baki

تفاوت بین خلبانان مسافری و باری

احتمالاً ، وقتی به خلبان فکر می کنید ، اولین تصویری که در ذهن شما ظاهر می شود شخصی است که برای انجام پرواز به داخل هواپیما وارد میشود و در قسمتی که برای آنها تعبیه شده است م. اما در مورد آستقر میشوند.و اما خلبانانی که مسافر ندارند!

خب ، کسانی هستند که محموله حمل می کنند. محموله های هوایی یک صنعت با ارزش و دارای 35٪ از ارزش تجارت جهانی است که از طریق هوا انجام می شود. با این حال ، حرفه خلبان باری کمی اسرارآمیز است زیرا ما اغلب حمل و نقل هوایی را با خطوط هوایی مسافری و خلبانان آنها مرتبط می کنیم. و همچنین ، محموله های خطوط هواپیمایی مسافربری نیز به هواپیمایی حمل و نقل تعلق دارند. با این حال ، سؤالاتی وجود دارد که معمولاً هنگام صحبت در مورد خلبان خطوط هوایی بار مطرح می شود. آیا آنها نیازهای بهداشتی کمتری دارند؟ چه مجوزی باید دریافت کند؟ چه تجربه ای لازم است؟ شرایط پرداخت دستمزدو کار چیست؟ در اینجا پاسخ هایی وجود دارد که می تواند به شما در درک بهتر حرفه خلبانی باری کمک کند.

هواپیما - هلدینگ باکی

مجوزهای لازم:

هر دو خلبان ، چه باری و چه مسافربری ، هدف و مأموریت یکسانی دارند - انتقال محتوای هواپیمای هوایی خود با خیال راحت ، از یک مکان به مکان دیگر. به همین دلیل آموزش ها یکی است و مهارت ها را نیز حفظ می کند. هنگامی که تصمیم به آموزش خلبانی مسافر یا باری گرفتید ، باید مجوز مناسبی کسب کنید. این امر می تواند از طریق سه مسیر آموزشی حاصل شود - برنامه مدولار ، یکپارچه یا cadet با یک شرکت هواپیمایی. به عنوان مثال ، با انتخاب پروانه خلبانی تجاری مدولار (CPL (A)) ، می توانید مطالعات خود را به ماژول ها تقسیم کنید. در این دوره ابتدا یک مجوز خلبان خصوصی (PPL (A)) می آید و سپس دوره تئوری ATPL را طی می کنید.

هواپیما - هلدینگ باکی

گزینه دوم انتخاب یک برنامه یکپارچه ATPL (A) برای به دست آوردن ATPL است. این برنامه فشرده است و در نتیجه سریعترین روش برای شروع رتبه بندی نوع شما است. با این حال ، به دست آوردن یک برنامه آزمایشی کادتی با هواپیمایی ، مطمئن ترین راه برای تکمیل آموزش شما است. این همان برنامه آموزشی یکپارچه ATPL برای مجوز خلبان است به جز این که مهمترین مزیت آن تضمین اشتغال مشروط از شرکت هواپیمایی قبل از شروع آموزش است.

مقررات پزشکی:

برای اینکه خلبان شوید باید گواهی پزشکی کلاس EASA درجه یک را بدست آورید. این گواهینامه یک الزام اجباری برای خلبانان مسافربری یا خلبانان باری است ، زیرا هر دو کار تجاری دارند. از آنجا که از شما خواسته می شود به طور دوره ای در ارزیابی پزشکی شرکت کنید ، برای طولانی تر کردن حرفه خود باید شیوه زندگی مناسب و سالم خود را حفظ کنید.

هواپیما - هلدینگ باکی

ساعت پرواز لازم است:

در حالی که هر خط هوایی شرایط خاص خود را دارد ، پرواز برای یک شرکت حمل بار اصلی از نظر قانونی به زمان دقیق پرواز همانند پرواز برای یک شرکت هواپیمایی مسافر نیاز دارد. این تعداد به هواپیمایی خاص بستگی دارد. به عنوان مثال ، بزرگترین شرکت خدمات پیک جهان ، DHL ، خلبان ها را برای موقعیت FO خود با یک تجربه پرواز حرفه ای و حداقل از 1000 ساعت ترجیح می دهد. یکی دیگر از شرکت های تدارکات جهانی ، UPS ، حداقل 1500 ساعت از کل زمان خلبانی بال ثابت را برای تبدیل شدن به یک فرماندار مجاز می کند.با توجه به پیشنهادات شغلی خلبانی که در pilotjobs.io ارسال شده است ، ترجیح زمان کل پرواز مورد نیاز (TT) در بین خطوط هوایی مختلف متفاوت است. برخی از آنها کاندیداها را با 2.500 ساعت TT ترجیح می دهند ، برخی دیگر نامزدهای دارای 1500 تا 2000 ساعت TT را انتخاب می کنند.

هواپیما - هلدینگ باکی

شرایط کاملاً متفاوت برای موقعیت کاپیتان باری اعمال می شود. در آنجا شما باید حداقل 5000 ساعت TT و 500 ساعت خلبانی را به دست آورید. همانطور که ممکن است متوجه شوید ، ساعات پرواز زیادی برای انباشت وجود دارد ، حتی اگر هواپیما های پر از جعبه را کار کنید ، نه مسافر.

انواع هواپیما:

هر دو هواپیمای مسافربری و خلبانان باری نیز با همان نوع هواپیماهای ثابت پرواز کار می کنند (بوئینگ 737 ، 747 ، 767 ، 777 ، ایرباس A300 ، A320 ، A330 و غیره). نوع هواپیما به شرکتی که متقاضی آن هستید بستگی دارد. بیشتر شرکت های حمل و نقل محبوب ترین مدل های بوئینگ و ایرباس را ترجیح می دهند ، همان مدل های مورد استفاده برای هواپیماهای مسافربری. در واقع ، تقریبا تمام هواپیماهای باری فعلی مشتقات یا تبدیل هواپیماهای مسافربری هستند. آنها معمولاً به جای مسافر ، به حمل و نقل محموله طراحی و تبدیل می شوند.باربری های باری میان رده در اروپا اکثراً Boeing 737 یا Airbus A320 را برای مسیرهای کوتاه و متوسط خود انتخاب می کنند.

هواپیما - هلدینگ باکی

همانطور که مشاهده می کنید انواع هواپیمای باری همان هواپیماهایی است که توسط شرکت های هواپیمایی مسافری استفاده می شود. بعضی اوقات می توانید یک هواپیمای غول پیکر را پیدا کنید که در ابتدا به عنوان یک باربری کارآمد طراحی شده است: Antonov An-225 Mriya ، قادر است حداکثر 280 تن داشته باشد ، یا Boeing 747 Dreamlifter با 113،4 تن از حداکثر ظرفیت بارگیری آن.

برنامه های کاری :

شما به عنوان یک خلبان بار ، خود را در برنامه های مختلف پرواز می کنید. سفرهای داخلی ، بین المللی ، سفرهای یک روزه ، سفرهای 14 روزه ، پروازهای تمام روزه ، پروازهای تمام شب و هر ترکیبی از اینها در دسترس است. تفاوت اصلی خلبانان هواپیمایی و بار در این است که خلبانان بار بیشتر در شب پرواز می کنند ، به این معنی که آنها مجبورند خارج از ریتم شبانه روزی عادی خود فعالیت کنند و گاهی اوقات مدیریت خستگی کاملاً چالش برانگیز است. خوشبختانه خلبانان بار در نتیجه تمایل دارند وقت بیشتری را تعطیل کنند. آنها معمولاً به صورت هفته یا هفته از کار نمی کنند و این به شدت به بهبودی آنها کمک می کند. بین خلبانان باری یک عقیده کلی وجود دارد که نشان می دهد پاداش بخش ترین میزان حرفه آنها مقدار زیادی زمان است که در خانه هستند.

هواپیما - هلدینگ باکی

امتیازات :

شاید شنیده باشید که بیشتر خلبانان برای خود و اعضای خانواده خود دارای امتیازات مسافرتی رایگان یا با نرخ پایین هستند. در حقیقت ، وقتی خلبان بار هستید ، مزایای پرواز و تخفیف بسیار نادر و اندک است. فقط تعداد معدودی از آنها تخفیف های کمی برای بلیط های خود دریافت می کنند. این تنها زمانی اتفاق می افتد که یک خلبان باری برای هواپیمایی که نه تنها به عنوان یک محموله فعالیت می کند بلکه به عنوان یک مسافر نیز کار می کند.

هواپیما - هلدینگ باکی

با این حال ، تقریباً هر هواپیمای باری از حمل مسافر غیر کارمند ممنوع است. تنها امتیاز خلبانی باربری حمل و نقل با تخفیف است که توسط شرکتهای اصلی حمل و نقل ارائه می شود. البته ممکن است امتیازاتی برای اعضای خانواده شما نیز وجود داشته باشد ، اما هیچ کس نمی خواهد در یک صندوق سفر کند .