baki

شرایط دریافت ویزا بلغارستان و مدارک ویزا آن

قوانین مربوط به اخذ ویزا در سال های اخیر دچار تحولاتی شده است مثلا از سال 2013 انگشت شماری یکی از ضوابط این کار به شمار آمده است. در زمان اقدام برای اخذ ویزای بلغارستان فرد متقاضی باید تمامی مدارک خود را به سفارت تحویل دهد اما در این زمان حضور فرد متقاضی ضروری می باشد.یکی از مهم ترین نکات در زمینه اخذ ویزای بلغارستان آن است که اگر فرد متقاضی برای چندمین بار اقدام به گرفتن ویزا کرده دیگر نیازی به انگشت شماری ندارد و کشور بلغارستان صدور ویزای فوری و ضروری ندارد و فرد باید بر اساس اصول و مقررات خاص عمل کند و تمامی روال قانونی و اداری را طی نماید. یکی از نکات مهم در زمینه اخذ ویزای بلغارستان آن است افرادی که سن کمتر از 6 سال دارند از پرداخت هزینه ویزا معاف می باشند و همچنین با در دست داشتن ویزای این کشور نمی توان با دیگر کشورهای عضو شنگن سفر کرد. در گرفتن هر نوع ویزا شرایطی طی می شود که بسته به نوع ویزا مدارک مورد نیاز آن نیز متفاوت می باشد بنابراین پیش از سفر باید تمامی جزئیات مربوط به آن کشور را به خوبی بدانیم و با افراد مجرب و در مواقعی وکیل مشورت کنیم تا مانع هر نوع مشکل در طول سفر خود شویم. یکی از دیگر نکات در زمان اخذ ویزای بلغارستان هزینه دریافت ویزا می باشد که در انواع مختلف آن با یکدیگر متفاوت می باشد مثلا هزینه ویزای مسافرتی با ویزای کاری و تحصیلی و .. متفاوت می باشد. از دیگر نکات در زمینه ویزای بلغارستان این است که پس از درخواست صدور فرد باید از تمامی رفت و آمدهای بیجا به آن مکان خودداری کند.

چنانچه قصد سفر به کشور کوچک اما زیبای بلغارستان را داشته باشید، ملزم به دریافت یکی از انوع ویزای بلغارستان هستید. در حال حاضر سفارت بلغارستان در تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، کوچه نظامی گنجوی، پلاک ۴۰ قرار دارد و متقاضیان می‌توانند در ایام هفته به استثنای روزهای شنبه، یکشنبه و تعطیلات رسمی از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۲ ظهر و از ساعت ۱۴ تا ۱۶ به این سفارت مراجعه کرده و از خدمات آن استفاده کنند.متقاضیان این امکان را دارند تا در ساعات اداری از طریق شماره تماس‌های ۸۸۷۷۵۶۶۲ و ۸۸۷۷۵۰۳۷ ، شماره فکس ۸۸۷۷۹۶۸۰ و آدرس ایمیل Embassy.Tehran@mfa.bg با این کنسولگری ارتباط داشته باشند.

به طور کلی هر یک از انواع ویزای بلغارستان نظیر ویزای تجاری و ویزای تحصیلی نیازمند مدارک اضافه‌ای نظیر دعوت‌نامه کاری، شرکت در نمایشگاه، مدارک تحصیلی و موارد این چنینی است.

ویزا بلغارستان - هلدینگ باکی

اما در این بخش قصد داریم تا به حالت عمومی و متداول مدارک ویزای بلغارستان یعنی ویزای توریستی آن اشاره کنیم:

1. فرم درخواست ویزای کامل و امضا شده

2. اصل و کپی پاسپورت با حداقل ۶ماه اعتبار و حداقل ۲ صفحه خالی

3. کپی صفحات شناسنامه و کارت ملی

4. کپی پاسپورت‌های قبلی در صورت داشتن مهر و ویزای کشورهای معتبری نظیر استرالیا، ژاپن و کانادا

5. رسید پرداخت هزینه سفارت

6. دو قطعه عکس رنگی جدید قطع پاسپورت با پس‌زمینه سفید

7. رزرو بلیط پرواز رفت و برگشت

8. رزرو معتبر و واچر هتل برای مدت زمان اقامت در بلغارستان

9. بیمه مسافرتی معتبر و بین‌المللی با حداقل پوشش هزینه‌های درمانی تا سقف ۳۰ هزار یورو در سراسر اروپا

10. نامه تمکن مالی بانک

11. پرینت گردش حساب بانکی ۳ماهه اخیر متقاضی

12. برنامه سفر موجه و مطابق با زمان رفت و برگشت

13. برخورداری از دعوت‌نامه برای ویزای توریستی (از طریق آژانس‌های گردشگری معتبر(

14. اسناد ملکی و مالی

15. مدارک ازدواج در صورت تاهل

16. گواهی اشتغال به کار ، قرارداد رسمی کار

17. فیش حقوقی

18. برگه مرخصی رسمی و سربرگ‌دار

19. گواهی اشتغال به تحصیل در صورت وجود