baki

انواع ویزا اتریش

سفارت اتریش نیز مانند بیشتر کشورهای اروپایی مراحل اولیه صدور ویزاهای کوتاه مدت (توریستی، تجاری و ملاقات با خانواده) مانند جمع‌آوری مدارک، تعیین وقت ملاقات، ثبت اطلاعات بیومتریک و عودت مدارک را به کارگزار سفارت واگذار کرده است. بدیهی است تصمیم نهایی درباره صدور ویزا به عهده سفارت اتریش است.

علاوه بر ویزاهای کوتاه‌مدت مانند ویزای توریستی اتریش ویزاهای دیگری نیز برای این کشور وجود دارد که مدت اقامت آن‌ها بالای ۹۰ روز بوده و به ویزای نوع D شینگن معروف هستند. ویزای تحصیلی اتریش و ویزای کاری اتریش متداول‌ترین ویزاهای بلندمدت این کشور محسوب می‌شوند.

ویزای تحصیلی اتریش :

اتریش یکی از کشورهای درجه‌یک اروپا برای تحصیل است. کشوری با دانشگاه‌ها و مراکز علمی بسیار معتبر که به آخرین تجهیزات روز آموزشی چه در بخش سخت‌افزاری و چه درزمینه نرم‌افزاری مجهز هستند. اما پیش از توضیح درباره ویزای تحصیلی اتریش باید به این کته اشاره‌کنیم که متقاضیان تحصیل در اتریش پیش از اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش می‌بایست برای دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌ها یا کالج‌های این کشور اقدام کنند زیرا بدون نامه پذیرش اساساً پرونده ویزای تحصیلی شما در سفارت این کشور بررسی نخواهد شد.ویزای تحصیلی اتریش همان‌طور که در بالا اشاره کردیم از نوع D و مولتیپل است. مدت اعتبار این ویزا تا زمان پایان دوران تحصیل فرد خواهد بود و می‌تواند هر ۶ ماه تمدید شود. با ویزای تحصیلی اتریش می‌توان بدون محدودیت به اتریش وارد و از آن خارج شد و حتی این امکان وجود دارد که پس از پایان مدت اعتبار ویزای تحصیلی اتریش به‌شرط یافتن شغل مناسب، برای اقامت دائم این کشور نیز اقدام کرد.

ویزا اتریش - هلدینگ باکی

ویزای کار اتریش :

ویزای کار اتریش نیز همچون ویزای تحصیلی این کشور از نوع D است و اعتباری بلندمدت دارد. اخذ ویزای کار اتریش همچون تمامی کشورهای عضو پیمان شینگن قوانین خاص و سفت‌وسخت دارد. اقدام برای ویزای کار اتریش برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا از دو حالت خارج نیست. یا باید دعوت‌نامه‌ای رسمی از کارفرمایی حقیقی و یا حقوقی در اتریش برای کار در این کشور داشت و یا باید برای فرصت‌های شغلی آگهی شده اقدام کرد. در مورد دوم البته شرطی وجود دارد که از آگهی شغلی مدنظر دست‌کم ۳ هفته گذشته باشد و طی این مدت هیچ متقاضی‌ای از داخل اتحادیه اروپا برای این شغل درخواست نداده باشد. بنابراین می‌توان گفت یافتن شغل مناسب و به طبع آن اخذ ویزای کار اتریش بسیار سخت و بعید است.

تجربه ثابت کرده است که بهترین راه یافتن شغل در اروپا و اتریش ورود به این کشورها با ویزای تحصیلی است تا پس از پایان دوران تحصیل بتوان شغل مدنظر را پیدا کرد و درنهایت به اقامت اروپا دست‌یافت.