baki

انواع اقامت در یونان

اشخاصی که تمایل دارند در کشور یونان اقامت داشته باشند می‌توانند از طریق روش‌های مختلفی این کار را انجام دهند. یونان به عنوان یک کشور اروپایی روش‌های مختلفی را برای اخذ اقامت تعیین کرده که هرکدام از این روش‌های دارای شرایط مختص به خود هستند. متقاضیان دریافت انواع اقامت یونان ابتدا باید شرایط اخذ اقامت این کشور را دانسته و سپس باتوجه به شرایط موجود اقدام به دریافت اقامت کنند.

اقامت یونان از طریق تمکن مالی :

یکی از انواع اقامت یونان که اغلب برای افرادی با درآمد بالا مناسب بوده اقامت یونان از طریق تمکن مالی است. یکی از شرایط مهم برای دریافت این نوع اقامت داشتن درآمد غیرفعال در حدود ۲۰۰۰ یورو در طول ماه است. درواقع زمانی که فرد بدون انجام هرگونه کار و فعالیتی بتواند درآمدی کسب کند تحت عنوان درآمد غیرفعال شناخته می‌شود. سود سپرده بانکی و یا درآمدی که از طریق اجاره ملک دریافت می‌شود به‌عنوان درآمد غیرفعال نامیده شده و فرد متقاضی براساس آن می‌تواند اقامت یونان را دریافت کند.چنانچه فرد متقاضی همسر خود را نیز به‌عنوان همراه وارد یونان کند باید مبلغ ۱۰۰۰ یورو را نیز افزون بر درآمد غیرفعال خود داشته باشد. شخص متقاضی اقامت یونان از طریق تمکن مالی درصورت به همراه داشتن فرزندی که سن آن کمتر از ۲۱ سال است باید مبلغ ۵۰۰ یورو را به ازای هر یک از آن‌ها افزون بر درآمد غیرفعال خود داشته باشد.به‌طور مثال فرد متقاضی که به همراه همسر و یک فرزند خود قصد اخذ اقامت یونان را دارد باید مبلغی در حدود ۳۵۰۰ یورو را به‌عنوان درآمد غیرفعال در طول ماه داشته باشد.اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی تنها درصورتی ممکن است که فرد متقاضی بتواند درآمد فوق را داشته باشد درصورت داشتن شرایط لازم فرد می‌تواند به مدت دو سال در کشور یونان اقامت داشته و از امکانات بسیاری که وجود دارد بهره‌مند گردد. اقامت در یونان از طریق تمکن مالی دارای مزایای بسیاری است و متقاضیان دریافت انواع اقامت یونان درصورت اخذ اقامت از این طریق می توانند به‌صورت مستمر در این کشور اقامت نداشته باشند. اشخاصی که به همراه متقاضی اصلی قصد اقامت در یونان را دارند می توانند اقدام به ثبت شرکت در یونان کرده و با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا تجارت داشته باشند. از دیگر مزایای اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی امکان بهره‌مندی از خدمات درمانی و تحصیلی به‌صورت رایگان است.

اقامت یونان از طریق سرمایه‌‌گذاری :

یکی دیگر از انواع اقامت یونان می‌توان به اقامت یونان از طریق سرمایه‌گذاری اشاره کرد. یونان به‌عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شینگن شناخته می‌شود که افراد می‌توانند از طریق خرید ملک با قیمت پایین در این کشور سرمایه‌گذاری کنند. متقاضیان می‌توانند با خرید ملک تجاری و یا مسکونی در مناطق مختلف اقامت یونان از طریق سرمایه‌گذاری دریافت کنند.

ویزا یونان - هلدینگ باکی

اقامت یونان از طریق خرید ملک :

متقاضیانی که قصد خرید ملکی در کشور یونان را داشته باشند می‌توانند اقامت یونان از طریق خرید ملک را دریافت کنند. خرید ملک در کشور یونان درمقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار به‌صرفه‌تر بوده و افراد متقاضی میتوانند به‌راحتی اقامت یونان را دریافت کنند. دولت یونان برای اشخاصی که از طریق خرید ملک قصد دریافت اقامت دارند مجوز ۵ ساله صادر کرده و متقاضیان پس از این مدت می‌توانند اقامت دائم یونان را دریافت کنند.اشخاصی که قصد دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک دارند می‌توانند در این کشور اقامت مستمر نداشته باشند و افرادی که به‌عنوان همراه متقاضی اصلی وارد یونان شده‌اند می‌توانند اقدام به ثبت شرکت کرده و با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا تجارت کنند.

اقامت در یونان از طریق تحصیل :

یکی دیگر از انواع اقامت یونان می‌توان به اقامت یونان از طریق تحصیل اشاره کرد. در این روش دانشجویانی که تحصیلات خود را در دانشگاه‌های یونان ادامه می‌دهند می‌توانند با پیدا کردن شغلی مناسب اقامت یونان را دریافت کنند. البته متقاضیانی که ویزای دانشجویی یونان را دریافت کرده‌ باشند می‌توانند در طول دوره تحصیل در این کشور اقامت داشته و پس از اتمام اعتبار اقدام به تمدید آن کنند.

اقامت یونان از طریق کار :

متقاضیان دریافت اقامت یونان از طریق کار ابتدا باید دعوت‌نامه کاری از طرف کارفرمایی که در کشور یونان اقامت دارد دریافت کرده باشند. البته کارفرمایان یونانی همچون دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید قوانین استخدام را رعایت کرده و آگهی استخدام خود را به مدت ۳ ماه در یونان و ۳ ماه نیز در کشورهای اتحادیه اروپا منتشر کنند.درصورت عدم مراجعه نیروی کار از کشورهای فوق کارفرما می‌تواند دعوت‌نامه کاری را برای متقاضیان دیگر کشورهای بین‌المللی ارسال کنند.

ویزا یونان - هلدینگ باکی

مدارک لازم جهت دریافت اقامت یونان از طریق کار :

1. ارائه ویزای یونان توسط فرد متقاضی

2. ارائه پاسپورت فرد متقاضی به همراه کپی از تمام صفحات آن

3. ارائه دو قطعه عکس با سایز ۴ در ۶ که پشت آن نیز امضاء شده است

4. ارائه گواهی بیمه سلامت فرد متقاضی

5. ارائه گواهی بهداشت که از جانب بیمارستان دولتی معتبری صادر شده است

6. ارائه سند و یا اجاره‌نامه مسکن در یونان

7. ارائه گواهی نشان‌دهنده تمکن مالی

اقامت یونان از طریق ازدواج :

یکی دیگر از انواع اقامت یونان که موجب می‌شود افراد بتوانند در این کشور اروپایی اقامت داشته باشند اقامت یونان از طریق ازدواج است. افراد خارجی که تمایل دارند با یکی از شهروندان یونانی ازدواج کنند می‌توانند در مراسمی که به وسیله شهردار و یا کشیش برگزار می‌شود ازدواج کرده و اقامت یونان را دریافت کنند. متقاضیان دریافت اقامت یونان از طریق ازدواج باید پرونده درخواست خود را تحویل دهند تا پس از بررسی‌های لازم و تائید رسمیت ازدواج می‌توانند اقامت این کشور را دریافت کنند. یکی از شرایط اخذ اقامت یونان از طریق ازدواج این است که فرد یونانی باید از درآمد مکفی برای تامین هزینه‌های زندگی خود و فرد خارجی را داشته باشد.