baki

چگونه COVID-19 پخش می شود

تصور می شود COVID-19 عمدتاً از طریق تماس نزدیک شخص به فرد دیگر گسترش می یابد. برخی از افراد بدون علائم ممکن است بتوانند ویروس را گسترش دهند. ما هنوز در مورد نحوه شیوع ویروس و شدت بیماری ناشی از آن می آموزیم.

گسترش از فردی به فرد دیگر

تصور می شود که ویروس عمدتا از فرد به فرد دیگر گسترش یابد. بین افرادی که با یکدیگر در تماس نزدیک هستند (در حدود 6 پا). از طریق قطرات تنفسی که فرد آلوده سرفه می کند ، عطسه می کند ، یا صحبت می کند. این قطرات می توانند در دهان یا بینی افرادی که در همان نزدیکی هستند یا احتمالاً در ریه ها استنشاق می شوند فرود بیایند. COVID-19 ممکن است توسط افرادی که علائم نشان نمی دهند گسترش یابد.این ویروس به راحتی بین افراد پخش می شود . و خلیلی آسان عملکرد ویروس از فرد به شخص دیگر می تواند متفاوت باشد. برخی ویروس ها مانند سرخک بسیار مسری هستند ، در حالی که سایر ویروس ها به همین راحتی گسترش نمی یابند. عامل دیگر این است که گسترش پایدار است و این بدان معنی است که از یک شخص به فرد دیگر بدون توقف منتقل می شود.

کرونا ویروس - هلدینگ باکی

ویروس COVID-19 بسیار آسان و پایدار بین افراد پخش می شود. اطلاعات مربوط به بیماری همه گیر COVID-19 حاکی از آن است که این ویروس بسیار مؤثرتر از آنفولانزا است ، اما نه به اندازه سرخک ، که بسیار مسری است. به طور کلی ، هر چه فرد با دیگران تعامل بیشتری داشته باشد و مدت زمان آن تعامل طولانی تر باشد ، خطر ابتلا به COVID-19 بیشتر می شود. این ویروس ممکن است به روش های دیگر گسترش یابد ، ممکن است فرد با لمس کردن یک سطح یا شیء ویروس روی آن و سپس لمس کردن دهان ، بینی یا احتمالاً چشمان خود ، COVID-19 را دریافت کند. تصور نمی شود این اصلی ترین شیوه انتشار ویروس باشد ، اما ما هنوز در مورد نحوه شیوع این ویروس بیشتر می آموزیم.

بین حیوانات و مردم پخش شود

در این زمان ، خطر شیوع COVID-19 از حیوانات به مردم کم است. در مورد COVID-19 و حیوانات اهلی و حیوانات دیگر بیاموزید. به نظر می رسد ویروسی که باعث COVID-19 می شود در برخی شرایط از افراد به حیوانات سرایت می کند. CDC از تعداد کمی از حیوانات اهلی در سراسر جهان ، از جمله گربه ها و سگها آگاه است ، گزارش شده است که به ویروس COVID-19 آلوده شده اند ، اکثراً پس از تماس نزدیک با افراد مبتلا به COVID-19. اگر حیوان خانگی دارید باید بدانید که چه کاری باید انجام دهید.

کرونا ویروس - هلدینگ باکی

از خود و دیگران محافظت کنید

بهترین راه برای پیشگیری از بیماری جلوگیری از قرار گرفتن در معرض این ویروس است. شما می توانید برای کند کردن گسترش اقداماتی انجام دهید. فاصله اجتماعی خوب (حدود 6 فوت) را حفظ کنید. این امر در جلوگیری از شیوع COVID-19 بسیار مهم است . دستان خود را اغلب با صابون و آب بشویید. اگر صابون و آب در دسترس نیست ، از یک ضدعفونی کننده دست استفاده کنید که حداقل 60 درصد الکل داشته باشد. مرتباً سطوح لمس شده را تمیز و ضد عفونی کنید. هنگامی که در اطراف دیگران هستید ، دهان و بینی خود را با ماسک بپوشانید.

کرونا ویروس - هلدینگ باکی