baki

زادگاه تمدن غرب - شهر آتن | قسمت اول

آتن یونان باستان ، شهر تاریخی و پایتخت یونان می باشد ، بسیاری از ایده های فکری و هنری تمدن کلاسیک از آنجا نشات گرفته است و به طور کلی این شهر را زادگاه تمدن غرب می دانند.

آتن - هلدینگ باکی

آتن در فاصله 8 کیلومتری از خلیج فالرون ، ورودی دریای اژه (Aigaíon) جایی که پیرئوس (Piraiévs) ، بندر آتن واقع شده است ، در یک حوضه خشک کوهستانی تقسیم شده است. مساحت آتن بزرگ 165 مایل مربع برابر با 427 کیلومتر مربع میباشد. رودخانه Kifisós ، تنها یک قطره در تابستان ، از نیمه غربی عبور می کند. رودخانه ایلیسوس ، که اغلب خشک است ، نیمه شرقی را طی می کند. با این حال ، این ملاحظات وقتی با وصیت نامه های آتن برای جهانیان مقایسه می شوند ، مانند فلسفه ، معماری ، ادبیات و آرمان های سیاسی آن ، سطحی هستند. هلدینگ باکی در مقاله تمدن یونان باستان بیشتر به جنبه های تاریخی و فرهنگی میپردازد .

آتن - هلدینگ باکی

شخصیت شهر آتن :

آتن ، با ساختمانهای بلند و مغازه های معاصر ، اولین شهر اروپایی است که از خاور میانه به آن نزدیک می شویم. وقتی از غرب ، از دیگر نقاط اروپا به آن نزدیک می شویم ، آنچه بازدید کننده را تحت تأثیر قرار می دهد ، تأثیر شرق است - در غذا ، موسیقی و زندگی پر سر و صدا در خیابان - آثار باستانی که آتن از جامعه اروپا در اختیار گرفته است بسیار هنرمندانه میباشد . با این وجود ، اشتباه است که بگوییم آتن مخلوطی از شرق و غرب است: یونانی است و به ویژه آتنی. به هر حال این شهر هزاران سال پیش تمدن غرب را پرورش داد. آتن تا به امروز در صحنه جهانی باقی مانده است.

آتن - هلدینگ باکی

قابل توجه است که در سال 2004، جهان برای بازیهای المپیک به این شهر آمد ، که باعث ایجاد تغییراتی چشمگیر برای آتن شد. آتن علاوه بر ساخت انبوهی از اماکن و امکانات ورزشی جدید (از جمله استادیومی که توسط سانتیاگو کالاتراوا طراحی شده است) ، اقدامات گسترده زیرساخت حمل و نقل را انجام داد که شامل گسترش چشمگیر حمل و نقل عمومی و ساخت یک فرودگاه بین المللی جدید بود.

آتن - هلدینگ باکی

منظره و اقلیم شهر آتن :

آب و هوای آتن خوب است، یخبندان در این شهر بسیار نادر است (حداقل دما 32 درجه فارنهایت یا 0 درجه سانتیگراد است) و برف به ندرت میبارد ، در حالی که تابستان ها گرچه گرم است (حداکثر دما 99 درجه فارنهایت یا 37 درجه سانتیگراد است) خشک است و یک باد کاملاً شمال شرقی اغلب روزانه می وزد. شبها خنک است. آب و هوای شهر اجازه فعالیت در فضای باز را در طول سال می دهد و تأثیر مهمی در سبک معماری و زندگی و نهادهای سیاسی شهر دارد.

آتن - هلدینگ باکی