baki

چگونگی خلاص شدن از ترس در پرواز

پرواز برای برخی از مسافران یک امر ترسناک است. حتی واقعیت این است که سقوط هواپیما نادر است ، اما به هیچ وجه مورد نظر هیچ نوع سفری " هرگز از پرواز ایمن تر نیست!" دانستن این موضوع ترس مسافر را کاهش میدهد. ترس از عقلانیت و منطق پیروی نمی کند. در حقیقت ، به نظر می رسد که با طنز بسیار زیادی همراه است: واقعیت این است که سقوط هواپیما به سختی اتفاق می افتد ، واین مورد چیزی است که در ذهن بسیاری از مردم ترسناک جلوه میکند. اما پرواز جزء ایمن ترین حالت های حمل و نقل است: در سال 2015 ، بیش از 3.5 میلیارد مسافر در 37.6 میلیون هواپیما پرواز کردند و تنها چهار تصادف کشنده در آن رخ داده است.

هواپیما - هلدینگ باکی

از تلاطم نترسید:

هم خبر خوب و بد وجود دارد: خبر بد این است که تغییرات آب و هوایی به احتمال زیاد تلاطم را افزایش می دهد.خبر خوب: تلاطم فقط یک ناراحتی است و به آن اندازه که فکر می کنید خطرناک نیست؛در حقیقت ، هواپیماها در طول لرزش فقط تا شش متر تغییر ارتفاع می دهند. به طور مشابه ، بالها از هم پاشیده نمی شوند - بعضی از آنها در واقع می توانند تا 90 درجه خم شوند - و هواپیما به طور ناگهانی روی پشت خود نمی چرخد. با این وجود تلاطم شدید باعث ایجاد صدمات نمی شود ، بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که علامت کمربند ایمنی را روشن کرده اید و از زمانی که نشسته اید ، کمربند ایمنی خود را بسته اید.

هواپیما - هلدینگ باکی

نگران سایر چیزهای ترسناک نباشید:

پرواز مانند شنا است: یک جریان مداوم از هوا وجود دارد ،(که فقط به شکل تلاطم هستند)، دقیقاً مانند اینکه نمی توانید از دریاچه یا اقیانوس سقوط کنید ، نمی توانید از آسمان سقوط کنید. نگران موتورها هستید؟موتورهای هواپیما زیاد بررسی می شوند ، و حتی در موارد بسیار نادری که هر دو به طور همزمان از کار بیفتند ، یک هواپیما با سرعت حدود 30000 پا می تواند بدون موتور تا 100 مایل پرواز کند و اقدام به فرود اضطراری کند. نکته آخر اینکه اگر از کسی که درهای میانه پرواز را باز می کند می ترسید ، دیگر از این نترسید: درها قفل شده است و اختلاف فشار بین کابین و بیرون مانع از تبدیل شدن این ترس به واقعیت می شود.

هواپیما - هلدینگ باکی

یک یا دو برنامه را دانلود کنید:

برای همه چیز در زندگی یک برنامه وجود دارد و ترس از پرواز نیز از این قاعده مستثنی نیست: برنامه SOAR از قبل ، حین و بعد از پرواز با تهیه فیلم ، اطلاعاتی در مورد تلاطم ، یک متر G ، نیرو ، پیش بینی هوا، فیلم ها و موارد دیگر پشتیبانی خواهد کرد. اگر از طرفداران آمار هستید ، برنامه Am I Going Down را چک کنید ، دقیقاً همان چیزی است که عنوان آن وعده می دهد: شما اطلاعات پرواز خود را تایپ می کنید و احتمال سقوط را می آموزید. ممکن است کمی بیمارگونه به نظر برسد ، اما از آنجا که تصادفات بسیار نادر است ، دیدن شانس می تواند کمک کننده باشد. برای نشان دادن چگونگی و تشویق استفاده از برنامه Am I Going Down: اگر از لندن به نیویورک پرواز کردید ، احتمال سقوط در حدود 1 در بیش از 5.3 میلیون نفر خواهد بود. برای کشته شدن در تصادف هواپیما در آن مسیر دقیق ، شما باید هر سال 14،716 روز پرواز کنید.

هواپیما - هلدینگ باکی

ذهن خود را منحرف کنید:

هرچه وقت کمتری برای نگرانی در مورد خطرات ، تفسیر هر سر و صدا و تماشای مهمانداران پرواز در هر مرحله داشته باشید ، بهتر خواهد بود. بازی کنید ، تمام فیلم ها را تماشا کنید و تا حد امکان به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید. اگر هیچ یک از این صداها جذاب نیست: خوابیدن و غذا خوردن نیز راههای خوبی برای گذر زمان هستند.

تمرین های آرامش بخش را انجام دهید :

حتی اگر از پرواز نترسید ، صندلی های ریز و کمبود صندلی می تواند باعث شود که احساس استرس بیشتری داشته باشید ، بنابراین تمرین های آرامش بخش و مراقبه می تواند بسیار مفید باشد .

به خدمه یا مهماندار خود بگویید:

بعضی اوقات این کمک می کند تا به همسفرهای خود و مهماندارها بگویید که شما ترسیده اید. آنچه می توانند برای کمک به شما انجام دهند را ذکر کنید: شاید شما می خواهید تنها باشید ، به یادآوری نیاز دارید تا نفس های عمیق بکشید ، یا ترجیح دهید شخصی را داشته باشید که بتواند آنچه را که از آن ترس دارید گوش دهد.

هواپیما - هلدینگ باکی

با ترس خود روبرو شوید :

کارگاه ها و جلسات درمانی می توانند به شما در رفع مشکل اضطراب یا کلاستروفوبیا با کمکهای حرفه ای خود کمک کنند. بسیاری از خطوط هوایی نقش خود را برای پشتیبانی از مسافران در مقابله با ترس از پرواز ارائه میدهند: مسافران کلاس هایی را می گذرانند که شامل اطلاعات پشت در کابین خلبان و پرواز واقعی است. در بعضی مواقع مواجهه با ترس بهترین روش درمانی است.

هواپیما - هلدینگ باکی

روی آنچه در انتهای سفر قرار دارد تمرکز کنید:

به نقاط شگفت انگیز تاپاس که در بارسلونا کشف خواهید کرد ، سوشی های خوشمزه ای که در توکیو می خورید ، قهوه ای را که در حالی که مردم در قلب ناتینینگ هیل تماشا می کنند مینوشیدفکر کنید ... این تمام پایان دیگر سفر شما است. شما میترسید اما باید این را بدانید آنچه در یک سفر هوایی در انتظار شماست،ارزشش بیشتر خواهدبود.