baki

COVID-19 چگونه بر مسافرت و جهانگردی در ایران تأثیر می گذارد؟

همانطور که شما به خوبی می دانید ، تقریباً در تمام مشاغل مسافرتی به دلیل همه گیر شدن کروناویروس (COVID-19) در سراسر جهان اختلال ایجاد شده است. اندازه گیری خسارات گردشگری آسان نیست زیرا داده ها به سرعت تغییر می کنند و رفتار ویروس کمتر شناخته می شود.

31 تیرماه | 99

با این حال ، یک چیز مشهود است؛ اگر این بیماری همه گیر برای ماه های آینده ادامه یابد ، منجر به از دست رفتن ده ها میلیون شغل و میلیارد ها دلار درآمد در صحنه جهانی خواهد شد. صنعت مسافرتی ایران طی دو ماه گذشته تعطیل شده است. اگر سوال بوجود می آید که ، "آیا در انتهای این تونل نور وجود خواهد داشت؟" بسیاری از متخصصان با توجه به پتانسیل های گردشگری غول پیکر ایران ، بله می گویند.

به گفته کارشناسان ، این بازگشت پس از موافقت دولت ایران با اعطای وثیقه مناسب و بسته های امداد اقتصادی برای صنعت مسافرتی که در معرض خطر قرار گرفته است ، متوقف خواهد شد. از سویی ، دولت اعلام کرده است با ارائه وامهایی با نرخ بهره 12 درصدی ، کسانی را که با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنند ، کمک می دهد. از سوی دیگر ، وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی بسته نجات برای مشاغل گردشگری را پیشنهاد داده است. با این حال ، کارشناسان مسافرت ، چنین اقدامات حمایتی را مورد استقبال قرار می دهند ، اما شک و تردیدی را ابراز می کنند و می گویند که آنها نمی توانند مشکلات عظیمی را که صنعت مسافرتی و گردشگری با آن روبرو هستند ، برطرف کنند.چندین کارشناس ایرانی انواع محافظتی را که دولت می تواند به افراد و مشاغل آسیب دیده COVID-19 ارائه دهد ، توضیح داده اند. امیر پویا رفیعی شاد که ریاست انجمن آژانس های مسافرتی و گردشگری استان تهران را به عهده دارد ، گفت: "این میزان کمک های مالی این ضررها را جبران نمی کند زیرا همه گیری ویروس به مدت دو ماه گردشگری را متوقف کرده است." او توضیح داد: سال گذشته در[تقویم ایران] یک مسافرت پر دردسر برای گردشگری ایران سیل در بهار ، اعتراضات [نسبت به قیمت بنزین] در ماه نوامبر و سقوط هواپیمای کشنده هواپیمایی بین المللی اکراین در ژانویه و "گسترش coronavirus آخرین ضربه برای صنعت گردشگری ، نه تنها در ایران بلکه در کل جهان بود.