baki

فرودگاه بین المللی ادمونتون

فرودگاه بین المللی ادمونتون (IATA: YEG ، ایکائو: CYEG) نخستین مرکز حمل و نقل هوایی و باربری در منطقه متروپولیتن ادمونتون در استان کانادا آلبرتا است. توسط فرودگاه های ادمونتون اداره می شود ، در 14 مایل دریایی (26 کیلومتری ؛ 16 مایل) جنوب غربی [2] مرکز شهر ادمونتون در شهرستان لدوک در بزرگراه 2 روبروی شهر لدوک واقع شده است. این فرودگاه پروازهای بدون برنامه ریزی را به شهرهای بزرگ کانادا ، ایالات متحده ، مکزیک ، کارائیب ، آمریکای مرکزی و اروپا ارائه می دهد. این مرکز تفریحی برای آلبرتا شمالی و شمال کانادا است. این فرودگاه دارای یک حوضه آبریز است که شامل آلبرتا مرکزی و شمالی ، کلمبیای شمالی بریتانیا ، و یوکان ، مناطق شمال غربی و نوناووت غربی است. کل حوضه آبریز 1.8 میلیون نفر ساکن است. [6] این بزرگترین فرودگاه بزرگ کانادا به مساحت زمین ، [7] [8] پنجمین شلوغ ترین فرودگاه با ترافیک مسافر و نهمین شلوغ با حرکت هواپیماست. [4] [5] این سرویس در سال 2018 به 8،254،121 مسافر خدمت کرده است.

هواپیما - هلدینگ باکی

پایانه :

فرودگاه بین المللی ادمونتون امکانات مرزبانی ایالات متحده را ارائه می دهد. مسافران از پروازهای داخلی که در ادمونتون به مقصد ایالات متحده وصل می شوند از Quick Connect استفاده می کنند ، که به مسافران امکان می دهد گمرک و حفاظت از مرزهای ایالات متحده را بدون نیاز به ادعا و چک مجدد چمدان یا امنیت دوباره پاک در طول اتصال ترخیص کنند. این فرودگاه دارای یک سالن برگ افرا ایر کانادا و دو سالن Plaza Premium است.

هواپیما - هلدینگ باکی

هواپیمایی و مقصد:

مسافر :

فرودگاه بین المللی ادمونتون پروازهای بدون توقف را به 55 مقصد ارائه می دهد. این مرکز به عنوان قطب اصلی شرکت هواپیمایی Flair Airlines است. ادمونتون همچنین قطب غربی Swoop است که در زمستان به بزرگترین قطب Swoop تبدیل شده و در طول فصل 51 پرواز در هفته انجام می دهد. ادمونتون یکی از بزرگترین شهرهای تمرکز WestJet است. پرواز هواپیمایی به 30 مقصد با میانگین 62 عزیمت روزانه ، بدون توقف از ادمونتون پرواز می کند. WestJet (و شرکت های تابعه آن) بزرگترین شرکت های حمل و نقل در فرودگاه بین المللی ادمونتون هستند و بیش از 70 درصد از سهم بازار را در اختیار دارند.

هواپیما - هلدینگ باکی

خدمات آمبولانس هوایی:

این فرودگاه در یک مرکز ساخته شده در لبه جنوبی واقع شده است که توسط عملیات آمبولانس هوایی ثابت خدمات بهداشتی آلبرتا و همچنین یکی از سه پایگاه در استان برای آمبولانس هوایی بالگردهای STARS در نظر گرفته شده است. حمل و نقل هوایی Nor-Alta همچنین طبق قرارداد خدمات بهداشتی آلبرتا خدمات آمبولانس هوایی را در فرودگاه ادمونتون ارائه می دهد. شرکت هواپیمایی Nor-Alta در اواخر سال 2015 یک شرکت هواپیمایی هوایی Nor-Alta را به عنوان شرکت هواپیمایی Can-West یک شرکت هواپیمایی هوایی Nor-Alta بدست آورد.

هواپیما - هلدینگ باکی