baki

شرایط و روند درخواست توریستی روسیه

روند درخواست ویزای توریستی روسیه بدین صورت است که در ابتدا ، کلیه مدارک مورد نیاز که عبارتند از : یک گذرنامه معتبر ، یک آدرس ایمیل صحیح ، اثبات اسکان ، اثبات مالی (همیشه قابل اجرا نیست)، همچنین تاریخ دقیق ورود و خروج به همراه فرم پر شده. ارائه مدارک نیازمند حضور فیزیکی در سفارت روسیه نیست و ویزای توریستی روسیه به صورت الکترونیکی نیز ارائه می گردد. پر کردن فرم شامل دو مرحله است. ابتدا باید اطلاعات اولیه خود را وارد کنید. همچنین باید ویزای توریستی مورد نظر خود را انتخاب کنید. دو نوع ویزای توریستی روسیه وجود دارد: ویزای یکبار ورود و ویزای دوبار ورود. تنها تفاوت بین این دو ۱۰ دلار است. در زمان ارائه درخواست جهت اخذ ویزای توریستی روسیه می توانید با پرداخت هزینه مربوطه، هر کدام را انتخاب نمایید.

سه گزینه جهت انتخاب زمان بررسی پرونده شما وجود دارد که عبارتند از:

1- زمان استاندارد بدان معنی است که درخواست ویزای شما در یک روز کاری پردازش می شود که هزینه آن ۲۵ دلار است.

2- پردازش Rush دعوتنامه شما را در مدت شش ساعت منتشر می کند که هزینه آن ۵۰ دلار است.

3- زمان پردازش Super Rush بدین معنی است که سند شما طی دو ساعت آماده خواهد شد که هزینه آن ۷۵ دلار است.

پس از بررسی مدارک تان، در صورت موافقت سفارت به شما ویزا تعلق خواهد گرفت. لازم به ذکر است، در رابطه با ویزای توریستی روسیه، معمولا به این صورت خواهد بود که یک آژانس توریستی در روسیه با آژانس های توریستی معتبر ایرانی قرارداد همکاری بسته و قرارداد خود را در کنسولگری روسیه در ایران ثبت می نماید. در صورت تایید کنسولگری، آژانس توریستی ایرانی می تواند دعوتنامه‌های توریستی آژانس روسی را به کنسولگری برده و برای متقاضیان ایرانی ویزای توریستی اخذ نماید. در دعوتنامه‌ توریستی به طور مشخص نوشته شده که این مسافر از چه تاریخی تا چه تاریخی به روسیه سفر می‌کند و از چه شهرهایی بازدید می‌کند و در چه هتل‌هایی اقامت خواهد داشت. پس ایرانیان به جهت سفر توریستی به کشور روسیه نیاز به دعوتنامه خواهند داشت.

ویزا روسیه - هلدینگ باکی

ویزای توریستی روسیه :

در پروسه اخذ ویزای توریستی روسیه باید توجه داشت که با درخواست همه افراد بیگانه علاقه مند به دریافت این ویزا موافقت نخواهد شد. در این میان، برخی عوامل بر موافقت با درخواست فرد و یا ریجکت ویزای وی تأثیر گذار هستند. در بخش زیر به برخی دلایل احتمالی ریجکت شدن ویزای توریستی روسیه اشاره شده است:

• ارائه مدارک ناقص

این اتفاق زمانی می افتد که فرد مورد نظر در هنگام ارائه درخواست تمامی مدارک خواسته شده را به سفارت روسیه تحویل ندهد. برای حل این مشکل لازم است فهرست مدارک مورد نیاز به دقت مطالعه شود. فهرست مدارک ممکن است بسته به نوع ویزای مورد درخواست و کشوری که فرد تابعیت آن را دارد، کاملاً متفاوت باشد.

• تکمیل فرم درخواست به شکل نامناسب

در صورتیکه اطلاعات ارائه شده در فرم درخواست ویزا با اطلاعات موجود در دعوتنامه به روسیه متفاوت باشد نیز ریسک ریجکت ویزای توریستی فرد افزایش می یابد.

اغلب پر تکرارترین خطاها و مغایرت ها در بخش های زیر رخ می دهند:

• هدف سفر : هدف سفر لازم است دقیقاً مطابق با دعوتنامه ارسالی برای سفر به روسیه ذکر شود.

• نام موسسه/ شرکت ارائه دهنده دعوتنامه : دلیل بروز مغایرت در این بخش آن است که افراد تبعه کشورهای دیگر نام و اطلاعات شرکتی را ذکر می کنند که از طریق آن برای سفر به روسیه اقدام کرده اند و نه شرکتی که دعوتنامه را صادر نموده است.

• اطلاعات شیوه انتخابی برای سفر : این اطلاعات نیز لازم است با اطلاعات ارائه شده در دعوتنامه یکسان باشد. به عنوان مثال، فردی که برای ویزای توریستی درخواست می دهد باید اطلاعات هتل رزرو شده برای اقامت خود را ذکر کند.

• داشتن منع ورود به روسیه

در صورتیکه فرد متقاضی اخذ ویزای توریستی روسیه قبلاً از ورود به روسیه منع شده باشد، نیز برای دریافت ویزای روسیه با مشکل مواجه خواهد شد. چنین منعی ممکن است در نتیجه نقض قوانین روسیه طی سفرهای پیشین به روسیه رخ داده باشد.