baki

معرفی برخی از انواع ویزا استرالیا

کشور استرالیا با توجه به قصد و نیت متقاضیان و همچنین مدت زمان حضور آنها در خاک این کشور ، ویزاهای متنوعی ارائه می دهد. در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت:

1. ویزای بازدید کننده (subclass 600)

شما با این ویزا نمی توانید در استرالیا شغلی داشته باشید یا برای خود یا یک کارفرما کار کنید. شما با این ویزا می توانید برای اهداف بازدید و کسب و کار وارد استرالیا شوید و ۳ ماه، ۶ ماه یا ۱۲ ماه در استرالیا باشید.

2. ویزای ترانزیت (subclass 771)

این ویزا به شما و خانواده شما اجازه عبور از استرالیا و توقف به مدت ۷۲ ساعت را می دهد. برای درخواست این ویزا شما باید رزرو بلیط و اسناد سفر خود به کشور دیگر را داشته باشید.

3. ویزای۶۰۰ استرالیا(توریستی استرالیا)

این نوع ویزای استرالیا به منظور گردش و تفریح و یا تجارت در اختیار متقاضیان قرار میگیرد که متقاضیان ویزای استرالیا با عنوان توریستی می توانند به مدت۳ ماه معادل ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ و ویزای توریستی استرالیا عبارتند از:

- فرم درخواست ویزا به صورت تکمیل شده

- رسید هزینه پرداختی ویزا

- پاسپورت با حداقل اعتبار ۶ ماه

- عکس

- مدارک هویتی به همراه ترجمه رسمی

- دعوتنامه

- تمکن مالی

- ویزای visitor (subclass 651)

ویزای تحصیلی استرالیا :

تحصیل در استرالیا با اخذ ویزای استرالیا با عنوان ویزای تحصیلی امکان پذیر است. دولت استرالیا به منظور جذب دانشجویان بین المللی انواع ویزای تحصیلی استرالیا را ارائه می دهد. به منظور اخذ ویزای تحصیلی استرالیا باید از یک موسسه آموزشی معتبر پذیرش تحصیلی به صورت تمام وقت اخذ نمایید تا بتوانید برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا اقدام نمایید. به منظور تحصیل در دانشگاههای استرالیا حداقل مدرک زبان ۵٫۵ لازم می باشد. شایان ذکر است که همراه دانشجویان که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال است با ویزای استرالیا تحت عنوان (subclass 590) می توانند جهت همراهی متقاضی تحصیل در استرالیا به کشور استرالیا ورود نمایند. ویزای تحصیلی که به دانشجویان جهت ادامه تحصیل در استرالیا تعلق می گیرد، ویزای استرالیا تحت عنوان (subclass 500) می باشد. کشور استرالیا به دلیل نظام آموزشی بسیار قوی و همچنین بازار کار مناسب در رتبه سوم جهان به عنوان مقصدی برای ادامه تحصیل قرار دارد. استرالیا با دارا بودن ۵ دانشگاه از ۵۰ دانشگاه مطرح دنیا و همچنین ۲۲۰۰۰ رشته تحصیلی و بیش از ۱۱۰۰ موسسه آموزشی معتبر مقصدی جذاب به جهت ادامه تحصیل می باشد . تحصیل برای متقاضیان زیر ۱۸ سال نیز برای اتباع دیگر کشورها وجود دارد که امکان همراهی والدین تحت عنوان (subclass 590) وجود خواهد داشت که والدین یا سرپرستان قانونی و یا نسبی دانش آموز می توانند درخواست این ویزا را داشته باشند. سرپرست می بایست قادر به تهیه مسکن و پراخت هزینه های دانش آموز باشد. حداقل سن برای سرپرست ۲۱ سال است.

ویزا هلند - هلدینگ باکی

مدارک مورد نیاز به جهت اخذ ویزای استرالیا تحت عنوان ویزای تحصیلی:

1. پاسپورت معتبر

2. کلیه مدارک هویتی

3. نامه تمکن مالی

4. گواهی سلامت

5. کلیه مدارک تحصیلی با ریز نمرات

6. بیمه درمانی

7. فرم تکمیل شده درخواست ویزا

8. مدرک زبان مورد نیاز در هر مقطع

9. گواهی عدم سوء سابقه