baki

جاذبه های برتر گردشگری در ترکیه | بخش اول

ترکیه مقصدی خیره‌کننده است که آسیا و اروپا را لرزاند. فرهنگ پر جنب و جوش ، غذاهای معروف و تاریخ گسترده آن ، همه کسانی را که به آنجا سفر میکنند را سرگرم می کند . در اینجا لیستی از جاذبه های گردشگری ترکیه را به شما معرفی میکنیم که بدون دیدن این نقاط گردشگری نباید از ترکیه خارج و به خانه بازگشت .

تور ترکیه - هلدینگ باکی

ایا صوفیا ( Aya Sofya ) :

به عنوان یکی از زیباترین ساختمانهای جهان مشهور است ، جلال بی نظیر و جادوگرانه موزه Aya Sofya نه تنها یکی از بهترین بناهای ایجاد شده در استانبول ، بلکه در ترکیه است. بخش اعظم و حیرت انگیز قسمت بیرونی آن است که زیبایی خود را مدیون مناره های ظریفی است که به آن اضافه شده است . این مناره ها پس از فتح عثمانی برپا شده اند ، در حالی که فضای داخلی آن زیبا و غاری که به یادگار مانده ، یادآوری قدرت قدیمی قسطنطنیه است. دیدن این بنای تاریخی مشهور برای هر توریستی که از کشور بازدید می کند ، کاری ضروری است.

تور ترکیه - هلدینگ باکی

افسوس ( Ephesus ) :

ویرانه قدرتمند افسوس ، شهری از بناهای تاریخی عظیم و جاده های سنگ مرمر است. این مکان یکی از کامل ترین و پایدارترین شهرهای رومی در منطقه مدیترانه میباشد . اگر واقعاً مایل به گشت و گذار هستید ، سفر به گشت و گذار در اینجا حداقل نیم روز طول خواهد کشید تا نکات برجسته و مهم این بنا را ببینید، بنابراین بازدید خود را برنامه ریزی کنید تا با احساس عجله به بازدی از افسوس نروید.

تور ترکیه - هلدینگ باکی

کاپادوکیا ( Cappadocia ) :

دره های صخره ای سورئال ، کاپادوکیا ، رویای هر عکاس است. پشته های صخره ای و تپه های پراکنده پانوراماهای سنگی موج مانند یا قلاب های شکیل در این صخره به چشم میخورند که توسط تاثیر هزاران بار عمل باد و آب شکل گرفته اند. این دره یکی از مقصد های برتر جهان برای سوار شدن بالون هوای گرم است. اگر نقوش قمری برای وسوسه کردن شما کافی نباشد ، کلیساهای سنگی منسوخ شده دوران بیزانس واقع شده در این دره ها ، زمانی که این منطقه یک مکان مهم مسیحی اولیه بود میتواند شمارا خیره کند.

تور ترکیه - هلدینگ باکی

کاخ توپکاپی ( Topkapi Palace ) :

کاخ توپکاپی کاملاً فراتر از اعتقاد ، شما را به دنیای خارق العاده و شگفت انگیز سلاطین سوق می دهد. اینجا بود که سلاطین دوره عثمانی امپراتوری را حک کردند که به اروپا از طریق خاورمیانه و آفریقا گسترش یافته است. فضای داخلی ، با کاشی کاری های بسیار زیبا و تزئینات نگین های پر زرق و برق ، یک نگاهی فراموش نشدنی به پایگاه قدرت عثمانی است. باغهای عمومی اطراف ، زمانی دامنه تنها دربار سلطنتی بودند ، اما اکنون برای عموم آزاد است و فضایی آرام را از خیابان های شهر فراهم می کند.

تور ترکیه - هلدینگ باکی

پاموکاله ( Pamukkale ) :

یکی از معروفترین شگفتی های طبیعی ترکیه ، تراس های تراورتن خالص سفید Pamukkale ("قلعه پنبه" به زبان انگلیسی)میباشد . آبشارهای شیب دار آن را شبیه به یک میدان برفی در میان چشم انداز سبز کرده است. اگرچه این تراورتن ها خود نقطه برجسته سفر در ترکیه است ، اما ویرانه های وسیع و پرتحرک رومی هیراپولیس ، یک شهر آبگرم باستانی ، در بالای این تپه کلسیت قرار دارد و دلیل دیگری برای بازدید از آن ارائه می دهد. برای بهترین عکسها ، هنگام غروب آفتاب در زیر افق ، از این مکان بازدید کنید.

تور ترکیه - هلدینگ باکی