baki

ضبط پرواز

ضبط پرواز وسیله ضبط الکترونیکی است که به منظور تسهیل در بررسی وقایع و حوادث حمل و نقل هوایی در هواپیما قرار می گیرد. ضبط کننده های هواپیما همچنین با جعبه سیاه شناخته می شوند. آنها در واقع نارنجی روشن هستند تا به آنها در بهبود پس از تصادفات کمک کنند. دو دستگاه ضبط کننده پرواز مختلف وجود دارد: ضبط کننده اطلاعات پرواز (FDR) سابقه ثبت پرواز را با ضبط ده ها پارامتر جمع آوری شده چندین بار در ثانیه حفظ می کند. ضبط صدا کابین خلبان (CVR) سابقه اخیر اصوات موجود در کابین خلبان ، از جمله مکالمه خلبانان را حفظ می کند. این دو دستگاه ممکن است در یک واحد ترکیب شوند. با هم ، FDR و CVR به طور عینی تاریخچه پرواز هواپیما را مستند می كنند ، كه می تواند در تحقیقات بعدی كمك كند.

هواپیما - هلدینگ باکی

طبق ضوابط بین المللی ، تحت نظارت سازمان بین المللی هواپیمایی ، دو ضبط پرواز موظف هستند که بتوانند از شرایطی که احتمالاً در یک تصادف شدید هواپیما با آن روبرو هستند ، جان سالم به در ببرند. به همین دلیل ، آنها به طور معمول مشخص شده اند تا در برابر تأثیر 3400 گرم و دمای بالاتر از 1000 درجه سانتیگراد (1830 درجه فارنهایت) مقاومت کنند ، همانطور که توسط EUROCAE ED-112 لازم است. آنها از سال 1967 در هواپیماهای تجاری در ایالات متحده الزامی و اجباری بوده اند. پس از ناپدید شدن توضیح ناپذیر هواپیمایی 3 مالزی در سال 2014 ، مفسران خواستار پخش مستقیم داده ها به زمین و همچنین تمدید عمر باتری زیر آب شده اند.

مجموعه اصطلاحات:

اصطلاح جعبه سیاه یک عبارت انگلیسی جنگ جهانی دوم بود که منشأ آن با توسعه رادیو ، رادار و وسایل الکترونیکی ناوبری در هواپیماهای جنگی انگلیس و متفقین بود. این وسایل الکترونیکی اغلب مخفی به معنای واقعی کلمه در جعبه های سیاه و غیر منعکس کننده محفظه قرار می گرفتند. اولین مرجع شناسایی شده به "جعبه های سیاه" در مقاله ای در پرواز در ماه مه 1945 ، "رادار برای هواپیمایی" اتفاق می افتد که کاربرد رادارهای RAF و کمکهای ناوبری در زمان جنگ برای هواپیماهای غیرنظامی را توصیف می کند: "ذخیره جعبه های سیاه" بیشترمهم است ، اثرات مضر بر عملکرد آنتن های خارجی ، همچنان به عنوان یک مشکل رادیویی و راداری باقی مانده است. (اصطلاح جعبه سیاه با معنی متفاوت در علم و مهندسی استفاده می شود ، برای سیستمی که با ورودی های آن توصیف می شود و خروجی ، بدون اطلاعاتی در مورد کارکرد آن.)

هواپیما - هلدینگ باکی

همچنین ضبط صدا و ضبط صوت مغناطیسی تا سال 1943 روی بمب افکن های RAF و USAAF آزمایش شده بود و به این ترتیب می توان به دستگاههای الکترونیکی میدانی و آزمایشی بکار رفته در هواپیماهای متفقین اضافه کرد. در اوایل سال 1944 نویسندگان حمل و نقل هوایی پیش بینی کرده بودند که از این دستگاه های ضبط در هواپیماهای تجاری برای کمک به تحقیقات حوادث استفاده کنند. هنگامی که ضبط کننده های پرواز مدرن در سال 1958 به شورای تحقیقات هوانوردی انگلیس پیشنهاد شدند ، اصطلاح "جعبه سیاه" توسط متخصصان در استفاده محاوره ای قرار گرفت. در سال 1967 ، هنگامی که ضبط کننده های پرواز توسط کشورهای پیشرو حمل و نقل هوایی اجباری شدند ، این عبارت کاربردهای کلی پیدا کرده بود: "این جعبه های سیاه" به اصطلاح ، از رنگ فلورسنت به رنگ نارنجی هستند. نام رسمی این دستگاه ها "ضبط کننده اطلاعات پرواز" و "ضبط صدا کابین خلبان" است. ضبط کننده ها باید به رنگ نارنجی روشن باشند تا پس از تصادف در برای یافتن آنها بتوانند راحتتر عمل کنند.