baki

حمل و نقل عمومی در یونان

شبکه اتوبوس های یونان

اتوبوس های بین شهری و مسافرهای این جزایر توسط KTEL اداره می شوند و ایمن و مدرن هستند. با این حال ، اتوبوس ها در مناطق روستایی راحت و قدیمی هستند. هر منطقه اپراتور KTL مخصوص خود را دارد که خدمات محلی را در منطقه و به شهرهای اصلی مناطق دیگر اجرا می کند. کرایه ها توسط دولت تعیین می شود. این شبکه راحت است و تمام شهرهای بزرگ به آتن متصل هستند. روستاها عمدتا خدمات روزانه اتوبوس دارند .در مناطق دور افتاده ، متأسفانه جدول زمانی به یونانی است ، اما اگر بلیط خود را در دفاتر رزرو کنید ، جدول زمانی به خط یونانی و لاتین ارائه می شود. هر مسافر شماره صندلی دارد که در بلیط اتوبوس ذکر شده و شماره صندلی در پشت صندلی مشخص شده است. در سفرهای طولانی معمولاً هر سه ساعت اتوبوس متوقف می شود.

هزینه ها :

رفت و آمد با اتوبوس راهی مفید برای گشت و گذار در کشور است ، زیرا بلیط اتوبوس نسبتاً ارزان است. هزینه یک سفر در هر 100 کیلومتر حدود 4 یورو است.

زمان تردد در برخی از مسیرهای اصلی

آتن-تسالونیکی ( هفت ساعت )

آتن - پاترا ( سه ساعت ) ،

آتن – ولوس ( پنج ساعت )

آتن - کورفو ( شامل کشتی ، 8 ساعت).

لازم نیست بلیط اتوبوس خود را از قبل بخرید ، زیرا بلیط را می توان در کشتی خریداری کرد.

قطار :

قطارها در یونان توسط سازمان راه آهن یونان اداره می شوند (Organismos Sidirodromos Ellados) مشکل عمده اتکا به قطارها محدود بودن شبکه ریلی است. دو خط اصلی وجود دارد: از آتن به Alexandroupoli واز طریق تسالونیکی و شبکه Peloponnese که راهی مفید برای رفتن از پاترا به آتن است. خدمات هنوز در حال پیشرفت و از استاندارد خوبی برخوردار هستند. شبکه راه آهن با انجام بازیهای المپیک در یونان در سال 2004 مورد بازسازی اساسی قرار گرفت.

مترو آتن :

شبکه مترو در آتن برای بازیهای المپیک در سال 2004 به روز شده است. یک واقعیت جالب: در طول کارهای انجام شده 50،000 اثر باستانی کشف شد.

شبکه مترو آتن از سه خط تشکیل شده است:

خط یک (سبز): بین ایستگاه های پیراوس و کیفیسیا اجرا می شود.

خط دو (قرمز): بین Agios Antonios و Aghios Dimitrios / Alexandros Panagoulis اجرا می شود.

خط سه (آبی): بین Egaleo و Doukissis Plakentias با یک مسیر تا فرودگاه Eleftherios Venizelos امتداد می یابد.

نوشیدن ، خوردن و سیگار کشیدن در مترو ممنوع است. با این حال ، راهی بسیار مناسب برای رفت و آمد در آتن است ، تمام ایستگاه ها به خط یونانی و رومی نوشته می شوند ، و بلیط را در هر زمانی خرید کنید فقط یک ساعت معتبر است. بسیاری از ایستگاه های مترو آثار باستانی را در خود جای داده اند و برخی تقریباً مینی موزه هستند.

مسافرت هوایی :

برای انجام پروازهای بین المللی و داخلی 15 فرودگاه بین المللی در یونان وجود دارد. فرودگاه بین المللی اصلی یونان فرودگاه Eleftherios Venizelos آتن است. چهار شرکت هواپیمایی در حال انجام پروازهای داخلی هستند و اکثر پروازهای داخلی توسط شرکت هواپیمایی المپیک انجام می شود. علاوه بر این ، خطوط هوایی اژه ، اسکای اکسپرس و آتن ایرویز نیز مهم هستند. شرکت هواپیمایی المپیک در فرودگاه آتن مستقر است و روزانه حدود 150 پرواز انجام می دهد و دارای یک شبکه 40 مقصد است. شرکت هواپیمایی Aegean در جزیره کریت مستقر است و پروازهایی از آتن به لسووس ، میکونوس ، رودس ، سانتورینی ، الکساندروپولی ، کورفو ، هانیا ، یوانینا ، هراکلیون و کاوالا را ارائه می دهد.اسکای اکسپرس در هراکلیون مستقر است و پروازهایی به رودز ، کوس ، میتیلینی ، ساموس ، کالاماتا ، میکونوس ، سانتورینی ، ایکاریا ، پاترا ، تسالونیکی ، الکساندروپولی و تیرانا را ارائه می دهد. مقر هواپیمایی آتن در شهرآتن مستقر است و پروازهای روزانه را انجام می دهد. محبوب ترین مقصد تسالونیکی ، سانتورینی ، میکونوس ، رودس ، زاکینتوس و کفالونیا هستند.

کشتی ها :

هر جزیره خدمات کشتی دارد. بندر اصلی در پیره 10 کیلومتری جنوب آتن است. مقصد سیکلاد ، جزایر دودکانیز ، جزایر شمال شرقی اژه ، جزایر سارونیک و کرت است. بندر دوم رافینا ، در 70 کیلومتری شرق آتن ، با سرویس اتوبوس که به صورت ساعتی حرکت می کند قابل دسترسی است.همه جزایر شمال شرقی اژه با پیرئوس و برخی دیگر با تسالونیکی ارتباط دارند. خدمات بین جزایر به تقاضا بستگی دارد. بنابراین توصیه می شود زمانی که قصد سفر دارید ، جدول زمانی را بررسی کنید ، خصوصاً اگر می خواهید آخر هفته ها سفر کنید.