baki

رهبر: تحریم ها علیه ایران باید به سرعت برداشته شود

رهبر انقلاب اسلامی آیت الله سید علی خامنه ای روز جمعه گفت که تحریم ها علیه ملت ایران باید فوراً بدون هیچ گونه خواسته ای برداشته شود.

20 دی | 99

رهبر در یک سخنرانی تلویزیونی به مناسبت سالگرد یک قیام بزرگ علیه رژیم پهلوی ، گفت که درخواست کشورهای غربی از ایران برای اتخاذ یا متوقف کردن اقدامات خاصی به خاطر لغو تحریم ها "بی معنی" است.

به نقل از Leader.ir وی گفت: "جبهه غربی و دشمنان موظفند سریعاً تحریم های سو against علیه ملت ایران را متوقف کرده و تمام تحریم هایی را که واقعاً خیانت ، جنایت و خصومت غیر منطقی با مردم است ، بردارند." .

آیت الله خامنه ای بار دیگر تأکید کرد که اقتصاد کشور باید با این فرض برنامه ریزی شود که تحریم ها از بین نرود تا چنین تهدیدهایی را بی اثر کند.

وی گفت: "این امر با اعتماد به ظرفیت های داخلی امکان پذیر است."

ایران تحت مجموعه ای از تحریم های گسترده قرار گرفته است که پس از خروج یک جانبه از توافق هسته ای 2015 ، که به طور رسمی برنامه جامع اقدام مشترک نامیده می شود ، در سال 2018 توسط ایالات متحده اعمال شد.

در پاسخ ، ایران در سال 2019 به مفاد توافق متوسل شد و تعهدات خود را در اقدامات برگشت پذیر برای بازگرداندن تعادل بین حقوق و تعهدات خود کاهش داد ، زیرا طرف های اروپایی نیز نتوانستند از اقتصاد کشور در برابر تحریم ها محافظت کنند.

با تصاحب کاخ سفید توسط دولت جدید ، واشنگتن و متحدان اروپایی آن منتظر بازگشت ایالات متحده به توافق هستند.