baki

ایران گردی | باغ نارنجستان شیراز

این باغ کوچکترین اما دوست داشتنی ترین باغ شیراز است که به نام پرتقال های تلخی که در حیاط مرکزی قرار دارند ، نامگذاری شده است. محصور غرفه دل انگیز نارنجستان قوام به عنوان بخشی از مجموعه ای متعلق به یکی از ثروتمندترین خانواده های دوران قاجار شیراز ساخته شد. سالن ورودی آینه ای، به سوی اتاقهایی باز می شود که با هزاران کاشی پیچیده ، صفحات چوبی منبت کاری شده و پنجره های شیشه رنگی پوشانده شده است. به ویژه سقف اتاق های طبقه بالا که با نقوش به سبک اروپایی نقاشی شده اند ، از جمله کلیساهای آلپ و شکنجه های آلمانی قابل توجه هستند.

شیراز  - هلدینگ باکی

این غرفه برای محمدعلی خان قوام الملک ثروتمند و قدرتمند بین سالهای 1879 و 1886 به عنوان بورونی (محل استقبال عمومی) از خانه خانوادگی وی ساخته شده است ، توسط یک گذرگاه زیر زمنی که بازدید از آن برای عموم آزاد نمی باشد آندارونی های خانواده را در خود جای داده متصل است آندارونی ها به محل های خصوصی گفته میشود . در زیرزمین این غرفه مجموعه ای باستان شناسی ساخته شده توسط آرتور اوهام پوپ ، دانشمند آمریکایی که بین سالهای 1969 تا 1979 در انستیتوی آسیا در شیراز تدریس می کرد ، وجود دارد. استخوان شتر و کاشی ها با الهام از طرح های عتیقه در این باغ کنار هم چیده شده اند که میتواند مهارت معماری و هنر ایران را به رخ بکشد .

شیراز  - هلدینگ باکی

کسانی که می خواهند با شور و شوق لباس ها و پوشش دوران قاجار را تجربه کنند ، می توانند این کار را در غرفه گوشه حیاط انجام دهند و تصاویر زیابیی را به یادگار از سفر خود به شیراز و بازدید از باغ نارنجستان به ثبت برسانند . با دریافت آخرین اشعه های خورشید در طول روز ، چایخانه ای که در این باغ وجود دارد مکان مناسب و بسایر خوبی برای لذت بردن از نور کمرنگ بازتاب شده از دیوار باغ است. همچنین تنتورهای ظریف ژله ای با طعم گل رز و انار را به فروش می رساند که میتواند یادگاری و سوغاتی دل انگیزی باشد .