baki

انواع ویزا هلند ؛ یک بار ورود و چند بار ورود

ویزای سینگل بدین معنی است که با یک‌بار ورود به صورت متوالی (۹۰ روز) مهلت دارید تا از اقامت در یکی از کشورهای حوزه شینگن استفاده کنید و یا اینکه با ویزای چند بار ورود یا مولتی، در بازه زمانی ۶ ماهه از دو بار ورود و حتی بیشتر طی اقامت خود بهره‌مند شوید.چنانچه خواهان مسافرت به بیش از یک کشور در محدوده شینگن هستید، می‌بایست ازسفارت کشوری که قرار است بیشترین اقامت را در آن داشته باشید درخواست ویزای شینگن مولتی دهید. اگر قصد دارید درهریک ازکشورهای شینگن موردنظر خود به یک اندازه اقامت داشته باشید، می‌بایست ازسفارت کشوری که قرار است اول به آنجا سفر کنید، برای اخذ ویزای شینگن اقدام نمایید.

انواع ویزای کوتاه مدت هلند

چنانچه بخواهید برای اهداف توریستی، بیزینس، ملاقات خانواده و دوستان، ترانزیت، برگشت و بازدید از اعضای خانواده با ملیت اروپایی به کشور هلند سفر کنید می‌بایست برای ویزای کوتاه مدت هلند اقدام کنید.ویزای شینگن هلند که به نام ویزای کوتاه مدت نیزشناخته می‌شود در واقع ویزای تایپ C است که به متقاضی این امکان را می‌دهد تا پایان اعتبار ویزای خود، دریک بازه زمانی ۶ ماهه برای حداکثر ۹۰ روز در کشورهای حوزه شینگن اقامت داشته باشد.

1 . ویزای توریستی هلند :

ویزای هلند از نوع توریستی تنها به منظور تفریح در هلند و انجام فعالیت‌هایی نظیر گذراندن تعطیلات و گشت و گذار صادر می‌شود. اگر متقاضی در حین سفر قصد انجام فعالیت کاری و یا وظایف رسمی و شرکتی داشته باشد می‌بایست برای نوع دیگری از ویزا درخواست کند.

2. ویزای بیزینس :

این ویزا مناسب متقاضیانی است که خواهان انجام فعالیت‌های کاری و تبلیغاتی نظیر جلسات، کنفرانس، دوره‌های آموزشی، نمایشگاه‌های تجاری و غیره می‌باشند. ویزای هلند برای مقاصد بیزینسی تنها در صورتی برای فرد صادر می‌شود که توسط هیچ یک از نهادها و سازمان‌های درون خاک هلند مزدی بابت فعالیت کاری که صورت گرفته به او پرداخت نگردد. چنانچه فرد خواستار انجام کار و دریافت حقوق در کشور هلند باشد می‌بایست جواز کار (work permit) دریافت کند.

3. ویزای ملاقات خانواده و دوستان :

افرادی که قصد بازدید خانواده و دوستان خود در هلند را دارند می‌بایست برای این نوع از ویزا درخواست کنند.

4. ویزای عبور (Transit) :

ویزای حمل و نقل فرودگاهی که همان ویزای شینگن نوع A است به فرد متقاضی این امکان را می‌دهد تا بدون اجازه ورود به کشورهای عضو شینگن از طریق محدوده هوایی فرودگاه‌های این حوزه به مقصد خود سفر کند. با استفاده ازاین ویزا متقاضی حق خروج ازفرودگاه را نداشته و تنها می‌تواند پرواز خود را در فرودگاه هلند تعویض نماید. چنانچه نام کشور و ملیت متقاضی درلیست وب‌سایت vfsglobal آورده شده باشد، فرد ملزم به دریافت ویزای A است.

ویزا هلند - هلدینگ باکی

5. ویزای بازگشت (Return) :

این ویزا مختص متقاضیان خارجی است که مجوز اقامت دائم محدوده کشورهای سلطنتی هلند که شامل کشورهای خود‌مختار هلند، آروبا، کوراسائو ، سنت مارتن، جزایر بونیر، صبا، سنت یوستیشس (استیشیا) در دریای کارائیب می‌شود را دارند.در واقع ویزای هلند از نوع بازگشت مناسب افرادی است که کارت اقامت/شناسه خود را گم کرده‌اند و یا اینکه اعتبار کارت‌شان به پایان رسیده و یا دزدیده شده است. برای احراز این شرایط، متقاضیان می‌بایست شواهد و مدارک لازم را به سفارت ارائه کنند و مبلغ ۱۴۸ یورو برای دریافت این ویزا پرداخت کنند.

نکته: ویزای شینگن هلند تنها به متقاضیان خارجی این اجازه را می‌دهد تا برای مدت زمان حداکثر ۹۰ روز به محدوده پادشاهی هلند و دیگر کشورهای حوزه شینگن سفر کنند. اگر فرد متقاضی قصد اقامت بیش از ۹۰ روز را داشته باشد، می‌بایست به صورت مستقیم از طریق سفارت هلند برای ویزای طولانی مدت هلند درخواست دهد.

6. ویزای منطقه کارائیب :

کشور پادشاهی هلند شامل چندین زیر مجموعه در منطقه دریای کارائیب می‌شود که فرد برای ورود به آنها نیازمند دریافت ویزای خاصی به نام ویزای منطقه کارائیب است. ویزای کارائیب به دو نوع کوتاه مدت ۹۰ روزه و طولانی مدت تقسیم می‌شود. متقاضی دریافت ویزای کارائیب این امکان را دارد تا برای ۹۰ روز دریک بازه زمانی ۶ ماهه به بازدید ازمناطق آروبا، کورسائو، سنت مارتین، جزایر بونیر، صبا و سنت یوستیشس (استیشیا) برود. (آروبا، کوراسائو و سنت مارتن جزو کشورهای خودمختار پادشاهی هلند هستند و بونیر، صبا و سنت ویوستیشس (استیشیا) به جزایر BES مشهورند و به عنوان شهرداری‌های مخصوص هلند و تشکیل‌دهنده محدوده کارائیب هلند می‌باشند.)

چنانچه قصد اقامت بیش از۹۰ روز را در بخش‌های کارائیب داشته باشید، نیاز به دریافت اجازه اقامت (residence permit) در قالب ویزای طولانی مدت خواهید داشت و این اجازه می‌بایست از طریق سفارت کشور مورد نظر صادر گردد.

7. ویزای طولانی مدت هلند (MVV) :

چنانچه تمایل به اقامت در هلند برای بیش از ۹۰ روزداشته باشید، ملزم به دریافت مجوز اقامت موقت MVV و یا مجوز اقامت از بخش خدمات مهاجرت و تابعیت سفارت هلند در ایران (IND) هستید. فرد متقاضی یا پشتیبان مالی او در هلند می‌توانند به طور همزمان برای ویزای MVV و مجوز اقامت درخواست دهند.به این روند ورود ودریافت مجوز اقامت به اصطلاح TEV Procedure گفته می‌شود. چنانچه متقاضی برای این روند اقدام کند یک شماره یگانه به نام V-number دریافت می‌کند که برای احراز هویت توسط سازمان IND و دیگرسازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.همانند ویزای شینگن است با این تفاوت که این ویزا شما را قادر می‌سازد تا به جای یک توریست به عنوان یک ساکن بالقوه وارد خاک هلند شوید. لازم به ذکر است که برای دریافت این نوع از ویزا ملزم به قبول شدن درترکیبی از امتحانات مهارت‌های گفتگو، خواندن و آشنایی با جامعه هلند به ارزش ۱۵۰ یورو با نام Basic Civic Integration Exam خواهید بود.

8. ویزای فرش نارنجی (OCVF) :

اگر شما جزو افرادی هستید که به علت کار به طور پیوسته از ایران به کشور هلند سفر می‌کند و در هر بار اقامت نیازمند یک ویزای شینگن هلند کوتاه مدت است و یا دارای شرکتی هستید که کارکنان آن مدام به هلند سفر می‌کنند، مجاز به دریافت خدمات ویزای فرش نارنجی (Orang Carpet Visa) خواهید بود.