baki

مراحل درخواست ویزای کانادا

برای درخواست ویزا کانادا به دو روش می‌توان اقدام کرد که در زیر به آن اشاره شده است :

• ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

• مراجعه حضوری به سفارت

تور کانادا - باکی

اولین قدم در ثبت نام آنلاین ویزای کانادا ثبت و ایجاد یک حساب کاربری است. پس از ایجاد حساب کاربری، متقاضیانی که از طریق آنلاین اقدام به ثبت درخواست ویزای کانادا می‌کنند، بعد از واریز آنلاین هزینه ثبت نام یک شماره پیگیری یا Tracking Number دریافت می‌نمایند که تمامی مراحل پیگیری جواب ویزا کانادا درخصوص پرونده از طریق شماره پیگیری که متعلق به آنهاست ، انجام خواهد شد. پر کردن دقیق و شفاف فرم فرم اِسکِجِل وان سفارت کانادا Schedule 1(فرم شماره 5257 ) مهمترین عامل در موفقیت درخواست شما خواهد بود، بنابراین توصیه مشود برای پر کردن این فرم حتما با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

مهمترین نحوه ثبت نام برای متقاضیان که خود سفارت کانادا پیشنهاد میدهد ، ثبت نام آنلاین است. روشی که هم هزینه بسیار کمتری در مقایسه با مراجعه حضور به سفارت خواهد داشت و هم پیگیری آپدیت پرونده از این طریق بسیار راحت‌تر و سریع‌تر خواهد بود. بدلیل تعطیلی سفارت کانادا در ایران می‌توان گفت ثبت نام آنلاین ویزای کانادا در حال حاضر بهترین گزینه برای متقاضیان ویزای کانادا مخصوصا برای ما ایرانیان است.

مراحل کلی و راهنمای ثبت نام آنلاین ویزا کانادا به شرح زیر است:

1. ایجاد یک حساب کاربری انحصاری و تکمیل فرم

2. تکمیل فرم‌های درخواست ویزای کانادا

3. پرداخت آنلاین هزینه های مربوط به ویزا و انگشت نگاری

4. دریافت برگه تاییده درخواست به همراه شماره پیگیری

5. دریافت نامه انگشت نگاری

6. حضور در یکی از سفارت خانه های کانادا برای انگشت نگاری

7. بررسی نهایی و اعلام قبول درخواست ویزا

8. مراجعه مجدد به سفارت برای تحویل پاسپورت و اخذ ویزا

ثبت نام حضوری که به آن اصطلاحا Draft یا Paper می‌گویند روشی جایگزین برای درخواست ویزای کانادا می باشد . در این روش متقاضی بدون نیاز به وقت قبلی به یکی از وک‌های دفاتر VFS مراجعه کرده و ضمن ارائه دستی مدارک ترجمه شده و تکمیل فرم‌های مربوطه، اقدام به انگشت نگاری کرده و به کشور باز می‌گردد. آدرس ایمیل ارائه شده توسط متقاضی در هنگام پر کردن فرم‌های ثبت نام ویزا کانادا، پل ارتباطی متقاضی و سفارت کانادا خواهد بود.

تور کانادا - باکی

پیگیری جواب ویزای کانادا :

در روش ثبت نام آنلاین ویزای کانادا هر متقاضی به حساب کاربری خود در سایت رسمی سفارت کانادا مراجعه کرده و پس از درج شماره پیگیری و تاریخ تولد (میلادی) می‌تواند در جریان آخرین آپدیت‌ پرونده خود قرار بگیرد. طبعا پیگیری درخواست ویزای کانادا از طریق مراجعه به حساب کاربری بسیار ساده‌تر است . اما پیگیری جواب ویزا کانادا در این روش کمی دشوارتر بوده و مشکلاتی را برای متقاضیان بوجود می آورد. به این منوال که در این روش ایمیلی که متقاضی در هنگام مراجعه به دفاتر بیومتریک و پر کردن فرم‌های مربوط درج می‌کند، پل ارتباطی وی با سفارت خواهد بود. در بسیاری از مواقع متقاضیان دیر متوجه ایمیل ارسالی از سوی سفارت می‌شوند و یا پیام ارسالی به فولدر Spam رفته و درخواست کننده ویزا کانادا اصلا متوجه ایمیل نمی‌شود. از آنجایی که برای مثال متقاضی تنها ۳۰ روز از زمان صدور نامه انگشت نگاری فرصت دارد به یکی از دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا مراجعه کند، عدم اطلاع به موقع می‌تواند مشکلات بسیاری را موجب شود.

از سوی دیگر بعضا مشاهده شده‌است مدارک ارائه شده به دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا در زمان پر کردن فرم‌ها و یا پس از آن به هر دلیلی مفقود می‌شوند. در حالیکه در روش ثبت نام آنلاین مدارک در فرم مربوطه آپلود شده و امکان مفقود شدن وجود ندارد.

ریجکت شدن ویزای کانادا از سوی سفارت و پیگیری آن :

ریجکتی درخواست ویزای کانادا یا اصطلاحا رد شدن ویزا، اتفاق بد هر مسافر، دانشجو و یا تاجری خواهد بود که برای آینده برنامه‌ها ریخته و رویاپردازی‌ها کرده‌است.

بطور کلی چند عامل همیشگی همواره در رد شدن درخواست ویزا کانادا نقش دارند. عواملی که در واقع موجب تردید مامور مهاجرت در خصوص انگیزه متقاضی از سفر به کانادا و یا بازگشت وی پس از پایان مهلت ویزا می‌شوند. مهمترین این عوامل عبارتند از:

• تردید مامور سفارت درخصوص بازگشت متقاضی به کشور مبدا پس از پایان مهلت ویزا

• تردید درباره انگیزه و دلایل سفر به کانادا

• ضعیف بودن سابقه سفرهای خارجی متقاضی (به‌ ویژه سفر به کشورهای حوزه شنگن(

• کافی نبودن مدارک مالی و دارایی های متقاضی در کشور مبدا

• پیوند‌های خانوادگی ضعیف متقاضی در کشور مبدا

تردید در هر یک از این موارد در کنار عواملی همچون و ضعیف اقامت در کشور مبدا، طول مدت اقامت در کانادا، وضعیت شغلی متقاضی در کشور محل اقامت و هرگونه سوء پیشینه در کانادا همگی از عواملی هستند که به راحتی موجب ریجکت ویزا کانادا خواهند شد. در ادامه و در نگاهی موشکافانه تر به بررسی دلایل رد شدن ویزای توریستی کانادا و همچنین ریجکت ویزای تحصیلی کانادا خواهیم پرداخت.

تور کانادا - باکی

اعتراض به ریجکتی ویزا کانادا :

باید گفت با همه ی استرس بوجود آمده در طول انتظار برای گرفتن ویزا ، اتفاق بد ریجکتی ویزا پیش آمده ، اما اتفاق افتاده ، چه باید کرد؟ بر اساس قوانین تازه‌ای که سفارت کانادا برای ایرانیان مصوب کرده است، امکان اعتراض به ریجکت ویزا دیگر وجود ندارد و به این منظور باید یک درخواست جدید ثبت کنید. این در حالی است که پیش از این شما امکان اعتراض به ریجکتی ویزای خود را داشتید.