baki

تفاوت بین پروازهای برنامه ریزی شده و چارتر

وقتی برای دیدن خانواده در طول مناسبتهایی شامل عید نوروز،تعطیلات تابستان پرواز می کنید،معمولاً یک پرواز برنامه ریزی شده را با شرکت هواپیمایی اصلی یا منطقه ای انجام می دهید. روش رزرو و مسافرت هوایی که بیشتر مسافران با آن آشنا هستند ، پرواز برنامه ریزی شده است. پروازهای مجاز(چارتر)دارای انعطاف پذیری بیشتری از نظر زمان بندی ، مسیریابی و مقصدی که قصد پرواز به آنجا را دارید هستند، اما پروازها باید توسط یک گروه یا کنسرسیوم مسئول تمام صندلی های پرواز انجام شود.

انواع پرواز - هلدینگ باکی

پرواز زمانبندی شده(برنامه ریزی شده):

یک پرواز برنامه ریزی شده به این معنی است که بلیط این پرواز از طریق کانال های مختلف فروش در سراسر جهان به فروش می رسد. پروازهای برنامه ریزی شده ممکن است دارای پروازهای اتصال باشند. پروازهای چارتر از طرف دیگر توسط شرکت هواپیمایی اپراتور تور خریداری می شود.

انواع پرواز - هلدینگ باکی

تفاوت پرواز زمانبندی شده و چارتری:

1-برنامه زمانی: مهم ترین تفاوت پرواز زمانبندی شده و چارتر میباشد،بدین صورت که شما میتوانید در این پرواز از چند ماه قبل بلیط خود را خریداری و هزینه آن را پرداخت نمایید، و بعد بسته به شرایط سفرتان تاریخ آن را جابجا نمایید.

2-شرایط سنی:تفاوت دیگر این پروازها در هزینه بلیط دریافتی براساس شرایط سنی مسافر میباشد، که هزینه بلیط برای افراد بزرگسال-کودک و نوزاد متفاوت می باشد. که هزینه بلیط نوزاد کمترین نرخ و بزرگسال بیشترین قیمت را شامل میشود.

3-هزینه تهیه بلیط با توجه به زمان خرید:در بلیط های سیستمی هر چه زمان خرید بلیط نزدیکتر به زمان پرواز باشد هزینه بلیط گرانتر میشود، با توجه به این شرایط هر چه بلیط زمانبندی شده را زودتر خریداری کنید،هزینه شما کاهش می یابد.

انواع پرواز - هلدینگ باکی

پرواز چارتر و امکانات اختصاص داده شده به آن پرواز ؟

پروازهای چارتر مانند اتوبوس های چارتر،میباشد که اغلب توسط گروه ها برای استفاده صریح خود رزرو می شوند. وقتی تور اروپا را میگذرانید، اتوبوس تور گروهی شما را از یک شهر به شهر دیگر سوق می دهد. این اتوبوس برای گروه شما رزرو شده است. این یک اتوبوس ترانزیتی شهری نیست که مسیر مشخصی از توقف یا یک اتوبوس مسافت طولانی Greyhound را برای همه مسافران باز کند. گروه تور شما اتوبوس را رزرو کرده است تا فقط گروه شما بتواند از آن استفاده کند و نیازی نیست هر بار که سوار شوید بلیط نشان دهید.

انواع پرواز - هلدینگ باکی

برنامه ریزی پروازهای چارتر:

در عمل ، بسیاری از خطوط هوایی چارتر اساساً از برنامه مشخصی پیروی می کنند ، با تعداد مشخصی پرواز در هفته به مقصد توریستی موردنظر. حتی در این حالت ، مسافران جداگانه بلیط هواپیما رزرو نمی کنند. بلیط ها بصورت عمده به یک شرکت تور یا آژانس مسافرتی فروخته می شوند. اگر می خواهید یک پرواز چارتر را صریحاً برای سازمان خود رزرو کنید - برای مثال قصد دارید کل شرکت خود را در تعطیلات شرکت به مسافرت بفرستید. می توانید پرواز را دقیقاً با شرایطی که گروه شما به آن نیاز دارد با استفاده از پرواز چارتر رزرو کنید. به جای اینکه به اعضای گروه خود گزینه های مختلفی را برای پرواز ارائه دهید و سپس منتظر بمانید تا هر فرد تصمیم خود را در مورد سفری که برایشان درنظر گرفته اید اعلام کند ، می توانیدبا پروازچارتر که برای شما برنامه سفر مناسبی را در نظر میگیرد راحت تر سفر کنید

انواع پرواز - هلدینگ باکی

مقاصد تعیین شده و پرواز چارتر:

پروازهای(چارتر) می توانند به فرودگاههای منطقه ای کوچکتر پرواز کنند که از ایرلاین های تجاری اصلی خارج است و یا پیدا کردن پرواز برای آنها به سختی امکان پذیر است. اگر گروه های شما مایل به بازدید یا شرکت در کنفرانسی در کشور دیگر هستند، از طریق این پرواز ها میتوانید در فرودگاهی که نزدیکتر و مناسب ترین گزینه برای آن کشور است فرود بیایید. در غیر اینصورت برای حمل و نقل گروه خود از فرودگاه های دور تر با بیش از یک ساعت فاصله زمانی تا مقصد موردنظر خود باید استفاده نمایید که این امر منجر به رزرو اتوبوس برای گروهتان میشود.

انواع پرواز - هلدینگ باکی

در پروازهای چارتر چگونه می توان پرواز کرد؟

مسافران مشتاق احتمالاً همه چیزهایی درباره معاملات خوبی که می توانید با رزرو پرواز چارتر انجام دهند ، شنیده اند. لازم به ذکر نیست که منشور پرواز طیف وسیعی از مزایای دیگر را ارائه می دهد: راحت و فوق العاده راحت (بسیار بیشتر از پرواز معمولی) ، به علاوه معمولاً در وقت خود صرفه جویی می کنید. کسانی که می خواهند برای سفر بعدی خود به پاریس ، میلان یا هر مقصد پر زرق و برق دیگری در جهان پرواز چارتر رزرو کنند ، باید علاوه بر یادگیری چگونگی آماده سازی برای پرواز خود ، ابتدا در مورد برنامه های مختلف ، وب سایت ها و تخفیف های ویژه موجود بدانند.

انواع پرواز - هلدینگ باکی