baki

انتقاد شدید آمریکایی ها از تهدیدها علیه ایران

چین به دلیل تهدید واشنگتن مبنی بر تحریم مجازات برای هر کشوری که با ایران تجارت اسلحه کند ، ایالات متحده را به دلیل "دستفروشی اسلحه" و "دخالت" در امور داخلی کشورهای دیگر مورد انتقاد قرار داد.

01 آبان | 99

تحریم شورای امنیت سازمان ملل در زمینه تجارت سلاح های متعارف با ایران در راستای توافق هسته ای سال 2015 بین ایران و قدرت های جهانی که رسماً تحت عنوان برنامه جامع اقدام مشترک شناخته می شود ، روز یکشنبه منقضی شد. با این حال ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، منتقد فریبکار JCPOA ، در ماه مه 2018 به طور یک جانبه واشنگتن را از توافق خارج کرد و "سخت ترین مجازات های" علیه جمهوری اسلامی را بر خلاف انتقاد جهانی ، به ویژه از سوی دیگر امضا کنندگان توافق ، اعمال کرد.

روز یکشنبه ، مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه ایالات متحده هشدار داد که واشنگتن علیه هر شخص یا نهادی که به برنامه تسلیحاتی تهران کمک کند ، تحریم هایی را اعمال خواهد کرد ، اقدامی بسیار تحریک آمیز که باعث تشدید تنش بین آمریکا و ایران می شود. سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، ژائو لیجیان ، روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت ، "این ایالات متحده است که اسلحه و مهمات را در همه جا دستفروشی می کند ، از تجارت نظامی برای تأمین منافع ژئوپلیتیک استفاده می کند و حتی آشکارا در امور داخلی کشورهای دیگر دخالت می کند." وب سایت وزارت خارجه چین. سخنگوی چینی در پاسخ به این س whetherال که آیا چین پس از رفع تحریم تسلیحاتی به ایران سلاح می فروشد ، گفت پکن "تجارت نظامی را مطابق با سیاست صادرات نظامی و تعهدات بین المللی خود اداره خواهد کرد".