baki

شرایط اخذ اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری

تحت قانون مهاجرت نروژ، اجازه اقامت دائم به عنوان یک مجوز اقامت شناخته شده است. شرایطی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود تا متقاضی واجد شرایط دریافت اجازه اقامت در نروژ باشد. این شامل:

1. متقاضی باید حداقل 3 سال متوالی جزو ساکنین نروژ باشد.

2. متقاضی باید تحصیلات خود را در زبان نروژی و مطالعات اجتماعی تکمیل کند.

3. اخذ مجوز حل و فصل مستلزم آن است که متقاضی نه تنها در نروژ ساکن باشد، بلکه برای کار در نروژ به طور نامحدود مجاز باشد.

4. اجازه اقامت دائم متقاضی را در برابر اخراج محافظت می کند.

5. مجوز برای مدت 2 سال صادر می شود.

چه کسی مجاز به اقامت طولانی مدت است؟ ملیت های اتحادیه اروپا / EEA و EFTA همه واجد شرایط درخواست مجوز اقامت در نروژ هستند که در آن می خواهند در مدت بیش از 3 ماه در نروژ باقی بمانند. این دسته از مردم در استفاده از این مجوز پذیرفته خواهند شد:

1. کارکنان

2. خود اشتغالی

دولت در نروژ موضع باز در مقابل FDI را حفظ می کند. نروژ مزایای قابل توجه مالیاتی را برای سرمایه گذاران (چه خارجی یا نروژی) ارائه می دهد، اما بعضی از مزایا، مانند کمک های اجتماعی کمتر، نرخ مالیات پایین و کسرهای اضافی برای افراد برای سرمایه گذاری هایی که در مناطق کمتر ساکن شمال نروژ صورت می گیرد، اعمال می شود. مقررات، استانداردها و شیوه های موجود ممکن است کمی به نفع سرمایه گذاران نروژی، اسکاندیناوی و اروپای اقتصادی باشد.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری نروژ :

نروژ کشوری با ثبات سیاسی، مدرن و بسیار توسعه یافته با جمعیت کم و اقتصاد بسیار قوی است. نروژ برای کسب و کار با سهولت در رتبه هفتم قرار دارد. نروژ عضو توافق نامه شینگن است اما عضو اتحادیه اروپا نیست. صنایع اصلی نروژ عبارتند از نفت و گاز، غذای دریایی، حمل و نقل، فعالیت های تحقیق و توسعه.نروژ همچنین گران ترین کشور جهان با افزایش قیمت املاک و مستغلات است. پول اصلی نور کرون NOK است. قبل از اینکه متقاضی می تواند واجد شرایط درخواست ویزای اقامت دائم باشد، ابتدا بایستی یک ویزای موقت برای اولین بار در نروژ اقامت داشته باشد. الزامات متعددی در این درخواست ویزا وجود دارد که عبارتند از:

1. متقاضی باید ثابت کند که منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی خود در نروژ برای مدت اقامت خود دارند (اگر متقاضی قصد ندارد در کشور کار کند یا خود کارمند باشد)

2. متقاضی باید گذرنامه معتبر با حداقل 3 ماه پس از بازگشت از نروژ داشته باشد

اجازه اقامت دائم، حداقل سرمایه گذاری 100،000 یورو (بدون محدودیت). سرمایه گذاری در یک شرکت جدید یا فعلی نروژی و ایجاد شغل در بخش هایی از قبیل مراکز IT، حمل و نقل، نفت و گاز، انرژی سبز، غذاهای دریایی و بازرگانی دریایی و غیره. ویزای تجاری – ویزای C / ویزا / مجوز اقامت:

1. زمان پردازش 1 ماه

2. اقامت دائم، پس از 3 سال زندگی مداوم

3. تابعیت نروژ، پس از 7 سال زندگی از طریق قبول تابعیت

ویزا نروژ -  هلدینگ باکی

شرایط اخذ پاسپورت نروژ از طریق سرمایه گذاری :

برای درخواست شهروندی نروژ، شما باید اجازه اقامت نروژ به صورت معتبر داشته باشید. همچنین باید چندین مورد دیگر از جمله موارد زیر را رعایت کنید:

1. شما باید هویت خود را مستند سازی یا روشن کنید.

2. شما باید در نروژ ساکن باشید و قصد ادامه زندگی در اینجا را دارید.

3. شما باید 300 ساعت ادبیات را در زبان نروژی تکمیل کنید یا بتوانید مهارت های کافی در نروژی یا سامی را ثبت کنید.

4. شما نباید به جرم جنایی محکوم شده باشید یا دستور داده شده که تحت درمان و مراقبت روانپزشکی اعمال شوید (نیاز به رفتار خوب).

5. طبق قانون نروژی، داشتن تابعیت دوگانه مجاز نیست. بنابراین فردی که برای شهروندی نروژی درخواست می کند، باید سابقۀ شهروندی خود را حذف کند.

اگر شما متاهل هستید، یا شریک ثبت شده یا همسر یک فرد نروژی هستید، زمانی که در نروژ زندگی کرده اید و کل زمانی که با آن ها ازدواج کرده اید، باید حداقل هفت سال باشد. شما باید حداقل در سه سال گذشته در نروژ زندگی کرده باشید. شما هنوز در هنگام ازدواج باید فکر کنید، همسر خود را به طور رسمی ثبت نام کنید و همسران خود را در زمان تصمیم گیری با هم زندگی کنید. شما باید شرایط لازم برای اقامت دائم در نروژ را بپذیرید.قوانین جداگانه برای کودکان زیر 12 سال و افراد بالای 55 سال که برای شهروندی نروژی درخواست می شوند، اعمال می شود. افرادی که پیش از رسیدن به سن 18 سالگی به نروژ آمدند باید طی هفت سال گذشته در اینجا به مدت 5 سال زندگی کنند. به یاد داشته باشید که شما باید اجازه معتبر داشته باشید در حالی که درخواست شهروندی تان پردازش می شود. مجوز تنها به این دلیل معتبر نیست که درخواست شهروندی کرده اید.بنابراین باید برای تجدید مجوز شما حداقل یک ماه قبل از پایان آن درخواست دهید. 5 سال مدت زمان دوره سرمایه گذاری میباشد که شما پس از آن اقدام به اخذ شهروندی می کنید. پس از اینکه به شهروند نروژی تبدیل شدید، برای شرکت در یک مراسم شهروندی داوطلبانه دعوت به عمل خواهید آورد. این فرماندار شهرستان است که این مراسم را برگزار می کند.