baki

اثرات بهداشتی کابین هواپیما

بررسی آلودگی های کابین هواپیما مجموعه متنوعی از عوارض جانبی بهداشتی که ممکن است در اثر قرار گرفتن در معرض محیط کابین بوجود آمده باشد - از اثرات حاد مانند سوزش ، التهاب و عفونت تا اثرات طولانی مدت مانند نئوپلاسم ها- اختلالات تولید مثل و کاهش عملکرد ریوی را نشان می دهد. در این مقاله بع چند مورد عوارض جانبی سلامتی ناشی از هوای کابین می پردازیم.

هواپیما - هلدینگ باکی

نگرانی های تأثیرات بهداشتی :

تحریک و التهاب:

مسافران و خدمه کابین در هواپیما می توانند در معرض تعدادی ماده قرار بگیرند که باعث ایجاد سوزش چشم ، ناراحتی های بینی و تنفسی می شوند ، همچنین به نظر می رسد که معمولاً شکایت از کیفیت هوا در هواپیماها از طرف مسافران و خدمه گزارش می شود. ارزیابی نسبتاً کمی از این علائم در بین سرنشینان هواپیما صورت گرفته است.

هواپیما - هلدینگ باکی

خشکی و قرمزی چشم گزارش شده است. کمتر علائم چشم دیگری مانند تاری دید و پارگی گزارش شده است. بیش از 90٪ سیگار کشیدن را دلیل ناراحتی خود اعلام کرده اند. تهویه مطبوع ، چراغ های کابین ، انعکاس بال ، و چرت زدن نیز گزارش شده است که به مشکلات چشم کمک می کند. به طور کلی ، شکایات به استفاده از لنزها ارتباطی نداشتند ، اما شرکت کنندگان که لنزهای تماسی نرم دارند ، مشکلات بیشتری در مورد تاری دید و اشک ریختن دارند.

نئوپلاسم:

چندین ماده تشکیل دهنده هوای کابین ، از جمله سیگار کشیدن ممکن است خطر ابتلا به نئوپلازی غیرفعال و قرار گرفتن در معرض اشعه را افزایش دهد. با این حال ، گزارش های منتشر شده حاوی اسناد کمی از شیوع سرطان در کارمندان پرواز است.

هواپیما - هلدینگ باکی

مطالعات در مورد مرگ و میر شغلی در ایالت واشنگتن نشان داد، که نسبت بسیاری از افراد حرفه ای از جمله خلبانان ، ناوبرها و مسافران پرواز را به خود اختصاص داده است. از نظر آماری افزایش قابل توجهی در سرطان رکتوم در خلبانان و ناوبرها مشاهده شده است ، اما کاهش قابل توجهی در سرطان ریه مشاهده شده است.

اختلالات تولید مثل:

چند مطالعه در مورد اختلالات تولید مثل یا نتیجه حاملگی در مهماندارهای پرواز گزارش شده است. تصور می شود که اختلالات قاعدگی در درجه اول با استرس ارتباط دارد ، اما برخی گمانه زنی ها وجود دارد که می توان آنها را به اشعه خورشید نسبت داد ، که ممکن است مستلزم نتیجه نامطلوب بارداری باشد.

هواپیما - هلدینگ باکی

داده های مربوط به عملکرد قاعدگی را در 98 مهماندار پروازدر سوئیس ارائه شد. داده های پیگیری طولانی مدت در مورد نتیجه باروری فقط در 50 زن موجود بود. یک پیشنهاد کلی وجود دارد مبنی بر افزایش اختلالات قاعدگی با پرواز ، اما میزان سقط جنین در بین مهمانداران سابق متاهل زیاد بود. از تغییرات نامطلوب در چرخه قاعدگی 6-24 ماه پس از شروع خدمات هوانوردی گزارش داده اند.این گزارشات از برخی خدمه پرواز بوده است بنابراین نتیجه گیری قابل اعتمادی نمی توان انجام داد.