baki

چگونه خطوط هواپیمایی قیمت ها را تعیین میکنند

قیمت گذاری پروازها بسیار متنوع تر ازآن چیزی است که فکرش را میکنید. در این مقاله نگاهی داریم به هزینه کرایه ، قوانین کرایه ، رمز عبور ، کرایه های تلفیقی ، بهترین روزهای هفته و هر آنچه که شما باید بدانید.جستجوی پرواز می تواند بسیار سرگرم کننده باشد ، به خصوص هنگامی که قرار است شما یک معامله خوب انجام بدهید. اما گاهی اوقات بسیار ناامید کننده است. شما ساعت ها در اینترنت می گذرانید ، وب سایت های مختلف را امتحان می کنید ، اما بلیط با هزینه معقول جایی پیدا نمی شود. درعوض ، قیمتهایی را می بینید باید دوبرابر هزینه بیشتر نسبت به قبل پرداخت کنید.

خطوط هواپیمایی - باکی

اصول اولیه قیمت بلیط شما شامل مواردی میباشد.

1. کرایه پایه

2. مالیات و هزینه فرودگاه

3. اضافه بار سوخت

4. هزینه خدمات برای صدور

5. غذا

6. انتخاب صندلی

7. بار سفر

چهار مورد آخر گاها اختیاری است (مخصوصاً برای شرکتهای هواپیمایی کم هزینه) که در صورت تمایل آنها را پرداخت می کنید. با خطوط هوایی قدیمی تر ، سنتی تر و برای پروازهای طولانی ، این موارد معمولاً در قیمت بلیط گنجانده شده است.

خطوط هواپیمایی - باکی

کلاس پروازی :

خطوط هوایی ابتدا نوع هواپیمای مورد استفاده خود را برای پرواز تعیین می کنند، و به آنها می گوید که در هر کلاس مسافر چه تعداد صندلی دارند. در حالی که یک کلاس سفر کیفیت کلاس (اول ، تجارت ، اقتصاد پریمیوم یا اقتصاد) را نشان می دهد ،کلاس رزرو به نوع بلیط انتخابی شما اشاره دارد.

هر کلاس رزرو قوانین و محدودیت های مختلفی دارد. هزینه تغییر یا استرداد بلیط می تواند بسیار متفاوت باشد ، برخی از آنها را فقط در صورتی می توانند رزرو کنند که پرواز شما بیش از 14 روز یا فقط در روزهای هفته باشد.هر کلاس رزرو بر اساس این عوامل قیمت متفاوتی دارد.

کلاس پروازی - باکی

تنوع رزرو بلیط ها بر اساس کلاس انتخابی پروازها :

دلیل تمام این کلاس های رزرواسیون این است که خطوط هوایی سعی می کنند سود خود را به حداکثر برسانند. آنها می دانند که عمدتاً دو نوع مسافر وجود دارد: مسافران اوقات فراغت و مسافران تجاری. هر دو آنها به پرواز نیاز دارند اما رفتار خرید آنها کاملاً متفاوت است.

این در حالی میباشد که مسافرت اوقات فراغت (به طور کلی) برای انتخاب تاریخ انعطاف پذیرتر است ، مسافران تجاری باید در یک روز خاص و غالباً در یک زمان خاص سفر کنند. مسافران اوقات فراغت تمایل دارند که از قبل رزرو خوبی انجام دهند و به آنها فرصت می دهند تا سفر خود را برنامه ریزی کنند ، بنابراین کلاس های ارزان تر رزرو را خریداری می کنند.

مسافران تجاری مجبور هستند بعضی اوقات مجبور هستند براساس نیاز خود و زمان خاصی رزرو را انجام دهند و مبلغ بیشتری را برای بلیط پرداخت کنند تا بتوانند خود را به جلسه برسانند. هرچه به تاریخ عزیمت نزدیکتر می شویم ، فقط صندلی هایی در کلاسهای رزرو بالاتر و گرانتر موجود است.

در حالی که ممکن است انتظار داشته باشید هواپیمایی چند روز قبل از روز عزیمت قیمت های خود را پایین بیاورد تا آخرین صندلی ها را اشغال کند،بر عکس این موضوع میباشد.

کلاس پروازی - باکی

چرا قیمت ها تغییر می کنند؟

قیمت ها به دلیل در دسترس بودن و تقاضای صندلی تغییر می کنند. کلاس های ارزان تر رزرو ممکن است حتی اگر 3 ماه قبل از پرواز وجود داشته باشند ، به فروش برسند.

برخی از تاریخ های سال وجود دارد که تقاضا بیشتر است. وقتی افراد زیادی مجبور به پرواز به جایی هستند (و حتی بیشتر وقتی می خواهند به همان مقصد یا منطقه بروند)، خطوط هوایی قیمت های خود را در سطح بالاتری قرار می دهند. تعطیلات نوروز و تعطیلات مدرسه شلوغ ترین زمان است.

کلاس پروازی - باکی

آیا روزهای ارزانتری برای پرواز و رزرو وجود دارد؟

بله ، در واقع حتی در طول یک هفته قیمت ها می توانند بسیار متفاوت باشند. به طور کلی،روزهای شنبه تا چهارشنبه هزینه پرداخت بلیط بیشتر می شود زیرا مسافران تجاری از سفر خود خارج می شوند یا از سفر خود باز می گردند و خانواده ها از سفر آخر هفته خود خارج می شوند یا باز می گردند.

یافتن بلیط ارزان بیشتر در روزهای دوشنبه و سه شنبه محتمل است. علاوه بر این ، در صورتی که مجبور هستید در زمان خاصی نسبت به سفر خود اقدام کنید شانس انتخاب های کمتری دارید ، زیرا بیشتر افراد ترجیح می دهند ساعت 9 صبح به جای ساعت 5 صبح پرواز کنند یا قبل از ساعت 8 عصر بازگردند ، نه ساعت 11 شب.بسیاری از کلاس های ارزان قیمت رزرو دارای محدودیت خرید 14 روزه هستند ، به این معنی که شما می توانید آنها را فقط 14 روز یا بیشتر ،قبل از سفر خریداری کنید.

کلاس پروازی - باکی

دیگر عوامل در تعیین قیمت بلیط :

رقابت هواپیمایی همچنین عامل مهمی درتعیین قیمت بلیط شما است. اگر رقابت زیادی وجود داشته باشد (یعنی تعداد زیادی ایرلاین به آن مقصد پرواز کند) ، قیمت ها به طور قابل توجهی ارزان تر خواهند بود. این موضوع فقط برای مناطق خاص میباشد،و در مورد مسیرهای مشخص بین دو شهراعمال نمی شود.

اگر رقابت هواپیمایی زیادی وجود داشته باشد ، این بدان معناست که رقابت مسافری زیادی نیز وجود دارد ، به این معنی که افراد بیشتری می خواهند به مقصد خاصی پرواز کنند. بنابراین ، شما برای آن دسته از کلاس های رزرو ارزان تر رقابت می کنید. به عنوان یک قانون کلی ، هر چه زودتر بلیط خود را رزروکنید ، بهتر است.