baki

حقایق جالب درباره فرودگاهها

در توییتر یا اینستاگرام هشتگ #avgeek را جستجو کنید و خواهید دید که دنیایی پر از علاقه مندان به هواپیما و هواپیمایی است. ما لیستی از حقایق هوایی جالب و عجیب را آورده ایم که حتی ممکن است بزرگترین مزایای حمل و نقل هوایی را غافلگیر کند ، و به هر چیزهای بی اهمیت هوایی آینده کمک کند.

فرودگاه - هلدینگ باکی

حقیقت های جالب درباره فرودگاهها:

1. برای کمک به مسافران هواپیمایی در مقابله با اضطراب مسافرتی ، فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو اولین خوک فرودگاهی کشور را استخدام کرده است. لیلو لباس می پوشد و ترفندهایی را برای کمک به مسافران فراهم می کند تا قبل از سوار شدن به پرواز خود آرام شوند.

فرودگاه - هلدینگ باکی

2. در رواندا ، کیسه های پلاستیکی غیرقانونی هستند و جریمه 100 تا 150 دلاری را با خود به همراه دارند. در حقیقت ، در آداب و رسوم فرودگاه ، کلیه کیسه های پلاستیکی مصادره می شوند که در روآندا یکی از بیشترین موارد آن دیده شده است.

3. شماره باند فرودگاه در واقع نشانگر جهت در قطب نما است. فرودگاه بین المللی دنور (با فاصله 53 مایل مربع) از منهتن ، سان فرانسیسکو و میامی بزرگتر است و دومین فرودگاه بزرگ دنیا است.

فرودگاه - هلدینگ باکی

4. فرودگاه هوستون در مورد زمان انتظار چمدان شکایات زیادی را دریافت کرد. در پاسخ ، آنها ادعای چمدان ها را دورتر حرکت دادند بنابراین پیاده روی طولانی تر از انتظار بود. تعداد شکایات کاهش یافته است.

5. یوگسلاوی 6 میلیارد دلار برای ساخت یک فرودگاه زیرزمینی هزینه کرد که می تواند در مقابل حمله مستقیم یک کلاهک هسته ای 20 کیلوتونی مقاومت کند.

فرودگاه - هلدینگ باکی

6. فروشگاهی در آلاباما وجود دارد که می توانید وسایل موجود در وسایل چمدان های فرودگاهی را که نمی خواهید خریداری کنید.

7. فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو در واقع در بالای 267 یاطاقان توپ ساخته شده است که ستون های پشتیبانی قادر به حرکت 20 اینچ در هر جهت در هنگام وقوع زلزله هستند.

8. دانش آموزان از چراغ های پارکینگ فرودگاه بین المللی Conakry برای مطالعه استفاده می کنند ، زیرا یکی از معدود مکان های عمومی روشن در کشور است که تنها 5٪ از آنها به برق دسترسی دارند.

فرودگاه - هلدینگ باکی

9. یک کتابخانه در فرودگاه استونی وجود دارد ، که می توانید برای سفر خود از آنها کتاب قرض بگیرید و کلیه موارد از سیستم افتخاری برخوردار است.

10. برخی از فرودگاه های کلرادو جعبه های عفو ماری جوانا را برای مسافرانی که می خواهند قبل از پرواز داروهای خود را از بین ببرند ، دارند.

11. فرودگاه بین المللی Tijuana در مکزیک در امتداد مرز ایالات متحده آمریکا قرار دارد و حتی یک ترمینال را در طرف ایالات متحده نیز شامل می کند ، و این باعث می شود تا این فرودگاه تنها فرودگاهی باشد که در دو کشور دارای ترمینال است.

فرودگاه - هلدینگ باکی

12. در مقایسه با بیش از 80٪ در ایالات متحده ، کمتر از 30٪ فضای هوایی چین برای استفاده تجاری در دسترس است. این یکی از اصلی ترین دلایلی است که فرودگاه های چین هر روز شاهد تاخیرها و لغو های بسیاری هستند.

13. فقط 8 خلبان مجاز به فرود در فرودگاه پارو ، هیمالیا هستند. این چالش برانگیز ترین فرودگاه برای فرود در جهان محسوب می شود.

14. حدود یک سوم فرودگاه های جهان در ایالات متحده مستقر هستند. بدون ایستگاه فرودگاه دبی بزرگترین مکان خرید در فرودگاهی در جهان است. فروشگاه ها بصورت شبانه روزی ، هفت روز در هفته باز هستند.