baki

پروسه و شرایط اخذ ویزا فنلاند

پس از ارائه ی مدارک به سفارت فنلاند، بررسی مدارک متقاضی در سفارت و انجام امور اداری ۳ هفته زمان خواهد برد که این زمان را باید با تعطیلات سفارت و تعطیلات رسمی حساب نمود. در بعضی موارد، آفیسر ویزا ممکن است مدارک بیشتری برای ارائه از متقاضی طلب کند که در این صورت، زمانی بیشتر از زمان گفته شده، پروسه ی ویزا به طول می انجامد. افرادی که قصد اخذ ویزای کشور فنلاند را دارند ابتدا باید درخواست خود جهت اخذ ویزا را به صورت آنلاین ارسال نمایند و هزینه ویزا نیز به صورت آنلاین پرداخت شود. پس از ارسال درخواست یک ایمیل یا یک نامه برای تعیین وقت برای متقاضی ارسال می شود. به این ترتیب قرار ملاقات حضوری و مصاحبه مشخص می شود. برای رزرو مصاحبه حضوری باید یک ایمیل به آدرس زیر ارسال شود :

appointmentfinland@vfshelpline.com

تاییدیه مصاحبه نیز برای متقاضی ایمیل می شود.

سفارت فنلاند در تهران:

تهران- منطقه 4- خیابان موسوی (گلستان پنجم) -میدان هروی- مرکز هروی- طبقه چهارم

اخذ ویزای فنلاند و دریافت اقامت از این کشور امری بسیار حساس است که فرد متقاضی برای اقدام باید تمام جوانب و شرایط خود را در نظر گرفته و بسنجد و با توجه به هدف و شرایط خود راه های اخذ ویزای فنلاند را بررسی نمایند و قدم به قدم طی نماید. به این صورت می توان با کمک گرفتن از وکلای بین المللی و افرادی که به قوانین کشور فنلاند مشرف هستند مدارک را به صورت کامل ارائه داد تا میزان ریسک ویزا به حداقل رسانده شود. این مقاله توسط گروه حقوقی موسسه ملک پور تهیه و تنظیم شده است و هرگونه کپی برداری و رو نوشت از این مقاله شرعا حرام است و به دور از اجازه موسسه می باشد. ولی به طور کلی باید این موضوع را در نظر داشت که دریافت ویزای فنلاند برای ایرانی ها امری دشوار است زیرا فنلاند کشوری مهاجر پذیر نیست ولی افرادی که خواهان تحصیل و زندگی در حوزه اسکاندیناوی هستند می توانند برای کشورهای دیگری همچون دانمارک که شرایط مناسبی داشته و ویزا شدن برای افراد واجد شرایط امکان پذیر می باشد اقدام کنند.پروسه اخذ ویزای توریستی فنلاند به این صورت است که مدارک خواسته شده سفارت فنلاند را باید با ترتیب مشخص به سفارت ارائه داد. (مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی فنلاند در بالا گفته شده است) بعد از ارائه ی مدارک باید امور اداری مانند انگشت نگاری و پرداخت هزینه ها را انجام داد. ( هزینه هایی که بابت ویزا پرداخت می شوند قابل برگشت نمی باشد) نحوه ی ارائه ی مدارک باید به صورت حضوری باشد و آنلاین امکان پذیر نیست. پس از انجام امور اداری باید منتظر جواب سفارت برای صدور ویزای توریستی فنلاند بمانید. روند بررسی درخواست در سفارت معمولا ۳ هفته زمان خواهد برد که جواب ویزای شخص صادر شود. اگر درخواست ویزا تایید شد، برای متقاضی ویزای ۱۸۰ روزه ی شنگن صادر می شود که می تواند تا ۹۰ روز در کشور های عضو شنگن رفت و آمد داشته باشد. سابقه ی سفر به کشور های حوزه شنگن و اتحادیه اروپا، و داشتن دعوت نامه ی رسمی از فنلاند می تواند اثر مثبتی در اخذ ویزای توریستی فنلاند می گذارد.

ویزا فنلاند - هلدینگ باکی

ویزای توریستی فنلاند و یا هر ویزای دیگری ممکن است بر اساس یک سری از دلایل ریجکت شوند. این دلایل ممکن است مربوط به مدارک ارائه شده و یا خود شخص شود که عبارتند از:

1. هدف از سفر و شرایط اقامتی شخص در فنلاند واضح نباشد و برای آفیسر اثبات نشود.

2. برای مدت اقامتش در فنلاند هزینه ها و مخارج روزانه را نداشته باشد.

3. خطری برای نظم عمومی کشور فنلاند، امنیت داخلی یا روابط بین المللی محسوب شود

4. در ویزایی که شخص در سفر قبلی اش گرفته بیشتر از زمان تایید شده در آن کشور مانده باشد.

5. اگر شخص ممنوعیت از ورود به فنلاند یا برخی کشورهای شنگن را داشته باشد.

6. ارائه مدارک جعلی و دست کاری شده و مدارکی که اعتبار آنها به اتمام رسیده به سفارت.

7. عدم ارائه ی بیمه ی مسافرتی.

8. نشان ندادن پرینت تمکن مالی مورد نیاز.

9. داشتن سابقه ی فعالیت های تروریستی.

داشتن یکی از این دلایل سبب ریجکت شدن درخواست ویزای توریستی فنلاند برای شخص متقاضی می شود.