baki

دعوتنامه برای اخذ ویزا

شاید این سوال به ذهن شما خطور کند که دعوتنامه سفر چیست، داشتن آن برای سفر چه ضرورتی دارد و چگونه برای اخذ ویزای شینگن دعوتنامه بگیریم؟ در پاسخ باید گفت دعوتنامه سفر به معنی این است که شخصی حقوقی یا حقیقی شما را با هدفی خاص مانند دیدار خانوادگی، دیدار دوستانه و دیدار کاری به یک کشور دعوت کرده است. برای اخذ ویزای شینگن نیز باید مدارکی را به سفارت مورد نظر ارائه داد که یکی از مدارکی که در گرفتن این ویزا تأثیر به سزایی دارد، دعوتنامه سفر می باشد. حتما باید قبل از ارائه مدارک به سفارت اقدام به اخذ دعوتنامه شینگن کنید. دعوتنامه ویزای شینگن انواع مختلفی از جمله دعوتنامه توریستی، خویشاوندی، تحصیلی، اسپانسرینگ، شرکت در کنفراس، درمانی و کاری دارد که هرکدام شرایط خاص خود را دارند. ولی بهتر است بدانید بسیاری از کشورهای عضو پیمان شینگن برای صدور ویزای توریستی نیازی به دعوتنامه ندارند به طوریکه تنها با تحویل مدارک دیگر مورد نیاز سفر میتوانید برای گرفتن این ویزا اقدام کنید. البته برخی از کشورهای این حوزه مانند سوئد برای صدور ویزای توریستی نیز به دعوتنامه نیاز دارند. اگر به غیر گردش و تفریح به قصد دیگری به کشورهای حوزه شینگن سفر میکنید برای دریافت ویزای مورد نظر حتما نیاز به دعوتنامه معتبر و مرتبط از کشور مقصد را دارید. تحویل دعوتنامه به سفارت کشورها موجب میشود که هدف شما از سفر مشخص باشد و همچنین افسر پرونده از مدت زمان و محل اقامت شما اطمینان حاصل کند.

ویزا شینگن - هلدینگ باکی

دعوت نامه خویشاوندی ویزای شینگن :

دعوت نامه خویشاوندی دارای اعتبار بیشتری نسبت به دعوتنامه های دیگر است که البته گاهی اوقات به آن دعوتنامه توریستی نیز گفته میشود. شما در صورتی میتوانید از این دعوتنامه استفاده کنید که در یکی از کشورهای عضو حوزه شینگن دوست یا فامیل داشته باشید و هرچه نسبت شما به فرد دعوت کننده نزدیک تر باشد، دعوتنامه اعتبار بیشتری خواهد داشت. اما دعوتنامه ای که برای شما ارسال میشود باید شرایطی را داشته باشد تا از طرف سفارت پذیرفته شود.

دعوتنامه اسپانسر ویزای شینگن :

دعوتنامه اسپانسر ویزای شینگن بیشتر با نام های دعوتنامه کنفرانس، دعوتنامه کنگره، دعوتنامه نمایشگاهی و یا دعوتنامه علمی یاد میشود. این دعوتنامه در صورتی برای شما صادر میشود که برگزارکننده رویداد در کشور مقصد، برای شما یا شرکت تان دعوتنامه ای ارسال کرده باشد. در این دعوتنامه باید نام و مشخصات کامل شما به همراه جزئیات سفر مانند محل اسکان و تاریخ شروع و اتمام رویداد ذکر شده باشد. علاوه بر این، باید برنامه سفر خود را به صورت کاملا موجه و دقیق برای حضور در رویداد موردنظر تنظیم کنید. دقت داشته باشید چون شما به منظور شرکت در همایش علمی و تخصصی به این سفر میروید باید مدارک تحصیلی و شغلی شما هم به سفارت اثبات کند که برای شرکت در این کنفرانس مناسب هستید.