baki

قبل از سفر راهنمای سفر درباره دارو، را بدانید.

در حالی که بیشتر مسافران ممکن است دو بار به فکر پرت کردن آسپیرین و داروهای تجربی معمول در کیسه های خود باشند ، سفر با دارو را باید باکمی فکر واز پیش برنامه ریزی انجام داد. غافل از این ، داروهای تجویز شده شما و حتی برخی داروهای بدون نسخه ممکن است در جایی که به آنجا سر می زنید غیرقانونی باشد. از نحوه بسته بندی دارو تا اینکه در صورت عدم مصرف دارو در خارج از کشور ، چه کاری انجام دهید ، این نکات برای مسافرت بین المللی با دارو قبل و در طول سفرهای شما ، هر کجا که باشد به شما کمک می کند.

سفر با دارو -  هلدینگ باکی

PRE-TRAVEL: تجویز دکتر چیست؟

• قبل از سفر خود ، با پزشک خود مشورت کنید تا نیازهای درمانی شما در مقصد را مشخص کنید.

• ایده خوبی است که در مورد شرایط محیطی مانند ارتفاع ، آلودگی هوا و رطوبت در مقصد خود تحقیق کنید و این ممکن است به نگرانی های بهداشتی خاص شما کمک کند.

• یک مقام وزارت امور خارجه توصیه می کند که در دسترس بودن و استانداردهای مراقبت در شهر و کشور مورد نظر خود را بررسی کنید.

سفر با دارو -  هلدینگ باکی

برای هر کاری آماده باشید:

• اطلاعات تماس اضطراری و کپی های صفحه اطلاعات بیوگرافی پاسپورت خود را با خانواده و دوستان قابل اعتماد مطرح کنید. دو نسخه را با خود بگیرید ، یکی در ساک های دستی خود و دیگری در چمدانهای مورد بررسی خود.

• هنگام مسافرت ، اطلاعات تماس اضطراری را برای خانواده خود به همراه داشته باشید. حتما این اطلاعات را در بخش اطلاعات تماس اضطراری گذرنامه خود نیز ذکر کنید.

سفر با دارو -  هلدینگ باکی

• اگر به برخی از داروهای خاص ، غذاها ، نیش حشرات یا سایر مشکلات پزشکی بی نظیر حساسیت دارید ، در استفاده از دستبند "هشدار پزشکی" و داشتن نامه ای از پزشک خود ، توضیح دهید که در صورت بیمار شدن ، درمان لازم را انجام دهید.

قبل از پرواز بدانید:

• داروهای تجویز شده شما ممکن است در بعضی از کشورها غیرقانونی باشد. کدام داروها مجاز به درکشورها متفاوت هستند. به عنوان مثال ، در ژاپن می توانید دو ماه از داروهای بدون نسخه و تا دو ماه ویتامین های مجاز را بدون عوارض تأمین کنید.

• اطلاعات خاص کشور وزارت امور خارجه را برای مقصد خود مرور کنید و با سفارت یا کنسولگری کشوری که قصد بازدید از آن را دارید ، تماس بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که طبق قوانین محلی ، داروهای شما غیرقانونی محسوب نمی شوند.

سفر با دارو -  هلدینگ باکی

• قبل از سفر ، مباحث متداول بهداشت سفر را در وب سایت کنترل بیماری ها مرور کنید که راهنمایی را برای مسافران بر اساس موضوع و نوع سفر ارائه می دهد.