baki

بدنه هواپیما

با پیشرفت قرن بیستم ، آلومینیوم به یک فلز اساسی در هواپیما تبدیل شد. بلوک سیلندر موتور که هواپیمای برادران رایت در كیتی هاوك در سال 1903 نیرو داشت ، یك قطعه ریخته گری یك قطعه در آلیاژ آلومینیوم بود كه حاوی 8٪ مس بود. پره های پروانه آلومینیومی در اوایل سال 1907 ظاهر شدند. و درپوش های آلومینیومی ، صندلی ها ، گاوچرانها ، و قسمت های مشابه تا آغاز جنگ جهانی اول رایج بودند.

هواپیما - هلدینگ باکی

در سال 1916 ، L برکت یک بمب شناسایی را طراحی کرد که استفاده اولیه از آلومینیوم در ساختار کاری یک هواپیما را نشان می داد. با پایان جنگ ، متفقین و آلمان از آلیاژهای آلومینیوم برای چارچوب ساختاری بدنه و مجامع بال استفاده کردند.پوست هواپیما سطح بیرونی است که قسمت اعظم بال و بدنه آن را پوشانده است. متداول ترین مواد آن آلیاژهای آلومینیوم و آلومینیوم با سایر فلزات از جمله روی ، منیزیم و مس هستند.

آلیاژ برای قطعات Airframe:

قاب هوایی هواپیما بیشترین کاربرد برای آلیاژهای آلومینیوم بوده است. توسعه زمانبندی توسعه آلیاژهای با استحکام بالا نیز به ثبت رسیده است که باعث توسعه آلیاژ ها می شود. Duralumin ، اولین آلیاژ آلومینیوم قابل درمان با مقاومت بالا در برابر گرما ، در ابتدا برای چارچوب هواپیماهای سفت و سخت از آلمان و متحدین در جنگ جهانی اول استفاده شد. Duralumin یک آلیاژ آلومینیوم مس و منیزیم بود. این ماده در آلمان سرچشمه گرفته و در ایالات متحده به عنوان (Alloy 17S-T 2017-T4) توسعه یافته است.

آلیاژ 7075)T6 -قدرت 70000 psi ) در درجه اول به عنوان ورق و بشقاب مورد استفاده قرار گرفت. وآلیاژ Al-Zn-Mg-Cu ، در سال 1943 معرفی شد. از آن زمان ، بیشتر سازه های هواپیما در این نوع آلیاژها مشخص شده اند. اولین هواپیمای طراحی شده درt6 7075 بمب گشت P2V نیروی دریایی بود. یک آلیاژ با استحکام بالاتر در همان سری ،t6- 7178)-T6 (قدرت عملکرد 78000 PSI )، در سال 1951 ساخته شد.

هواپیما - هلدینگ باکی

به طور کلی t67075 جابجا نشده است ، که دارای مقاومت بالای شکستگی است. آلیاژt6 7178 در درجه اول در اعضای سازه مورد استفاده قرار می گیرد که عملکرد آن تحت بارگذاری فشاری بسیار مهم است.

هواپیمای سبک :

هواپیماهای سبک دارای نقوش هوا در درجه اول از ساخت آلومینیوم نیمه تک رنگ هستند ، با این حال ، چند هواپیمای سبک دارای ساخت و ساز بارگیری خرپا لوله ای با پارچه یا پوست آلومینیوم یا هر دو هستند. پوست آلومینیوم به طور معمول از حداقل ضخامت عملی برخوردار است: 0.015 تا 0.025 دراستحکام وقدرت بالا برای به حداقل رساندن خسارت زمین از سنگ ، زباله ، ابزار مکانیک ، و استفاده عمومی. سایر عوامل اصلی در انتخاب یک آلیاژ برای کاربرد مقاومت در برابر خوردگی ، هزینه و ظاهر آن است. آلیاژ t66061 و alclad 2024-T3 گزینه های اصلی هستند.

هواپیما - هلدینگ باکی

صفحه پوستی در هواپیماهای سبک طراحی و ساخت اخیر به طور کلی alclad 2024-T3 است. ساختار داخلی شامل نوارها ، اسپارها ، دیوارهای بزرگ ، اعضای آکورد و اتصالات متنوعی است که از اکستروژن های آلومینیومی ، ورق شده ، ریخته گری ها تشکیل شده است. آلیاژهایی که بیشتر برای اعضای اکسترود شده مورد استفاده قرار می گیرند ، t42024 برای بخش های کمتر از 0.125 است.