baki

ترانزیت فرودگاه چیست؟

منظور از ترانزیت چیست؟

در حال گذر به این معنی است که شما به یک مقصد سفر می کنید اما مدت کوتاهی در یک کشور دیگر ، معمولاً کمتر از یک روز ، متوقف می شوید تا هواپیما دوباره سوخت گیری یا تغییر کند. این به معنای توقف در کشوری است که مقصد شما نیست.

ترانزیت فرودگاه - هلدینگ باکی

چیزهایی که باید درباره پروازهای ترانزیت بدانید:

سفرهای ترانزیتی می توانند از چهار نوع مختلف برخوردار باشند: خطوط داخلی به داخلی ، داخلی به خطوط بین المللی ، خطوط بین المللی به خطوط داخلی و خطوط بین المللی به خطوط بین المللی. اگر ترانزیت از طریق همان هواپیمایی انجام شود ، تمام مراحل توسط شرکت هواپیمایی انجام می شود. پروازهای ترانزیت همچنین از طریق خطوط هوایی مختلف قابل انجام است. در این موارد ، لازم است سیاست چمدان شرکت هواپیمایی را بررسی کنید. توافق نامه های چمدان بین خطوط بین فرودگاه ها وجود دارد. اگر چنین توافقی بین خطوط هوایی برای انتقال وجود نداشته باشد ، چک و تحویل چمدان بر عهده مسافران ترانزیت در هنگام ترانزیت خواهد بود.

ترانزیت فرودگاه - هلدینگ باکی

چگونه می توان چمدان ها را در پروازهای ترانزیت انتقال داد؟

مسافرانی که به خطوط بین المللی منتقل می شوند ، چمدان های خود را دریافت کرده و از طریق پاسگاه های امنیتی عبور می کنند تا بتوانند چمدان خود را به هواپیمایی که پرواز آنها منتقل شده تحویل دهند. در این مرحله ، امنیت مرزی طبق مقررات کشور منتقل شده بار دیگر چمدان را چک می کند. توصیه می شود قوانین چمدان های فرودگاه را مرور کنید تا در هنگام ورود به آن کشور از هرگونه ناراحتی جلوگیری کنید و حق پرواز خود را از دست ندهید.

ترانزیت فرودگاه - هلدینگ باکی

تفاوت ویزای ترانزیت و ویزای ترانزیت فرودگاهی در چیست؟

ویزای ترانزیت فرودگاه = حمل و نقل هوایی ، شما وارد کشور نمی شوید ، کنترل گذرنامه نمی توانید از فرودگاه خارج شوید. اگر اتباع این کشورها دارای ویزای معتبر / غیرقابل اعتبار ایالات متحده هستند؛ در صورت بازگشت مسافر از اقامت قانونی در ایالات متحده و سفر حداقل 4 روز قبل از تاریخ انقضا ویزا طول می کشد.

ترانزیت فرودگاه - هلدینگ باکی

آیا برای اتصال پرواز به ویزا نیاز دارید؟

بعضی اوقات ، ویزای ترانزیت فقط به مسافرین اجازه می دهد تا در حالی که منتظر پروازهای اتصال خود هستند ، در فرودگاه بمانند (معروف به ویزا "هوایی"). سایر ویزاهای ترانزیت ، بین یک تا پنج روز بیشتر طول می کشد و به مسافران اجازه می دهد تا فرودگاه را ترک کنند و مدت کوتاهی در کشور بمانند.

ترانزیت فرودگاه - هلدینگ باکی

چگونه می توانم ویزای ترانزیت دریافت کنم؟

با پر کردن درخواست ویزا اقامت موقت و انتخاب ویزای ترانزیت از لیست گزینه های موجود در فرم ، می توانید برای ویزای ترانزیت اقدام کنید. در صورت مسافرت به ایالات متحده ، ممکن است به ویزای ترانزیت احتیاج نداشته باشید