baki

بهترین کشور برای اقامت در اروپا

راحت ترین کشورهای اروپایی برای گرفتن اقامت همواره مورد سوال بسیاری از کسانی بوده است که خواهان مهاجرت آسان به اروپا می باشد. اما شاید یکی از مسائلی که برای بسیاری از متقاضیان اقامت اروپا هنوز به خوبی جا نیفتاده باشد، تفاوت کشورهای اتحادیه اروپا ( EU members ) و کشور های حوزه شنگن ( Schengen Area ) و کشور های عضو اتحادیه تجارت آزاد اروپا ( EFTA ) باشد که در این بخش از مقاله به رفع ابهام در این زمینه می پردازیم. Europe Union یا اتحادیه اروپا، اتحادیه ای است اقتصادی و سیاسی که در حال حاضر ۲۸ کشور اروپایی عضو این اتحادیه هستند.محدوده شنگن منطقه ای است که شامل ۲۶ ایالت اروپایی که همه این ایالات یا کشورها، گذرنامه و سایر انواع کنترل مرزی را در مرزهای مشترک خود لغو کرده اند. این منطقه بیشتر به عنوان یک قلمرو واحد برای اهداف سفر بین المللی، با رویه ویزای مشترک عمل می کند. نامگذاری محدوده ای موسوم به شنگن پس از توافقنامه شنگن در سال ۱۹۸۵ صورت گرفته است.

اقامت اروپا - هلدینگ باکی

22 کشور از ۲۸ عضو اتحادیه اروپا، عضو محدوده شنگن می باشند. از شش عضو اتحادیه اروپا که بخشی از محدوده شنگن نیستند، می توان چهار کشور بلغارستان، کرواسی، قبرس و رومانی را نام برد که از نظر قانونی ملزم به پیوستن به این منطقه هستند در حالی که دو کشور دیگر ایرلند و انگلیس از پیوستن به اتحادیه اروپا سر باز می زنند. گفتنی است که کشور های عضو محدوده شنگن،‌ کنترلهای مرزی خود را با کشور های غیر شنگن تقویت نموده اند.چهار عضو اتحادیه تجارت آزاد اروپا ( European Free Trade Association ) یعنی ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس، عضو اتحادیه اروپا نیستند، اما با توافقنامه شنگن را موافقتنامه امضا کرده اند و مسافرت و گشت و گذار در این ۴ کشور نیز برای هر شخصی که اقامت یکی از کشورهای اروپایی را بدست آورده است به راحتی امکان پذیر است.لذا اگر قصد مهاجرت به یکی از کشور های اروپایی و اخذ اقامت اروپا را دارید، بهتر است کشوری را برای مهاجرت انتخاب کنید که از مزایای ویزای شنگن و آزادی سفر در کشورهای این منطقه استفاده کنید؛ یا اگر قصد مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت دائم اروپا از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت دارید و می خواهید که با سایر کشور های اروپایی به تجارت متقابل بپردازید انتخاب کشوری که در اتحادیه اروپاست می تواند گزینه مناسبی باشد.

اقامت اروپا - هلدینگ باکی

راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت (در سال ۲۰۲۰) کدام کشور است و چرا؟

نمی توان گفت که یک راه، همیشه بهترین راه ممکن است. اما اگر بخواهیم جمیع شرایط را درنظر بگیریم، بدون شک بهترین و راحت ترین کشور اروپایی برای اخذ اقامت، کشور اسلواکی است. اسلواکی عضوی از حوزه شنگن بوده و با اخذ اقامت اسلواکی شما و اعضای خانوادتان امکان زندگی، کار و تحصیل را در تمامی کشور‌های حوزه شنگن خواهید داشت.