baki

شرایط اخذ ویزای شینگن

شرایط اخذ ویزای شینگن در واقع بدان معنی است که آیا متقاضی شرایط و معیارهای لازم برای درخواست این ویزا را دارا می باشد یا نمیتواند از آن بهره ایی ببرد. سفارت‌خانه هر کشور عضو اتحادیه شینگن شرایط خاص خود را برای صدور ویزا دارند اما در بسیاری از موارد شرایط اخذ ویزا در کشورهای این منطقه مشابه یکدیگر است. مهمترین مواردی که متقاضی باید به آنها توجه کند به این ترتیب می باشد که مدارک متقاضی ، شرایط سنی متقاضی که باید سفارت های اروپایی در قبال افراد مجرد زیر سی سال که سابق سفر به اروپا را نداشته اند سخت گیری بیشتری می کنند ، سابقه سفر متقاضی.

البته این بررسی‌ها طبعا با هدف افزایش شانس متقاضی برای ویزا شدن صورت می‌گیرد و در بسیاری موارد اساسا منعی برای درخواست ویزا شینگن وجود ندارد. برای مثال متقاضی مجردی که کمتر از ۳۰ سال سن دارد و تاکنون به هیچ کشور اروپایی سفر نکرده است و از سوی دیگر مدارک مالی چندان قانع کننده‌ای نیز ارائه نداده‌است، اگرچه مشکلی برای درخواست این ویزا ندارد، اما شانس ویزا شدن این درخواست بسیار پایین است. بنابراین بررسی شرایط سفر متقاضی صرفا برای بالا بردن درصد موفقیت پرونده درخواست وی است.

البته بنابر قوانین تعیین شده Article 21(5) of Regulation 810/2009 (Visa Code) در صورت اثبات موارد زیر واجد شرایط دریافت ویزای شینگن مولتی خواهید بود:

1. باید قصد از سفر مکرر و یا به طور منظم شما توجیه‌پذیر باشد

2. سوابق شما درست و قابل اطمینان باشد؛ به بیانی دیگر از ویزاهای یکپارچه قبلی و یا ویزاهایی با اعتبار محدود منطقه‌ای بر اساس قوانین استفاده شده باشد

3. وضعیت اقتصادی در کشور مبدا قابل قبول باشد

4. قصد واقعی شما از ترک محدوده شینگن پیش از پایان اعتبار ویزا توجیه‌پذیر و قابل اثبات باشد .

ویزا شینگن - باکی

مراحل درخواست ویزای شینگن :

مهم‌ترین موضوع در مراحل درخواست ویزای شینگن، وقت سفارت است. مراحل درخواست این ویزا به شرح زیر است:

1. بررسی مدارک متقاضی توسط کارشناسان بخش ویزا با هدف تایید واجد شرایط بودن

2. پر کردن فرم‌های مربوطه

3. درخواست وقت سفارت توسط کارشناسان اجرایی

4. بررسی مجدد مدارک پس از ترجمه و بر طرف کردن نواقص احتمالی

5. ارسال مدارک متقاضی به سفارت توسط کارشناسان اجرایی

6. انجام انگشت نگاری توسط متقاضی

زمان درخواست ویزای شینگن :

بنابر اطلاعات کمیسیون اروپایی، شما باید درخواست ویزای شنگن خود را حداقل 15 روز قبل از شروع تاریخ سفر ارسال کنید. اگرچه، ممکن است کنسولگری از شما مدارک بیشتری را درخواست کندو یا اینکه به زمان بیشتری برای بررسی درخواست شما نیاز داشته باشد. بدین خاطر شما باید بین 30 تا 60 روز قبل از زمان سفر برای اپلای کردن و درخواست ویزا اقدام کنید.