baki

موتور هواپیما شروع به روشن شدن میکند!

بسیاری از تغییرات در مراحل شروع کار موتور هواپیما از زمان برادران رایت در اولین پرواز خود در سال 1903 انجام داده اند. روش های مورد استفاده برای صرفه جویی،در وزن ، سادگی کارایی و قابلیت اطمینان طراحی شده اند. موتورهای پیستون اولیه با دستی و با سیستم دنده دستی شروع به کار می کردند ، سیستم های برقی و کارتریج برای موتورهای بزرگتر در بین جنگ ها توسعه می یافت. موتورهای هواپیمای توربین گازی مانند توربوجت ، توربوشafts و توربوفن ها اغلب با استفاده از هوا / پنوماتیک ، با استفاده از هوای تخلیه شده از واحدهای کمکی داخلی (APU) یا کمپرسورهای هوای خارجی که اکنون به عنوان یک روش شروع معمول دیده می شوند، شروع به کار می کنند. اغلب فقط نیاز به یک موتور با استفاده از APU (یا کمپرسور از راه دور) است. پس از شروع کار اولین موتور با استفاده از هوا تخلیه APU ، می توان از هوای متقاطع از موتور در حال کار برای شروع کارموتور (های) باقیمانده استفاده کرد.

هواپیما - هلدینگ باکی

موتورهای پیستون!

چرخش شروع به حرکت / پروانه: راه افتادن دستی موتورهای پیستون هواپیما با چرخاندن پروانه قدیمی ترین و ساده ترین روش است ، عدم وجود هر سیستم شروع به کار باعث صرفه جویی در وزن قابل ملاحظه می شود. قرار دادن پروانه نسبت به میل لنگ میل به گونه ای تنظیم شده است که پیستون های موتور در هنگام چرخش نوسان از مرکز کهنه بالا عبور می کنند از آنجا که سیستم جرقه زنی به طور معمول برای تولید جرقه قبل از مرکز سکون و بی تحرک مرتفع است ، احتمال اینکه موتور هنگام شروع کار به عقب برگردد وجود دارد ، برای جلوگیری از این مشکل ، یکی از دو آهنربای مورد استفاده در سیستم جرقه زنی موتور معمولی Aero با یک اتصال جفتی نصب شده است .

هواپیما - هلدینگ باکی

این دستگاه جرقه را تا مرکز سکون به تأخیر می اندازد و همچنین سرعت چرخش آهنربا را افزایش می دهد تا یک جرقه قوی تر ایجاد شود. هنگامی که موتور آتش می گیرد ، اتصال جفتی دیگر کار نمی کند و آهنربای دوم روشن می شود.

استارت برقی!

هواپیماها تقریباً در سال 1930 مجهز به سیستمهای الکتریکی بودند که باتری و ژنراتور کوچکی از باد ساخته شده بودند. این سیستم ها در ابتدا به اندازه کافی قدرتمند نبودند تا موتورهای استارت را هدایت کنند. معرفی ژنراتورهای محرک موتور این مشکل را حل کردند. معرفی موتورهای استارت برقی برای موتورهای Aero باعث افزایش راحتی و کاهش هزینه اضافی می شود. آنها برای پرواز هایی با موتورهای نصب شده بالا و غیرقابل دسترسی ضروری بودند. با استفاده از یک باتری پردازنده ، منبع تغذیه پایه یا هر دو ، استارت توسط کلید یا سوئیچ در کابین خلبان اداره می شود. سیستم کلیدی معمولاً تعویض آهن ربا را تسهیل می کند. در شرایط محیط سرد اصطکاک ناشی از روغن موتور چسبناک باعث بار زیاد در سیستم راه اندازی موتور می شود.

هواپیما - هلدینگ باکی

سیستم های رقیق سازی روغن تولید شده است (مخلوط کردن سوخت با روغن موتور) ، جهت پیش گرمکن موتور استفاده شده است (از جمله آتش سوزی های روشنایی در زیر موتور). برای کمک به راه اندازی موتورهای بریتانیایی ، از سیستم پمپ آغازگر Ki-Gass استفاده شد. هواپیماهای مجهز به پروانه های متغیر یا پیشرانه های با سرعت ثابت به منظور کاهش بار و جریان هوا در مدار موتور استارت راه اندازی می شوند.