baki

زادگاه تمدن غرب - شهر آتن | قسمت دوم

مکان های جالب و دیدنی در آتن :

نمادی از تمدن غرب در باشکوه ترین تاریخ درخشان آتن بیش از 3000 سال قدمت دارد. این شهر در دوران باستان کلاسیک شکوفا شد و زادگاه سقراط ، پریکلس و سوفوکل بود. امروزه آتن بیش از یادگاری از گذشته باشکوه خود ، پایتختی شلوغ و مدرن و محل زندگی برخی از مهمترین جاذبه های گردشگری این کشور است. آکروپلیس یکی از ویران کننده ترین ویرانه های باستانی جهان است و موزه های استثنایی این شهر آثار جالبی را کشف می کنند که در مکان های محلی کشف شده اند. از دیگر جذابیت های پنهان منتظر کشف ، کلیساهای خیره کننده بیزانس است که در سراسر شهر و محله های روستایی مانند در شمال آکروپولیس یافت می شود. وقتی فکر می کنید کارهای شما در آتن به پایان رسیده است ، مدتی را در خیابان های باریک منطقه Plaka پیاده روی کنید ، با خانه های عجیب و غریب پوشیده از بوگنویلا و دعوت باز سوی تراس های رستوران ها را رد نکنید . یک تجربه تعطیلات کاملا متفاوت از جزایر اهریمنی یونان ، آتن می تواند در فصل تابستان احساس هیجان انگیزی را در شما بیدار کند ، هم چنین در بهار و پاییز ، هنوز هم می توانید از آب و هوای خوب لذت ببرید و گردشگران بسیار کمتری را ببینید. به کمک هلدینگ باکی با لیست بهترین جاذبه های گردشگری آتن ، گشت و گذار خود را برنامه ریزی کنید.

آتن - هلدینگ باکی

1. آکروپلیس | The Acropolis

کمتر دیدنی در جهان با اکروپولیس آتن مقایسه می شود ، با معبد پارتنون که بر بالای یک قله سنگی قرار دارد و قرن ها تمدن را زیر نظر دارد. آکروپلیس که یادآوری شکوه آتن باستان است ، مرکز شهر باستان بود و به عنوان یک ارگ در محل حفاظت شده بالای تپه خود عمل می کرد. برجسته ترین بنای پارتنون ، بزرگترین معبد دوره باستان کلاسیک است که قدمت آن از 447 سال قبل از میلاد تا 338 سال قبل از میلاد است. این معبد با ردیف های برجسته ستون های Doric و جزئیات مجسمه سازی خیره کننده ، منظره ای وحشت آور است. در نقش برجسته ها در ضلع شرقی تولد الهه آتنا را به تصویر می کشند. از دیگر خرابه های آکروپولیس می توان به معبد آتنا نایک در ورودی و Erechtheion اشاره کرد که مجموعه ای از مقدسات باستانی است که بین سالهای 421 قبل از میلاد تا 395 قبل از میلاد ساخته شده است. مشهورترین ویژگی مجموعه Erechtheion ایوان کاریاتیدها است که به جای ستون های Doric دارای شش مجسمه دوشیزگان است. برای دیدن مناظر زیبای آکروپلیس از پایین ، به سمت شمال تپه بروید. رستوران های کنار خیابان عابر پیاده Apostolou Pavlou قرار گرفته و به سوی آکروپولیس چشم انداز دارند . برخی از این رستوران ها دارای خدمات سرو غذا در پشت بام هستند ، با چشم انداز باورنکردنی رو به آکروپلیس ، ورودی بزرگ ، معبد آتنا نایک و پارتنون را نشان می دهند ، که همه آنها در عصرها روشن هستند. در روزهای گرم بهتر است صبح از آکروپولیس دیدن کنید و بعد از ظهر به موزه آکروپولیس که دارای تهویه مطبوع میباشد بروید. برای دیدن غروب خورشید ، به آکروپولیس بروید.

آتن - هلدینگ باکی

2. موزه آکروپولیس | Acropolis Museum

یکی دیگر از مهمترین جاذبه های آتن ، موزه آکروپولیس شامل یکی از با ارزش ترین مجموعه های هنر یونان باستان در جهان است. تأسیسات جدید در سال 2007 ، در زیر تپه آکروپولیس تکمیل شد و جایگزین موزه قبلی در تپه شد. این تاسیسات عظیم 25000 متر مربع ، و 14000 متر مربع فضای نمایشگاهی دارد. طرح منحصر به فرد شامل یک محله باستانی آتن است. وقتی دمای هوا در اواسط روز افزایش می یابد ، بازدید از موزه آکروپلیس یکی از بهترین کارها در آتن است. آگاه باشید ، صف ورودی می تواند طولانی باشد.

آتن - هلدینگ باکی

3. موزه ملی باستان شناسی | National Archaeology Museum

موزه ملی باستان شناسی آتن در قرن نوزدهم تأسیس شد ، که بزرگترین موزه باستان شناسی در یونان و یکی از بزرگترین موزه های آثار باستانی در جهان است. این موزه در یک ساختمان قابل توجه نئوکلاسیک با 8000 متر مربع فضای نمایشگاهی واقع شده است. پنج مجموعه دائمی با بیش از 11000 نمایشگاه در معرض نمایش قرار گرفته است که مروری جامع بر تمدن یونان از پیش از تاریخ دوره کلاسیک تا اواخر دوران باستان را ارائه می دهد. مجموعه ماقبل تاریخ هزاره ششم قبل از میلاد تا 1050 قبل از میلاد (دوره های نوسنگی ، سیکلادی و مایکن) را در بر می گیرد و یافته های مربوط به استقرار ماقبل تاریخ را ارائه می دهد. در مجموعه مجسمه های یونان باستان از قرن ششم قبل از میلاد تا قرن پنجم قبل از میلاد از جمله شاهکارهای کمیاب به نمایش گذاشته شده است. گلدان و اشیا تزئینی سفال های یونان باستان را از قرن یازدهم قبل از میلاد تا زمان کلاسیک رومی به نمایش می گذارد. مجموعه Stathatos دارای اشیای جزئی از طیف گسترده ای از دوره های تاریخی است. مجسمه های نفیس مجسمه سازی شده از فلزات در مجموعه متالورژی به نمایش گذاشته شده است.

آدرس: پتیسیون خیابان 44 ، آتن

آتن - هلدینگ باکی

4. محله های Pláka و Anafiotika | The Pláka and Anafiotika Neighborhoods

بین دامنه های شمالی آکروپولیس و خیابان Ermoú ، محله زیبا Pláka یک نقطه داغ توریستی است. جاذبه اصلی این منطقه تاریخی فضای جذاب روستای آن است. خیابان های باریک عابر پیاده و میادین کوچک و شاد محله پلاکا با خانه های زیبا ، رستوران و مغازه های رنگ آمیزی شده با رنگ پاستل ، اصلاح شده بوگنویل ، پوشیده شده است. کلیساهای تاریخی مانند کلیسای Metamórfosis در جنوب غربی و کلیسای Kapnikaréa در شمال در گوشه و کنار صلح آمیز محله جمع شده اند. گشت و گذار در اوقات فراغت در محیط زیبا ، کاری عالی است که می توانید انجام دهید. محله پلاکا ، همراه با آنافیوتیکا همسایه واقع در دامنه های شمال آکروپولیس ، دارای تعداد زیادی رستوران معتبر یونانی با صندلی های تراس جذاب هستند. عصرها میتوان با گشت و گذار در کوچه های قرون وسطایی پیچیده آنافیوتیکا نیز لذت برد. این منطقه به خاطر پلکان رستوران در خیابان Mnisikleous مشهور است. خیابان های نزدیک و ساکت و آرام در دامنه تپه پنهان شده اند که کافه ها و رستوران های کوچک زیبا را پنهان کرده اند. این منطقه دارای دو مکان مهم باستانی در خیابان پپوپیدا است: قرن اول قبل از میلاد روم آگورا و کتابخانه قرن دوم هادریان.

آتن - هلدینگ باکی

5. آگورای باستان: خرابه های بازار | Ancient Agora: Ruins of the Marketplace

آگورای باستان بازار و مرکز زندگی روزمره آتن باستان بود. برای تماشای چشمگیر آگورا از دور ، به دیواره شمالی آکروپولیس یا جاده های آریوپاگوس بروید. بهترین مکان برای ورود به آگورا دروازه شمالی خیابان Adrianoú (نزدیک کلیسای سنت فیلیپ) است. کلمه یونانی "Agora" به معنای "جمع شدن و جمع کردن" است ، که نشان می دهد این سایت محلی برای سخنرانی عمومی بوده است. آگورا محل اداره و تجارت و همچنین محل ملاقات آگورا تو دیمو ، یک گروه تصمیم گیری مدنی بود. رویدادهای ورزشی و نمایش های تئاتر نیز در اینجا برگزار می شد. یکی از برجسته ترین ویژگی های آگورای باستان استوآ آتالوس است که در ابتدا توسط شاه آتالوس دوم ساخته شده و در دهه 1950 بازسازی شده است. استوآ احتمالاً صحنه دادگاه سقراط در سال 399 قبل از میلاد بوده است. یکی دیگر از سایت های کلیدی معبد هیفاستوس هیبت آور است. می توانید با یک پیاده روی دلپذیر در امتداد مسیر پیاده روی که به تپه آگورا (Kolonos Agoraios) می رسد ، به آن برسید. این معبد دوریک قرن پنجم پیش از میلاد یکی از بهترین معابد یونان باستان است که به لطف تبدیل شدن به کلیسای مسیحی ، آن را از تخریب نجات داده است. این معبد بر اساس نقشه ای کلاسیک با شش ردیف 13 ستونی طراحی شده است و به نظر می رسد سازنده های یونی از پارتنون الگو گرفته اند.

آتن - هلدینگ باکی