baki

چگونه بهترین صندلی هواپیمایی را انتخاب کنید!

انتخاب بهترین صندلی کلاس Economy می تواند گیج کننده باشد و ما سعی می کنیم نکات و کمک هایی را ارائه دهیم. در این بخش به پروازهای حمل و نقل متوسط و طولانی ، به طور معمول سفرهای هوایی 5 ساعت یا بیشتر با استفاده از هواپیماهای پهن (هواپیما با دو راهرو) متمرکز می شویم.

رزرو بلیط - باکی

صندلی های خود را رزرو کنید :

خطوط هوایی اکنون بیشتر گزینه ای را برای پرداخت و رزرو صندلی های خود به صورت آنلاین ، چه در زمان رزرو و چه در هنگام انجام ورود به سایت آنلاین ، ارائه می دهند. این ایمن ترین روش برای امتحان و گرفتن جایگاه مورد نظر شماست ، اما لطفاً به یاد داشته باشید که مطمئناً این همیشه تضمینی نیست که این صندلی را در پرواز خود دریافت خواهید کرد!

خطوط هوایی ممکن است قبل از سفر نوع هواپیما را تغییر دهد ، بنابراین ممکن است شماره صندلی هایی که انتخاب کرده اید تغییر کند یا در موقعیتی که انتظار داشتید نباشد. همچنین موارد بسیاری وجود دارد که "سیستم" شرکت هواپیمایی ممکن است تصمیم به اختصاص مجدد صندلی انتخابی شما به مسافر دیگر بگیرد.و شما در تلاش برای حل این مشکل در هنگام ورود به فرودگاه خواهید بود (احتمالاً هم بدون موفقیت!)

رزرو بلیط - باکی

صندلی ها در ردیف جلو ، میانه یا عقب کابین :

این یک انتخاب شخصی است ، اما در هواپیماهای گسترده شما به طور کلی متوجه خواهید شد که قسمت جلوی کابین آرام ترین ردیف صندلیها میباشد،قسمت عقب کابین از منظر سر و صدای موتور پر سروصدا است معمولاً درست جلوی موتورهای هواپیما قرار دارد.البته در پروازهای کامل ، به طور معمول متوجه می شوید که در پشت هواپیما صندلی های خالی بیشتری وجود دارد.صندلی هایی که می توانیدخدمات بیشتری از جمله:وعده های غذایی،را دریافت کنید ردیف جلو میباشد. برخی خطوط هوایی خدمات وعده های غذایی را از جلوی کابین شروع می کنند ، برخی از وسط و بعضی دیگر از پشت کابین که بازهم این به نوع هواپیمای انتخابی شما دارد!

رزرو بلیط - باکی

صندلی راهرو ، صندلی میانی یا پنجره ؟

در اکثر موارد ، کمترین صندلی موردانتخاب صندلی میانی است ،مخصوصاً در مورد شرکتهای هواپیمایی که بخش مرکزی صندلی کابین ممکن است 5 ردیف را در اختیار شما قرار دهد. بنابراین اگر صندلی میانی را رزرو کردید ، باید هر بار که میخواهید پاهای خود را دراز کنید ، از دستشویی و غیره استفاده کنید از دو مسافر درخواست کنید تا جابجا بشوند!

رزرو بلیط - باکی

اگر می خواهید پرواز کنید و با کمترین مزاحمت بخوابید ، ممکن است یک صندلی کنار پنجره بهترین گزینه باشد شما همچنین می توانید دیوار کابین بیرونی را خم کنید و بدون مزاحمت برای مسافران دیگر، بخوابید. با این حال به یاد داشته باشید که دیوارهای کابین در بعضی هواپیماها نسبت به سایرین دارای خمیدگی بیشتری هستند و صندلی کنار پنجره نیز می فضای کمتری داشته باشد.

رزرو بلیط - باکی

صندلی راهرو به راحتی امکان پیاده روی را در اختیار شما قرار می دهد ، اما باید به بخاطر بسپارید که ممکن است شما بخاطره مسافر دیگری که در کنار شما نشسته است از خواب بلند شوید. عیب صندلی راهرو همچنین می تواند در معرض ضربات باشد زیرا مسافران از آنجا می گذرند یا سعی می کنند چرخ دستی های را در داخل کابین فشار دهند ،شما اغلب با انتخاب یک صندلی راهرو در پرواز خود متوجه میشوید که چگونه بعضی از مسافران دیگر بی پروا می شوند.

رزرو بلیط - باکی

صندلی Exit Row یا خروج سریع :

اکثر خطوط هوایی هنوز هم از این صندلی ها برای مسافران بسیار بلند قد خود استفاده میکنند!). شما در صندلی خروج مجاز نخواهید بود وسایل چمدان دستی (حتی کتاب و غیره) را در طول محل فرود و برخاستن در محل صندلی / کف پای خود نگه دارید و از آنجا که سطل های بالای صندلی شما ممکن است تا زمان تحقق پر باشد.

رزرو بلیط - باکی

باید به یک خدمه کابین تعاونی امیدوار شود که در این دوره ها این موارد را از شما دور کند و پس از برخاستن و فرود آنها را برگرداند!اصولا از این صندلی ها برای مسافرانی نیز استفاده میشود که 15دقیقه آخر پرواز برای آنها غیرقابل تحمل میباشد و میخواهند سریع تری از هواپیما خارج شوند.