baki

ثبت شرکت در کانادا

امروزه افراد زیادی تمایل دارند که به کانادا مهاجرت کنند ،این مهاجرت یا به صورت تحصیلی است یا با اخذ ویزای کاری و یا سرمایه گذاری در کانادا می باشد. یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری در کانادا ثبت شرکت می باشد .اشخاص خارجی برای تجارت در کانادا و ثبت شرکت باید در ابتدا از فدرال صنعت کانادا مجوز سرمایه گذاری اخذ نماید.هر فرد خارجی باید بداند به دلیل خارجی بودن شرکت ،تحت کنترل دولت قرار میگیرد حتی اگر شرکت خود را به صورت انحصاری در این کشور به ثبت برساند.قبلا تفاوت هایی بین سرمایه گذاران داخلی و خارجی کانادا وجود داشت ولی در حال حاظر تمامی سرمایه گذران خارجی کانادا همانند سرمایه گذاران داخلی کانادا شناخته میشوند و به راحتی در شرکت حق رای وسهام و یا طرح دعوی دارند.

تور کانادا - باکی

مزایای سرمایه گذاری در کانادا :

با توجه به اینکه کانادا یکی از پیشرفته ترین و توسعه یافته ترین کشورهای جهان است با ثبت شرکت در کانادا میتوانید از مزایای زندگی از این کشور بهرمند شوید.

1- افراد سرمایه گذار میتوانند اقامت کانادا را به دست بیاورند.

2- نزدیکی کانادا به آمریکا و واردات و صادرات و تبادلات تجاری بسیار راحت و بدون محدودیت .

3- حمایت دولت فدرال هر منطقه از سرمایه گذاران.

4- شرایط آسان برای اخذ دریافت پاسپورت کانادایی با سرمایه گذاری در این کشور.

5- برخورداری از تحصیل رایگان برای تمامی فرزندان.

6- برخورداری از بیمه خدمات درمانی رایگان تا آخر عمر.

این موارد از جمله مزایای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا میباشد.

تور کانادا - باکی

انواع ساختار شرکت در کاناد :

شرکت سهامی :

این شرکت همانند شرکت سهامی عام یا خاص در ایران می باشد،حداقل تعداد اعضا 2 نفر می باشد،در این نوع شرکت در صورتی که شرکت ورشکسته شود ،صاحبان آن شرکت ورشکسته تلقی نمیشوند،ثبت شرکت سهامی در کانادا پر هزینه می باشد اما به دلیل مزایای قوانین حقوقی و مالیاتی و حمایت های دولتی و امکان پیشرفت و توسعه در بین مردم طرفدار زیادی دارد.

شرکت مالکیت انحصاری:

در شرکت مالکیت انحصاری همان طور که از اسمش پیداست فرد و تجارت یکی هستند و شخصی که تجارت را راه اندازی می کند ،مسئول مدیریت و قراردادها و کلیه امور تجاری هستند .در این نوع شرکت درآمد شخص هم به عنوان درآمد شرکت تلقی می شود و از این رو درآمد شرکت با در درآمد شخص جمع میشود و این امر باعث افزایش پرداخت مالیاتی میشود که این امر باعث ضرر فرد می باشد،این نوع شرکت زیاد پیشنهاد نمیشود زیرا فرد ممکن است کلیه دارایی خود را از دست بدهد.

شرکت مشارکت:

شرکت مشارکت همانند شرکت تضامنی در ایران میباشد و حداقل تعداد اعضا در شرکت مشارکت دو نفر می باشد.

در این نوع شرکت هر فرد نسبت به آورده خود در شرکت مشارکت میکند و مسئولیت تمامی تعهدات شرکت در درجه اول با سرمایه شرکت میباشد ورشکستگی شرکت مشارکتی ،ورشکستگی اعضا را شامل نمیشود.

تور کانادا - باکی

شرایط سرمایه گذاری در کانادا :

سرمایه گذاران برای ثبت شرکت در کانادا باید سه مورد زیر را دارا باشند:

1- باید حداقل به مدت 3 سال سابقه فعالیت و مدیریت در یک شرکت را داشته باشد.(یعنی دارای تجربه بیزینس باشد)

2- داشتن حداقل 1600000 دلار کانادا برای سرمایه گذاری.

3- داشتن 800000 دلار کانادا که پس از دریافت موافقت نامه و مجوز تجارت باید آن را به دولت فدرال کانادا به عنوان وثیقه اعطا کند .مدت وثیقه 5 سال می باشد و در این 5 سال سود یا بهره ایی به این وثیقه تعلق نمیگیرد.

مراحل ثبت شرکت در کانادا :

همانطور که قبلا گفتیم اولین اقدام برای ثبت شرکت دریافت مجوز از فدرال صنعت کانادا است.پس از دریافت مجوز 56 روز فرصت دارید برای ثبت شرکت خودتان اقدام نمایید. اقدام بعدی انتخاب نوع شرکت با توجه به نوع حوزه و فعالیت و ایده و خلاقیتتان و تهیه بیزینس پلن می باشد.بعد از آن نام گذاری شرکت ، مرحله بعدی ثبت عنوان شرکت و تنظیم اساس نامه و اظهارنامه مالکیت می باشد .

تور کانادا - باکی