baki

بیماری های هوایی ( حالت تهوع )

5 نکته برای برخورد با آن و سفر بدون نگرانی:

بیماری حرکت در پرواز - که در غیر این صورت به عنوان بیماری هوایی شناخته می شود - برای بسیاری از افراد یک مشکل واقعی است. شایع ترین علائم این بیماری تهوع ، درد معده ، استفراغ و سرگیجه است. این وضعیت در اثر حرکت و نوسانات هواپیما در حین پرواز ایجاد می شود. پس از برخاستن هواپیما ، چشم انسان به کمبود ظاهری حرکت در داخل کابین توجه می کند در حالی که گوش نوسانات هواپیما را تشخیص می دهد. بنابراین مغز پیامهای متضاد را از دستگاه حسی خود دریافت می کند و احساس از دست دادن تعادل و ضعف عمومی را القا می کند. برای کمک به کاهش این اختلال ، چند روش وجود دارد که می توانید آنها را هم قبل از پرواز و هم در طول پرواز امتحان کنید.

هواپیما - هلدینگ باکی

قبل از سوار شدن به هواپیما یک وعده غذایی سبک بخورید:

پرواز بر روی شکم خالی ، برخلاف تصور عامه ، کمکی به جلوگیری از حالت تهوع نمی کند - در حقیقت ، آن را تشدید می کند. بنابراین توصیه می کنیم قبل از پرواز چند میان وعده سبک مانند میوه ، سبزیجات یا برخی از کراکت ها تهیه کنید. این ایده خوبی است که از مصرف قهوه ، الکل ، نیکوتین و غذاهای چرب خودداری کنید که می توانند مدت زیادی برای هضم شدن استفاده کنند ، جلوگیری شود و باعث تهوع شود.

هواپیما - هلدینگ باکی

صندلی مناسب را برای خود انتخاب کنید:

یک صندلی نزدیک به پنجره انتخاب کنید و سعی کنید روی یک نقطه در افق تمرکز کنید تا به مغز شما یک مرجع خارجی ارائه دهد. اگر بعد از غروب خورشید در حال مسافرت هستید ، یک صندلی را در وسط هواپیما انتخاب کنید که حرکات و نوسانات هواپیما کمتر چشمگیر باشد. سرانجام ، اطمینان حاصل کنید که می دانید کیسه های حالت تهوع در کجا قرار دارند ، تا در صورت نیاز ازآنها استفاده کنید .

هواپیما - هلدینگ باکی

برای مدت طولانی از خواندن یا خیره شدن به صفحه دستگاه الکترونیکی خودداری کنید: دقیقاً مانند اتومبیل ، تمرکز روی یک شیء در دستان یا داخل کابین به از بین رفتن جهت گیری کمک می کند و باعث حالت تهوع می شود. سعی کنید از پنجره به بیرون نگاه کنید و فقط برای مدت کوتاهی روی جزئیات در کابین تمرکز کنید. آدامس بجویید و روی تنفس خود تمرکز کنید: عمل جویدن باعث هضم و آرامش می شود. طعم دهنده نعناع همچنین تأثیر تسکین دهنده ای بر معده دارد و احساس تهوع و سوء هاضمه را کاهش می دهد. در این میان ، سعی کنید نفس های کند و عمیق بکشید تا را راحت بخوابید.

هواپیما - هلدینگ باکی

از داروهای ضد تهوع یا داروهای طبیعی استفاده کنید: داروهای متفاوتی و بدون نسخه برای هواسازی از جمله داروهای آنتی هیستامین آرام بخش وجود دارد که شما باید نیم ساعت قبل از پرواز و پچ هیوسین استفاده کنید که باید آنها را پشت سر بگذارید. گوش شما به یاد داشته باشید که هر عارضه جانبی احتمالی از جمله خشکی دهان و تاری دید را در نظر داشته باشید. همچنین برخی از داروهای طبیعی بسیار مؤثر برای هواسازی مانند زنجبیل وجود دارد که به اعتقاد گسترده آنها اثر ضد تهوع یا لیمو وجود دارد که عطر و طعم تند آن ، مغز را ترغیب به توجه بیشتر به اطلاعاتی که از بدن می کند ، می کند.