baki

توضیحی درباره هواپیماهای موجود

شرکت های هواپیمایی در سراسر جهان تمایل دارند که در ناوگان تجاری خود ، تعدادی هواپیماها را بکار گیرند. بیشتر این هواپیماها از شرکت هوافضا آمریکایی بوئینگ آمده است. مسافران معمولاً هنگام خرید پرواز به نوع هواپیمای مورد نظر خود توجه زیادی نمی کنند ، اما اطلاع داشتن از هواپیمای احتمالی شما قبل از سوار شدن (یا حتی انجام دادن پرواز) می تواند چیزهای زیادی در مورد چگونگی انجام این پرواز برای شما بگوید - چقدر هواپیما بزرگ است؟ برای چند کلاس اختصاص می یابد؟ در موردچند ردیف صندلی داریم صحبت می کنیم؟ چند حمام دارد؟

تاریخچه هواپیما 747 :

اگرچه خطوط هوایی مسافری تجاری عمدتاً از اتمام هواپیماهای بوئینگ 747 خارج می شوند ، اما این هواپیما نقطه عطفی در حمل و نقل تجاری بود و به عنوان بزرگترین هواپیمای غیرنظامی جهان در اواخر دهه 1960 معرفی شد. کاهش پرواز در آن زمان باعث افزایش مسافر هوایی شد و خواستار هواپیماهای بزرگتر برای جبران پروازهای شلوغ شدند. بنابراین بوئینگ 747 متولد شد که برای حمل و انتقال بیشتر مسافر و چمدان از هر مدل هواپیما موجود بود. این مدل 747 طی ده دهه طراحی شده و دوباره طراحی شده است تا بتواند برای مسافران و محموله های مسافرتی به طور یکسان باشد ، در حالی که برخی هواپیماها مدل ترکیبی مسافر / حمل و نقل را ارائه می دهند.

هواپیماها - هلدینگ باکی

747 Boeing :

هواپیمای بوئینگ 747 "Jumbo Jet" در صدر لیست محبوب ترین هواپیماها ، چه برای باربری و چه برای پروازهای تجاری قرار دارد. مدل بوئینگ 400-747 دارای کاربرد گسترده ای در بین شرکتهای هواپیمایی در سراسر جهان است ، از جمله Delta Air Lines ، United Continental و British Airways دومی بزرگترین اپراتور جهان بوئینگ 747است. هواپیمای جت 400-747 دارای بدنه ای گسترده و باریک و دارای شکل عرشه فوقانی است که به هواپیماشکلی از "کوله پشتی" می دهد. 400-747 یکی از سریعترین موتورهای تجاری موجود است که قابل اطمینان نیست. بیش از یک دهه کار برای این مدل ها ،اعلام بازنشستگی کردند و در آغاز سال 2017بوئینگ747اس Delta و یونایتد 747s برای آغاز به کار کرد.

هواپیماها - هلدینگ باکی

بوئینگ 777 :

یکی دیگر از محبوب ترین انواع هواپیما ، بوئینگ 777 است. این مدل از ظرفیت حتی بیشتر از بسیاری از مدل های 747 برخوردار است ، و بین 300 تا 550 مسافر را جابجا می کند و از سه گزینه کلاس برخوردار است. ظرفیت مسافر 777 ، همراه با دامنه وسیع آن و بهره وری سوخت چشمگیر ، این مدل را به گزینه ای اقتصادی برای شرکت های هواپیمایی که پروازهای مکرر بین المللی دارند ، تبدیل می کند.

هواپیماها - هلدینگ باکی

این مدل بوئینگ دارای یک طراحی کاملاً دیجیتالی است و ابزارهای طراحی سه بعدی با کمک رایانه به مهندسان این شرکت اجازه می دهند تا یکی از هواپیماهای آیرودینامیکی پیشرفته و ساختاری کارآمد را در بازار تولید کنند که دارای سوخت بی عیب و نقص است. این اولین هواپیمای تجاری در جهان بود که به طور کامل توسط رایانه طراحی شده بود. در حقیقت ، 777 رکورد جهانی جدیدی را برای مسافت بدون توقف در طی مسیری که طی 10 نوامبر 2005 از هنگ کنگ به لندن سفر می کرد ، رکورد جدید جهانی را رقم زد - این 11664 مایل دریایی در یک پرواز 22 ساعت و 42 دقیقه است.

بوئینگ 737:

هنگامی که Boeing برای اولین بار مدل 737 خود را منتشر کرد ، این شرکت قصد داشت هواپیماها برای مسافت های پرواز با برد متوسط و کوتاه باشند. با این حال ، سرانجام ظرفیت مدل برای نگهداری 85 تا 215 مسافر افزایش یافت.هواپیمای 737 رشد یافته و به محبوب ترین هواپیمای جت تبدیل شده است.

هواپیماها - هلدینگ باکی

فن آوری بالگرد 737 با افزایش قدرت ، بارگیری و عملکرد برخاستن قدرتی شبیه جت را فراهم می کند و باعث کاهش سر و صدا ، هزینه های نگهداری موتور و مصرف سوخت می شود.