میلیون دلاری جدید را افتتاح کرد. این سازه توسط ایلسلی ، تمپلتون ، آرشی بالد و لاروس ساخته شده است. در اوج آن بزرگترین ترمینال کانادا و یکی از بزرگترین در جهان بود. این دروازه به کانادا برای همه ترافیک هوایی اروپا بود و بیش از دو میلیون مسافر در سال را خدمت می کرد. هشت سال بعد ، فرودگاه بین المللی مونتریال - دوروال تحت یک برنامه توسعه بزرگ قرار گرفت. با وجود این ، دولت نخست وزیر کانادا پیر الیوت ترودو (که نماینده سواری مونترال بود) پیش بینی کرد که دوروال تا سال 1985 کاملاً اشباع شود و همچنین پیش بینی کرده است که سالانه 20 میلیون مسافر از طریق فرودگاه های مونترال عبور می کنند. آنها تصمیم گرفتند تا فرودگاه جدیدی را در Sainte-Scholastique ، که به فرودگاه بین المللی مونترال-میرابل تبدیل شد ، بسازند. به عنوان اولین مرحله در انتقال که در نهایت احتمالاً دوروال بسته خواهد بود ، تمام پروازهای بین المللی (به جز آنهایی که از طریق ایالات متحده به سر می برند) در سال 1975 به فرودگاه جدید منتقل شدند.

فرودگاه - هلدینگ باکی

افتتاح و بسته شدن فرودگاه میرابل :

در 29 نوامبر 1975 ، فرودگاه بین المللی میرابل به بهره برداری رسید. با منطقه عملیاتی 70 کیلومترمربع (27 مایل مربع) و منطقه بافر 290 کیلومترمربع (110 کیلومتر مایل) ، به بزرگترین فرودگاه جهان تبدیل شد. بسیاری از پروازهای متصل به مراکز کانادایی به Mirabel منتقل شدند و 23 شرکت هواپیمایی بین المللی فعالیت های خارج از کشور خود را به آنجا منتقل کردند. در نتیجه ، مونترال-دوروال برای انجام پروازهای داخلی و پروازهای فرامرزی به ایالات متحده مجبور شد. ترافیک میرابل به دلیل ظهور در دهه 1980 جت های دوربرد که نیازی به سوخت گیری در مونترال قبل از عبور از اقیانوس اطلس نبود کاهش یافته است. کاهش اقتصادی مونترال در اواخر دهه 1970 و 1980 تأثیر قابل توجهی در ترافیک فرودگاه داشت ، زیرا پروازهای بین المللی در مجموع به نفع فرودگاه بین المللی تورنتو پیرسون ، مونترال را دور زد. دولت تروودو فرودگاه میرابل را توسعه داده بود تا بتواند از رشد پیش بینی شده در ترافیک بین المللی و در نهایت ، جایگزینی دوروال استفاده کند. با این حال ، ترافیک اضافی هرگز تحقق نیافت. این ، همراه با نزدیکی دوروال به مرکز شهر مونترال در فاصله 20 کیلومتری (12 مایل) به جای 39 کیلومتر (24 مایل) ، به بازگشت همه خدمات هوایی برنامه ریزی شده به دوروال منجر شد ، در حالی که میرابل در سال 2004 فعالیت مسافر را متوقف کرد. در ماه مه 2007 ، گزارش شده است كه مركز بين المللي مسابقه پيشرفته ، يك اجاره 25 ساله را با فرودگاه های مونترال امضا كرده است تا از بخشي از فرودگاه به عنوان يك راه آهن ، مدار ICAR استفاده كند. در همان زمان ، اپراتور پایه ثابت هلیبول تاسیساتی را در آنجا افتتاح کرد که به هواپیماهای خصوصی می رود. این شرکت همچنین یک سرویس مسافر هلیکوپتر ازمیرابل به مقصد کانادا و ایالات متحده ارائه می دهد. آنها دو نوع هلیکوپتر متفاوت دارند. Bell 222 و Aérospatiale Gazelle .

فرودگاه - هلدینگ باکی

بازگشت به مونترال - دوروال ، رنسانس :

با بازگشت همه پروازهای بین المللی برنامه ریزی شده در سال 1997 به مونترال - دوروال در سال 1997 ، و همچنین پروازهای چارتر در سال 2004 ، سرانجام فرودگاه بین المللی مونترال - دوروال به قطب واقعی تبدیل شد زیرا مسافران دیگر بسته به مقصد پرواز خود مجبور به سفر به فرودگاه های مختلف می شوند. ادغام پروازها به مونترال - دوروال منجر به افزایش تردد مسافر شد ، نه تنها به دلیل انتقال پرواز بلکه به دلیل اتصال آسانتر از طریق مونترال آسان تر شد.

فرودگاه - هلدینگ باکی

با شروع فرودگاه دوروال، سپس فرودگاه بین المللی دوروال Montréal-Dorval ، این فرودگاه به احترام ترودو در تاریخ 1 ژانویه 2004 توسط دولت فدرال به فرودگاه بین المللی مونترال-پیر الیوت ترودو تغییر نام یافت. این تغییر در سپتامبر 2003 توسط وزیر وقت حمل و نقل دیوید کالنت اعلام شده بود. این اقدام برخی مخالفان ، به ویژه حاکمیت های کبک را مخالف سیاست های قاطعانه فدرالیستی ترودو برانگیخت. تغییر نام باعث مخالفت بسیاری از مورخان و علاقه مندان به هواپیمایی شد که نقش ترودو را در تلاش برای خاموش کردن دوروال به نفع فرودگاه میراابل بسیار بزرگتر و مدرن به یاد آوردند ، که وی بزرگترین محرک ساخت آن بود. بسیاری از مونترال ها هنوز هم فرودگاه ترودو را "Dorval" یا "فرودگاه Dorval" می نامند.