baki

غذاهای سرو شده در هواپیما

اکثر مسافران سؤال نمی کنند که غذای تعارف آنها از کجا آمده است یا اینکه چگونه به آنها رسیده است ، علی رغم اینکه اطلاعات کمی درباره روند انتخاب و تهیه وعده غذایی داده می شود. آیا کسی که 35000 پا در هوا گیر می کند ، غذای رایگان را از دست می دهد؟ من نه. در حالی که اکثر شرکت های بزرگ حمل و نقل دارای تیم های آشپزی هستند تا آنها به شرکت های پذیرایی اعتماد کنند تا به آنها در تولید هزاران وعده غذایی در پرواز در روز کمک کنند. مواد غذایی هواپیما همیشه در یک جعبه بسته بندی شده پلاستیکی سرو نمیشود. مانند همه چیز مربوط به سفرهای هوایی مدرن ، وعده های غذایی و تدارکات آماده سازی آنها به طور مداوم تنظیم می شوند تا کارایی و ایده آلتری برای بهبود تجربه مشتری داشته باشند.

هواپیما - هلدینگ باکی

تاریخچه مختصری از غذای هواپیمایی:

برای شناختن اینکه غذاهای داخلی امروزی چقدر ناچیز هستند ، باید به اواخر دهه 1990 و اوایل دهه 2000 نگاه کنیم ، وقتی خطوط هوایی در پروازهای داخلی غذاهای داخل هواپیما را ارائه می دادند. بله ، حتی پروازهای کوتاه بوستون به شیکاگو. (البته ، این غیر قابل مقایسه با دهه های 1950 و 1960 بود ، که لقب "عصر طلایی مسافرت هوایی" را داشت ، هنگامی که چندین وعده های غذایی و نوشیدنی در هواپیما سرو می شدند.)

هواپیما - هلدینگ باکی

یک وعده غذایی در کلاس اقتصادی یک خط هواپیمایی حدود 4 دلار و یک وعده غذایی کلاس تجاری از 25 تا 30 دلار قیمت دارد. وعده های غذایی درجه یک می توانند 100 دلار به بالاقیمت داشته باشند. هنگامی که خطوط هوایی "تجربه ناهار خوری" را در هنگام پرواز افزایش می دهند ، احتمالاً آنچه را که برای افراد درجه یک یا پروازهای بین المللی ارائه می دهند ، را تحت حمایت قرار می دهند. برای معدود اعضای "پریمیوم" که به طور مکرر مسافرت می کنند و یا کسانی که می توانند کلاس اول را تحمل کنند ، غذا بخشی جدایی ناپذیر از تجربه پرواز است.

چه کسی این موارد فهرست را انتخاب می کند؟

سه خط هوایی بزرگ آمریکایی - دلتا و یونایتد - همگی تیم های آشپزی اختصاص داده شده برای تعیین منوهای پرواز خود را دارند که بسته به منطقه ، کلاس صندلی و فصل متفاوت است. تیم های آشپزی در یونایتد و آمریکایی درخواست ورود از پرواز و در برخی موارد نظرات مشتریان را می پرسند تا ببینند کدام نوع غذاها محبوب هستند.

هواپیما - هلدینگ باکی

غذاهای هواپیما چگونه تهیه می شوند؟

وعده های غذایی معمولاً در محل های پذیرایی نزدیک فرودگاه ، در سطح زمین تهیه می شوند و سپس به هواپیما منتقل می شوند و در یخچال قرار می گیرند که برای سرنشینان پرواز برای گرم کردن و سرویس دهی در زمان سرو استفاده کنند. غذاهای پذیر بیشتر شبیه واسطه هایی هستند که به شرکتهای هواپیمایی کمک می کنند تا هزاران وعده غذایی روزانه به طور انبوه تولید کنند. تیم پذیرایی هواپیمایی معمولاً مسئول طراحی منو هستند.

هواپیما - هلدینگ باکی

آیا غذا (و آب) به طور کلی بی خطر است؟

با این حال ، موارد مسمومیت با مواد غذایی وجود دارد ، و سازمان غذا و دارو از اکتبر 2008 نزدیک به 1500 نقل قول ایمنی مواد غذایی را به سه وعده دهنده اصلی هواپیمایی (گروه گیت ، گروه پرواز Flying Food ، LSG Sky Chef) و 16 خط هوایی صادر کرده است. طبق تحقیقات NBC News NBC متوجه شد كه 500 مورد از این موارد مربوط به آلودگی یا نقض بهداشت بوده است ، اما هیچكدام به اندازه كافی شدید نبودند كه FDA بتواند یك سرویس غذا را حذف كند.