baki

پیشرفت های دیگر فرودگاه بین الملی مونترال ترودو

هتل جدید ، گسترش و نوسازی ترمینال مرزی (2006-2009):

در 15 ژوئن 2006 ، ساخت و ساز در هتل جدید چهار ستاره ماریوت در فرودگاه ، بالاتر از ترمینال مرزی آغاز شد. در ابتدا قرار بود تا سپتامبر 2008 تکمیل شود ، هتل با 199 طبقه در 19 آگوست 2009 درهای خود را باز کرد. به دلیل رکود و فروپاشی در بازار فرامرزی ساخت و سازها کند شد. این ایستگاه شامل قطار زیرزمینی است که قرار بود سرانجام فرودگاه را با مرکز شهر مونترال و همچنین دفتر مرکزی شرکت ADM متصل کند.

فرودگاه - هلدینگ باکی

در همان روز ، فرودگاه مونترال - ترودو درهای ترمینال مرزی مرمت ، توسعه یافته ، مدرن و کاربر پسند را باز کرد و بالاترین استانداردهای این صنعت را برآورده کرد. این امر مساحت ترمینال را از 9320 به 18122 متر مربع (100320 تا 195.060 فوت مربع) افزایش داد. علاوه بر این ، ترمینال به یک اتاق مرتب سازی چمدان های جدید مجهز شده است که به مأمورین گمرک ایالات متحده اجازه می دهد تا چمدان ها را برای بازرسی ثانویه بازیابی کنند.

گسترش ترمینال بین المللی (2011-2016) :

در ژوئیه 2011 ، جیمز Cherry ، مدیرعامل فرودگاه های مونترال ، از ساخت دو فاز گسترش پایانه بین المللی مونترال - ترودو خبر داد. کل هزینه این پروژه که اکنون تکمیل شده است ، حدود 620 میلیون دلار بوده است. فاز اول این پروژه که در تاریخ 20 دسامبر 2012 به پایان رسید ، یک سالن شبانه روزی جدید را افتتاح کرد که می تواند 420 مسافر را در آن جای دهد ، به همراه یک دروازه جدید که با شماره 62 رقم خورده است.این شرکت با هزینه 270 میلیون دلار رسما به اتمام رسید. این دروازه جدید می تواند سه وسیله نقلیه مسافر را در خود جای دهد و به مسافران امکان انتقال از ترمینال به هواپیمای پارک شده در ایستگاه از راه دور در این نزدیکی را می دهد.

فرودگاه - هلدینگ باکی

با شروع مرحله دوم گسترش در سال 2014 ، این دروازه برای مسافران بسته شد. دو سال بعد با افتتاح این برنامه ، دوباره افتتاح شد. فاز دوم این پروژه که در 10 مه 2016 به طور رسمی افتتاح شد و دو روز پس از آن به بهره برداری رسید ، شش دروازه تماسی جدید برای جت های پهن از جمله دو مورد برای ایرباس A380 اضافه کرد و تعداد کل دروازه های تماسی را از 10 افزایش داد. این منطقه دارای دروازه های 63 تا 68 است. این منطقه دارای 20000 متر مربع فضای باز ، رستوران ها ، مغازه ها و محوطه زمین بازی کودکان است. دو سال طول کشید و چهار ماه پیش از برنامه اصلی با هزینه کل 350 میلیون دلار افتتاح شد. این طرح توسط طراحی انسانی ساخته شد و شامل سه تأسیسات هنری عظیم و چهار گیاه زجاجیه موزه های مونترال است. فرمت اسکله بین المللی برای کاهش سطح بالای ازدحام در کارخانه و در ترمینال ساخته شده است.

فرودگاه - هلدینگ باکی

جدا از این موارد توسعه ، ADM در آوریل سال 2016 ، یک منطقه تجاری بین دروازه 52 و 53 افتتاح شد. این منطقه با نام Gourmet متوقف می شود (انگلیسی: gourmet stop) با اشاره به تعداد زیادی رستوران که در آنجا مستقر هستند ، نامگذاری شده است. رستوران های جدید همه متعلق به شرکت خدمات غذایی SSP کانادا هستند. آنها در ترمینال 12 مکان دارند و در مجموع 4000 متر مربع مساحت ترمینال را اداره می کنند. SSP بیش از 200 میلیون دلار در طول سال 2016 در مکان های فرودگاهی خود سرمایه گذاری کرده است.

پروژه های آینده 2018-2030 :

در ژانویه سال 2016 ، ADM فراخوان مناقصه ای را در وب سایت خود در رابطه با ترمیم و به روزرسانی دیوار پرده ای از نمای اصلی در ترمینال منتشر کرد. این قسمت از فرودگاه یکی از قدیمی ترین قسمت های باقیمانده ترمینال اصلی است.

همچنین ، مطابق برنامه جامع کارشناسی ارشد 2013-2033 از ADM ، تحولات آینده ذیل در آثار قرار دارد:

افزایش ظرفیت مناطق حاشیه مسافر.

توسعه شبکه ای از تاکسی ها در بخش مرکزی - غربی فرودگاه برای حمایت از توسعه منطقه حمل و نقل هوایی جدید و یک منطقه توسعه صنعتی.

تنظیم مجدد سالن ورودی بین المللی و اتاق چمدان های خروج داخلی و بین المللی.

گسترش اسکله فرامرزی و اضافه شدن پارکینگ از راه دور

فرودگاه - هلدینگ باکی

در تاریخ 30 آوریل 2018 ، از یک پروژه گسترده پرده برداری شد که تا سال 2030 ادامه خواهد داشت. در مرحله اول (2.5 میلیارد دلار) پارکینگ چند سطحی فرودگاه با یک سقف سبز و ایستگاه REM فرودگاه مونترال - ترودو تخریب و بازسازی می شود. در زیر منطقه کشویی بسیار گسترده خواهد شد و با شیشه پوشانده می شود ، و ترمینال راه دور جدیدی ساخته خواهد شد که در آن باند 1028 برای ایستادن استفاده می شود. تا سال 2030 ، ترمینال از راه دور از طریق مراحل آینده به ساختمان ترمینال فعلی متصل خواهد شد تا رشد مورد انتظار را انجام دهد. فیلیپ رینویل ، مدیر عامل ADM اظهار داشت: "رشد فرودگاه در سالهای اخیر تقریباً دو برابر میانگین بین المللی بوده است" (بنابراین) هدف این است که پیش بینی های رشد فرودگاه را برآورده کنیم.