baki

دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن

ریجکت ویزای شینگن به دلایل متعدد و قابل تأملی وابسته است و البته دلایل برای هر پرونده متفاوت خواهد بود؛ امّا اتفاق ناخوشایند پس از ریجکتی این است که طبق قانونی نانوشته متقاضی ۶ ماه نمی‌تواند از سفارت هیچ کشور اروپایی دیگری برای دریافت ویزای شینگن اقدام نماید.

مهم ترین دلایل ریجکت ویزای شینگن عبارتند از:

متقاعد نشدن افسر کنسولی :

یکی از مهم ترین عوامل ریجکت ویزای شینگن، متقاعد نشدن افسر پرونده در خصوص دلایل سفر یا قطعی بودن بازگشت متقاضی به کشور مبدأ پیش از پایان اعتبار ویزا می‌ باشد. تردید افسر پرونده مبنی بر ماندن متقاضی در اروپا پس از پایان برنامه سفر و اعتبار ویزا، یکی از اصلی‌ ترین فاکتورهای ریجکت ویزای شینگن است.

اقدامات مجرمانه در گذشته و حال :

فعالیت هایی که یک شخص در حال حاضر انجام می دهد و البته فعالیت‌هایی که در گذشته به آن مبادرت داشته برای یک افسر کنسولی بسیار حائز اهمیت می‌باشد. یکی از عوامل بسیار مهم در رد ویزای شینگن وجود سوء پیشینه در پرونده‌ متقاضی است. در چنین مواردی به احتمال زیاد ویزای شینگن فرد با ریجکت مواجه خواهد شد؛ زیرا ورود چنین شخصی به حوزه شینگن تهدیدی عمومی برای کلیه شهروندان این منطقه تلقی می‌شود. برخی از مهمترین این جرائم عبارتند از: مشارکت در تروریسم؛ قاچاق مواد مخدر ؛ کودک آزاری؛ دیگر اقدامات مجرمانه خطرناک.

ارائه مدارک جعلی :

تحت هیچ شرایطی از مدارک جعلی استفاده نکنید. اگر متقاضی در پرونده‌ی خود یک یا چند مدرک جعلی یا نامعتبر داشته باشد ویزای شخص به طور حتم ریجکت خواهد شد. کنسولگری ها با متقاضیانی که با ارائه مدارک جعلی یا هویت ساختگی سعی بر اخذ ویزای شینگن دارند به سختی برخورد می¬‌کنند و این مسئله در پرونده متقاضی نیز به عنوان خطایی نابخشودنی به ثبت خواهد رسید. استفاده از هویت جعلی نه تنها موجب ریجکت درخواست خواهد شد بلکه عواقب سنگین‌تری از جمله قرار گرفتن در لیست سیاه و محرومیت سفر به این حوزه حداقل به مدت ۵ سال را در بر خواهد داشت .

ارائه دلایل ناکافی برای هدف از سفر و محل اقامت :

یکی از دلایلی که موجب می‌شود افسر کنسولی تصمیم به ریجکت درخواست ویزای شینگن نماید؛ عدم تطبیق هدف از سفر متقاضی با شرایط مالی و محل اقامت وی است. در صورت عدم توانایی متقاضی برای ارائه توضیحات کافی اهداف سفر مسلماً درخواست وی به دلایل زیر ریجکت خواهد شد:

• عدم توانایی در اثبات شرایط شغلی و حرفه‌ای متقاضی که با شرایط مالی ارائه شده به سفارت مطابقت نداشته باشد.

• عدم ارائه مدارکی که هدف از سفر و اقامت در حوزه شینگن را اثبات نماید و موید آن است.

گذرنامه آسیب دیده :

چنانچه متقاضی گذرنامه‌ای آسیب دیده یا مخدوش ارائه دهد به درخواست وی ترتیب اثری داده نخواهد شد. اگر برخی از صفحات پاسپورت متقاضی جدا شده، آسیب دیده یا گم شده باشند در این صورت احتمال رد ویزای شما بسیار زیاد است.

گذرنامه بدون اعتبار :

در صورتی که گذرنامه‌ای دارای اشکالات زیر باشد درخواست ویزای شینگن متقاضی مردود خواهد شد .ارائه گذرنامه‌ای با اعتباری کمتر از ۳ ماه ، ارائه گذرنامه‌ای که حداقل ۲ صفحه خالی نداشته باشد ، ارائه مدارک سفری که جایگزین گذرنامه‌ای معتبر شده است ، ارائه پاسپورتی که بیش از ۱۰ سال از تاریخ صدور آن گذشته و فاقد اعتبار است

ویزا آلمان - هلدینگ باکی

نامه مرجع نامعتبر :

منظور از نامه مرجع؛ نامه هایی هستند که برای اثبات شاغل بودن متقاضی یا تائیدیه اسناد مالی و ملکی وی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین نامه‌ مرجع نامعتبر می‌تواند یکی از موارد زیر را در برگیرد:

• نامه ای که فاقد سربرگ رسمی-اداری، آدرس صحیح، جزئیات تماس شرکت و ... باشد موجب ریجکت ویزا خواهد شد.

• نامه مرجع رسمی که بیشتر از سه ماه پیش از درخواست ویزا صادر شده باشد.

• نامه رسمی که فاقد مهر و امضای نویسنده یا سازمان مربوطه باشد.

عدم اثبات توانایی مالی در سفر :

از دلایل مهمی که احتمال دارد سفارت یا کنسولگری کشورهای محدوده شینگن ویزای متقاضی را رد نمایند، عدم ارائه مدارک کافی برای اثبات توانایی مالی است. عدم اثبات توانایی مالی عبارتست از:

• ناتوانی در ارائه گزارش مالی که فراتر از یک ماه گذشته باشد.

• ارائه چک مسافرتی که فاقد نام متقاضی باشد.

عدم توانایی در ارائه برنامه سفر قانع کننده :

از دلایل دیگری که احتمال رد شدن ویزای شینگن را بسیار بالا می‌برد عدم توانایی در ارائه یک برنامه سفر مشخص و قانع کننده است. عدم ارائه برنامه‌ ای مناسب برای سفر در منطقه شینگن شامل موارد زیر است:

• درخواست صدور ویزا در سفارت اشتباه که نمی‌ تواند مقصد اصلی بازدید متقاضی در منطقه شینگن باشد.

• عدم ارائه مدارک معتبر مربوط به محل اقامت رزرو شده برای کلیه مقصدها و تمام شب هایی که در محدوده شینگن سپری خواهید نمود.

• عدم ارائه بلیط رزرو شده هواپیما برای سفر به منطقه شینگن

عدم توانایی در ارائه مدارک مالی کافی برای تامین هزینه‌های سفر :

از دیگر انگیزه‌ های اداره کنسولگری برای رد کردن ویزای شینگن عدم وجود مدارک مالی کافی و قوی برای پوشش هزینه‌های سفر است. این عوامل شامل موارد زیر می‌شود:

• ناتوانی در ارائه مدارک شغلی مناسب که با وضعیت مالی اعلام شده مطابقت داشته باشد.

• عدم ارائه اسناد و مدارکی که هدف سفر و اقامت شما در کشور مقصد را صریحاً توجیه و بلامانع نماید.

• زمانی که مدت اعتبار ویزای درخواستی نسبت به برنامه سفر و بودجه ی شما مغایرت داشته باشد.

بیمه مسافرتی نامعتبر :

از دیگر مواردی که منجر به ریجکت ویزای شینگن خواهد شد، ناتوانی در ارائه پوشش بیمه مسافرتی معتبر از سوی متقاضی است:

• عدم ارائه بیمه‌نامه مسافرتی که متناسب با هزینه‌ های پیش بینی شده سفر باشد.

• عدم ارائه بیمه‌نامه مسافرتی که تمام روزهای سفر را تا زمان بازگشت به کشور مبدأ پوشش دهد.

• عدم ارائه بیمه مسافرتی که خط مشی آن در سراسر منطقه شینگن یکپارچه و دارای اعتبار باشد.

• عدم ارائه بیمه‌ مسافرتی که بازگشت مسافر را به کشور مبدأ تحت پوشش قرار نمی‌دهد.

رعایت نکردن قوانین حوزه شینگن :

این بخش مربوط به متقاضیانی می شود که قبلاً به حوزه شینگن سفر نموده اند؛ اما قوانین و مقررات این منطقه را به هر دلیل رعایت نکرده‌ اند:

• افرادی که پس از پایان اعتبار پاسپورت خود، حوزه شینگن را ترک ننموده اند.

• ارائه پاسپورتی که دارای یک ویزای شینگن معتبر بوده و مدت زمان آن هنوز منقضی نشده است.