baki

ضبط کننده های پرواز

ضبط کننده های داده های پرواز از 4جز تشکیل شده است، که در این مقاله توضیحات درباره این اجزا را خدمت شما عزیزان ارائه می دهیم.

هواپیما - هلدینگ باکی

ضبط داده پرواز :

ضبط کننده اطلاعات پرواز (FDR ؛ همچنین ADR ، برای ضبط داده های تصادفات) وسیله الکترونیکی است که برای ضبط دستورالعمل های ارسال شده به هر سیستم الکترونیکی در هواپیما بکار می رود. اطلاعات ثبت شده توسط FDR برای تصادفات و تحقیقات حادثه استفاده می شود. به دلیل اهمیت آنها در بررسی تصادفات ، این دستگاههای تنظیم شده ایكائو به دقت مهندسی و ساخته شده اند تا در برابر نیروی ضربه به سرعت زیاد و گرمای آتش شدید مقاومت كنند.بر خلاف اصطلاح رایج "جعبه سیاه" ، نمای بیرونی FDR با رنگ نارنجی روشن و مقاوم در برابر حرارت برای دید زیاد در زباله ها پوشانده شده است ، و واحد معمولاً در قسمت دم هواپیما نصب می شود ، جایی که احتمال سالم ماندن بیشتر در آن وجود دارد. تصادف شدید به دنبال حادثه ، بازیابی FDR معمولاً از اولویت اصلی برای تحقیقات است ، زیرا تجزیه و تحلیل پارامترهای ضبط شده اغلب می تواند علل یا عوامل مؤثر را بررسی و شناسایی کند.

هواپیما - هلدینگ باکی

FDR های امروزی ورودی را از طریق فریم های داده خاص از واحدهای خرید داده پرواز (FDAU) دریافت می کنند. آنها پارامترهای قابل توجهی ، از جمله موقعیت های کنترل و محرک ، اطلاعات موتور و زمان روز در پرواز را ثبت می کنند. طبق مقررات فعلی فدرال ایالات متحده 88 پارامتر مورد نیاز به عنوان حداقل وجود دارد (فقط 29 مورد نیاز بود تا سال 2002) ، اما برخی از سیستم ها متغیرهای بیشتری را تحت نظر دارند. عموماً هر پارامتر چند بار در ثانیه ضبط می شود ، اگرچه برخی از واحدها در صورت شروع سریع تغییر داده ها ، داده ها را با فرکانس بسیار بالاتر ذخیره می کنند. بیشتر FDR ها تقریباً 17-25 ساعت داده را در یک حلقه مداوم ثبت می کنند. امروزه بسیاری از هواپیماها به دکمه "رویداد" در کابین خلبان مجهز شده اند که در صورت بروز ناهنجاری در پرواز ، توسط خدمه می توان آن را فعال کرد. با فشار دادن دکمه ، یک سیگنال روی ضبط قرار می گیرد و زمان رویداد را علامت گذاری می کند.

ضبط صدا کابین خلبان:

ضبط صوتی کابین خلبان (CVR) ضبط کننده پروازی است که برای ضبط محیط صوتی در عرشه پرواز هواپیما به منظور بررسی حوادث و وقایع استفاده می شود. این به طور معمول با ضبط سیگنال های میکروفون و هدفون هدست خلبانان و میکروفون منطقه در سقف کابین خلبان حاصل می شود. FAA TSO قابل اجرا فعلی C123b با عنوان تجهیزات ضبط صدا کابین خلبان است. در جایی که هواپیما برای حمل لازم باشد از CVR و ارتباطات دیجیتال استفاده می کند ، CVR موظف است چنین ارتباطاتی را با کنترل ترافیک هوایی ضبط کند ، مگر اینکه این موضوع در جای دیگری ثبت شود. از سال 2008 این یک الزام FAA است که مدت زمان ضبط حداقل دو ساعت است.

هواپیما - هلدینگ باکی

یک CVR استاندارد قادر به ضبط 4 کانال از داده های صوتی به مدت 2 ساعت است. نیاز اصلی برای ضبط CVR به مدت 30 دقیقه بود ، اما این مسئله در بسیاری از موارد ناکافی است زیرا بخش های قابل توجهی از داده های صوتی مورد نیاز برای تحقیقات بعدی بیش از 30 دقیقه قبل از پایان ضبط رخ داده است.

واحدهای ترکیبی :

با ظهور ضبط کننده های دیجیتالی ، FDR و CVR می توانند در یک ظرف ضد حریق ، ضد ضربه و ضد آب به عنوان یک ترکیب دیجیتالی ترکیبی صدا و خروس دیجیتال (CVDR) ساخته شوند. در حال حاضر ، CVDR ها توسط L3 Technologies [36] و Hensoldt [37] در میان دیگران تولید می شوند.

هواپیما - هلدینگ باکی

ضبط کننده های حالت جامد در سال 1990 با استفاده از عدم نیاز به نگهداری برنامه ریزی شده و بازیابی داده ها آسان تر از نظر تجاری عملی شدند. این کار به ضبط صدا دو ساعته در سال 1995 تمدید شد.

تجهیزات اضافی:

از دهه 1970 ، بیشتر حمل و نقلهای جت غیرنظامی علاوه بر این به "ضبط کننده دسترسی سریع" (QAR) مجهز شده اند. این داده ها را در یک رسانه ذخیره سازی قابل جابجایی ضبط می کند. دسترسی به FDR و CVR لزوما دشوار است زیرا آنها باید در جایی قرار گیرند که احتمالاً آنها برای زنده ماندن از یک حادثه جان سالم به در ببرند. آنها همچنین به تجهیزات تخصصی برای خواندن ضبط احتیاج دارند. رسانه ضبط QAR به راحتی قابل جابجایی است و به گونه ای طراحی شده است که توسط تجهیزات متصل به رایانه رومیزی استاندارد قابل خواندن باشد. در بسیاری از خطوط هوایی ، ضبط های دسترسی سریع برای "رویدادها" اسکن می شوند ، یک واقعه انحراف قابل توجهی از پارامترهای عملیاتی عادی است. این اجازه می دهد تا مشکلات عملیاتی قبل از تصادف یا نتایج حادثه شناسایی و از بین بروند.

هواپیما - هلدینگ باکی

بسیاری از سیستم های هواپیمای مدرن به صورت دیجیتال یا دیجیتالی کنترل می شوند. اغلب اوقات ، سیستم دیجیتالی شامل تجهیزات تست داخلی است که اطلاعات مربوط به عملکرد سیستم را ضبط می کند. برای کمک به تحقیقات در مورد حادثه یا واقعه ممکن است به این اطلاعات نیز دسترسی پیدا کند.