baki

اطلاعاتی از سفارت کانادا در آنکارا

اگر شما قبلاً به کشور کانادا سفر کرده اید پس حتماً می دانید که منظور از وقت سفارت کانادا از آنکارا چیست و با روند انجام این امر آشنا هستید اما اگر تا به حال تجربه سفر به این کشور را نداشته اید و قرار است در آینده ای نزدیک به کانادا سفر کنید لازم است که با مفهوم وقت سفارت کانادا از آنکارا آشنا و از فرآیند گرفتن وقت سفارت کانادا از آنکارا آگاه شوید؛ بدین منظور می توانید با ما همراه شوید.

تور کانادا  - باکی

منظور از وقت سفارت کانادا از آنکارا چیست؟

همانطور که همگی می دانید برای رفتن به سفرهای خارجی نیاز به اخذ ویزای کشور مقصد داریم که مرجع صادرکننده ویزای اکثر کشورهای دنیا، سفارت همان کشور است. یعنی ما برای دریافت ویزای یک کشور مشخص باید به سفارت همان کشور واقع در ایران مراجعه کنیم؛ ضمناً اگر کشور مقصد در ایران سفارت نداشت باید به سفارت های همان کشور در دیگر کشورهای دنیا مراجعه نماییم. اما در هر حال ما اجازه نداریم که سرزده به سفارت موردنظر برویم بلکه این کار باید با هماهنگی قبل صورت بگیرد؛ یعنی از سفارت موردنظر وقت قبلی گرفته باشیم که به گرفتن وقت قبلی از سفارت اصطلاحاً وقت سفارت گفته میشود.

پس بدین ترتیب ما برای دریافت ویزای کانادا باید وقت سفارت کانادا را گرفته باشیم. اما گرفتن وقت سفارت کانادا قدری متفاوت از گرفتن وقت سفارت دیگر کشورها است. در واقع برخلاف اکثر کشورهای دنیا که سفارت های خود را به عنوان مراجع صادرکننده ویزاهای خود معرفی می کنند؛ دولت کانادا این وظیفه را به کارگزاری هایی تحت عنوان وک (VAC) سپرده است که این کارگزاری ها در اکثر کشورهای دنیا دایر هستند. پس افراد برای دریافت ویزای کانادا باید از وک وقت بگیرند و در واقع وقتی صحبت از وقت سفارت کانادا می شود منظور وقت کارگزاری وک است. ما نیز وقتی از عبارت وقت سفارت کانادا استفاده می کنیم؛ منظورمان همان وقت کارگزاری وک است.

نکات مهم درخصوص تکمیل مدارک ویزای کانادا :

• مسافرین محترم در تکمیل مدارک همواره باید به این نکته توجه داشته باشند که مدارکی را به سفارت ارائه دهند که افسر مصاحبه کننده را متقاعد کند که شما قصد برگشت به ایران را دارید .

• مورد دوم این است که نشان دهید که نقدینگی لازم برای پرداخت هزینه های خود در طول سفر به کانادا را دارید.

• سابقه کیفری شما برای آنها مهم بوده و نشان دادن قانونمند بودن شما و نداشتن پرونده های کیفری کمک زیادی به شما می کند.

• مسافرینی که نیاز به معاینات پزشکی دارند حتما اقدام به انجام دادن این کار بنمایند.

• ارائه حساب بانکی با مانده حساب خیلی زیاد نکته منفی بوده و شانس ویزا شدن شما را کم میکند لذا از ارائه حسابی که نقدی آن خیلی بالا می باشد خودداری نمایید.

همانطور که گفتیم کارگزاری های وک در بیشتر کشورهای دنیا برقرار هستند اما وک در خاک کشور ما هیچ نمایندگی ندارد و از این رو ما برای اخذ ویزای کانادا باید به کارگزاری های وک در کشورهای دیگر مراجعه کنیم که البته اکثر ایرانی های متقاضی دریافت ویزای کانادا به کارگزاری های وک در شهرهای همسایه آنکارا، استانبول، دبی و ابوظبی مراجعه می کنند.

به عنوان مثال امکان پیکاپ ویزا از آنکارا به ایران ممکن است یا اینکه در کارگزاری وک واقع در آنکارا مترجمانی حضور دارند که برقراری رابطه بین ما و افسران صدور ویزا را امکانپذیر می کنند.

آدرس سفارت کانادا در آنکارا:

CinnahCaddesi No: 5806690, CankayaAnkara, Turkey

اطلاعات تماس سفارت :

تلفن سفارت کانادا در آنکارا:

00903124092700

فکس سفارت کانادا در آنکارا:

00903124092712

آدرس ایمیل سفارت کانادا در آنکارا:

ANKRA@international.gc.ca

ساعت کاری سفارت کانادا در آنکارا:

دوشنبه تا پنج‌شنبه: 08:00 تا 12:30 و 12:30 تا 16:45

جمعه: 08:00 تا 12:30

تور کانادا  - باکی