baki

تابعیت و شهروندی هلند

تابعیت و شهروندی هلند مبتنی بر اصل خون است ، صرف نظر از محل تولد فرزند در هلند والدین وی باید تبعه هلند باشند. افراد از طرق مختلف می توانند به این کشور مهاجرت نمایند، تحصیل در هلند یکی از روش های معمول مهاجرت به این کشور است، اخذ ویزای کار یا تخصص در هلند و مهاجرت کاری، اقامت سرمایه گذاری یا ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ازدواج در هلند از راه های رسیدن به این کشور سر سبز و خوشنام اروپا است. همان طور که ذکر شد مهاجرت تحصیلی به هلند از روش های پرطرفدار و البته مناسب مهاجرت به این کشور است. راه های تابعیت و شهروندی هلند پس از تحصیل را در این مقاله مطالعه فرمایید.

شرایط و راه های اخذ تابعیت و شهروندی هلند :

یکی از سوالاتی که معمولاً در ذهن شکل می گیرد، شرایط بچه دار شدن در هلند و تولد فرزند و نوزاد در هلند است. هرگاه طفلی بعد از اول ژانویه 1985 از پدر و مادر هلندی و یا از مادری که هنوز ازدواج نکرده باشد متولد گردد وی تبعه هلند محسوب خواهد شد. اما هرگاه طفلی که از پدر هلندی و مادر غیر هلندی که هنوز با همدیگر ازدواج نکرده اند بدنیا آمده باشد در صورتی تابعیت هلند را تحصیل خواهد نمود که تحت سرپرستی پدر باشد.در دسامبر سال 2008 طرحی برای حمایت از کودکانی که از مادر هلندی متولد شده بودند به مجلس عوام ارسال که در ژانویه 2010 با کثریت آرا مورد تصویب نمایندگان قرار گرفت و در ژوئن 2010 نیز مورد تایید نمایندگان محلس سنا قرار گرفت. بعد از تصویب این قانون (R)1873 مشکل بسیاری از افرادی که از پدر خارجی و مادر هلندی بدنیا آمده بودند حل شد.

ویزا هلند - هلدینگ باکی

اخذ اقامت از طریق تولد در خاک هلند :

هرگاه طفلی که در هلند از والدین خارحی بدنیا آمده باشد و پدر یا مادر آن ها نیز در هلند بدنیا آمده باشد یا متول شده باشد، وی هلندی محسوب خواهد شد.

برای تحصیل تابعیت هلند از طریق تقاضا شرایط زیر لازم است:

1. متقاضی هیجده سال سن یا بیشتر داشته باشد؛

2. دارای اجازه اقامت دائم هلند باشد؛

3. بمدت پنج سال اقامت قانونی در هلند، آروبا، کوراکاوو، یا سنت مارتین داشته باشد؛

4. قادر به خواندن، نوشتن، صحبت کردن و فهمیدن زبان هلندی باشد. برای اثبات این موارد از متقاضی امتحان به عمل خواهد آمد.

5. در مدت چهار سالی که متقاضی برای تحصیل تابعیت اقدام نموده تباید مرتکب هیچ جرم مهمی شده باشد.

6. از اول مارس 2009 به بعد کسانی که تابعیت هلند را تحصیل می نمایند باید سوگند یاد نماید که به قانون اساسی وفادار بوده و به حقوق و آزادی های عمومی احترام بگذارند.

ویزا هلند - هلدینگ باکی

ویزای کاری هلند :

کشور هلند کشوری دارای اقتصادی توسعه یافته می باشد و با توجه به وضعیت اقتصادی، وضعیت کاری در این کشور هم از لحاظ فرصت های شغلی و هم به لحاظ تجارت و سرمایه گذاری بسیار مناسب می باشد. برای اخذ ویزای کار در هلند، فرد باید یک دعوت نامه کاری از شرکتی معتبر در هلند داشته باشید. این نوع ویزا به افراد خارج از شهروندی اتحادیه اروپا اجازه کار و اقامت موقت (کم تر از یک سال) را می دهد.ویزای کار در هلند بدین صورت می باشد که پس این که کارفرما یک شرکت معتبر در داخل کشور هلند شغل مورد نیاز شرکت خود را آگهی نمود و پس از طی بازه زمانی 3 ماهه متقاضی برای آن شغل از داخل کشور هلند پیدا نشد، کارفرما این آگهی را در سطح اتحادیه اروپا انتشار می نماید و اگر در اتحادیه اروپا شخص مورد نظر پیدا نشد، در این مرحله است که کارفرما اجازه می یابد که نیروی کار خود را از خارج از اتحادیه اروپا جذب نماید.شرایط اخذ ویزای کاری هلند داشتن یک پیشنهاد شغلی و دعوت نامه از سوی کارفرما که دارای یک شرکت معتبر در هلند باشد الزامی است. اخذ ویزای کاری هلند از طریق کارفرما مراحل حقوقی و قانونی مخصوص به خود را داراست و در واقع کارفرما بایستی ادارات مربوطه در هلند را قانع نماید که اشتغال این فرد در سمت مربوطه مناسب و الزامی است. همچنین فرد متقاضی نیز حداقل باید دارای مدرک لیسانس باشد. این پروسه حدود 2 تا 9 ماه به طول می انجامد که پس از ورود به هلند و 3 سال اشتغال و اقامت در هلند همراه با پرداخت مالیات، فرد می تواند درخواست خود را برای اخذ تابعیت و اقامت هلند ارسال نماید.