baki

انواع اقامت فرانسه

اقامت فرانسه از طریق تحصیل

اخذ اقامت فرانسه از طریق ویزای تحصیلی یکی از پر طرفدارترین روش های مهاجرتی به این کشور می باشد که امروزه طرفداران بسیاری را به سوی خود جذب کرده است. تحصیل در فرانسه منجر به اقامت موقت تحصیلی شما در این کشور خواهد شد که قادر خواهید بود در هر سه مقطع تحصیلی پذیرش را دریافت کنید، بنابراین کسانی که قصد اخذ اقامت دائم فرانسه را از ابتدا دارند روش تحصیلی برایشان چندان مناسب نیست.دانشجویانی که ۴ یا ۵ سال تحصیلی را در فرانسه می گذرانند اجازه دارند پس از اتمام تحصیل ۱ سال در فرانسه اقامت داشته باشند تا شغل مرتبط با رشته ی تحصیلی شان بیابند و پس از چند سال کار کردن در فرانسه درخواست اقامت دائم به دولت بدهند.

اقامت فرانسه از طریق کار :

برای دریافت اقامت فرانسه از طریق کار باید از یک کارفرمای معتبر پیشنهاد شغلی دریافت کنید که البته دریافت این آفر شغلی کار ساده ای نیست چرا که کارفرما می بایست وزارت کار را توجیه کند که شخص مناسبی را در کشور خودش و اتحادیه اروپا نیافته است و به همین دلیل مجبور به دادن این پیشنهاد شغلی به یک نیروی کار بین المللی شده است.بنابراین برای کار در کشور فرانسه ملزم به داشتن مجوز کار می باشید که کارفرما باید این سند معتبر را در اختیار شما قرار دهد. متقاضیان کار در فرانسه برای بازه کوتاه مدت زیر ۹۰ روز باید ویزای کار کوتاه مدت دریافت کنند که البته دریافت این نوع ویزا برای شهروندان برخی از کشورهای اروپائی و آسیایی لازم نیست.مجوزهای کار در فرانسه انواع مختلفی دارند و هر کدام با توجه به الزامات خاص خود و طول مدت خاص و شرایط کاری ویژه ای صادر می شوند، بنابراین چنانچه قصد دریافت اقامت دائم فرانسه از طریق ویزای کاری را داشته باشید باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر در فرانسه دریافت کنید و با ۳ سال کار کردن در این کشور و پرداخت مالیات سالانه اقامت دائم را دریافت نمائید. برای دریافت اطلاعات کاملتر و به روز در این زمینه می توانید به سایت کنسولگری فرانسه در ایران مراجعه فرمائید.

اقامت فرانسه از طریق تولد فرزند :

یکی از روش های دیگر اخذ اقامت فرانسه تولد فرزند در خاک این کشور می باشد که البته همانطور که می دانید کشورهای اروپائی از قانون خون یا خاک تبعیت می کنند و کشور فرانسه جز آن دسته از کشورهایی می باشد که تابع قانون خون می باشد، یعنی اگر فرزندی در خاک این کشور متولد شود چنانچه پدر یا مادر او تبعه فرانسه باشند، قادر به دریافت تابعیت خواهد بود و در غیر اینصورت تحت شرایط ویژه ای تابعیت را بدست خواهد آورد که در ذیل عنوان می کنیم

1. شخص ۱۸ ساله شده باشد و از سن ۱۱ سالگی به صورت مستمر در این کشور زندگی کرده باشد

2. اگر نوزاد قبل از ژانویه ۱۹۹۴ در فرانسه متولد شده باشد

3. اگر نوزاد خارج از خاک فرانسه از پدر و مادری فرانسوی متولد شده باشد می تواند شش ماه تا یک سال قبل از ۱۸ سالگی برای اخذ اقامت فرانسه اقدام کند

4. فرزند در سن ۱۶ سالگی درخواست اقامت دائم خود را به دولت داده باشد

5. افرادی که تبعه دیگر کشورهای فرانسوی باشند و یا پناهنده ی دولت فرانسه باشند قادر به اخذ تابعیت فرانسه برای فرزندان از طریق تولد نخواهند بود.

اقامت فرانسه از طریق ازدواج :

چنانچه با یک شهروند فرانسوی ازدواج کنید قادر به دریافت اقامت دائم این کشور و سپس تابعیت آن خواهید بود، در صورت ازدواج با یک شهروند فرانسوی باید درخواست تابعیت خود را پس از ۴ سال به اداره ی مهاجرت فرانسه ارسال نمائید.برای اخذ اقامت فرانسه باید قبل از ارسال درخواست خود حداقل ۱ سال را در این کشور زندگی کرده باشید و همچنین همسر شما شهروند فرانسه باشد.

برای اخذ شهروندی کشور فرانسه از طریق ازدواج باید شرایط زیر را داشته باشید

1. ازدواج شما با شهروند فرانسوی پس از گذشت ۴ سال به اتمام نرسیده باشد

2. همسر متقاضی تحت هیچ شرایطی تابعیت فرانسوی را از دست نداده باشد

3. فرد دانش زبان فرانسوی را کسب کرده باشد

ویزا فرانسه - هلدینگ باکی

اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری :

به صورت کلی راه اندازی یک بیزینس در یک کشور اروپائی الزام به نوشتن نقشه ی تجاری آن بیزینس و سود دهی آن در طی مدت اقامت از طریق این ویزا می باشد. برای اینکه بتوانید تجارتی را در فرانسه راه اندازی کنید ابتدا باید ویزای توریستی این کشور را دریافت نمایید و پس از انجام بررسی های لازم اقامت ۱ ساله ای را بدست خواهید آورد که به واسطه آن قادر خواهید بود تجارت مورد نظر را در فرانسه راه اندازی کنید.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت :

برای ثبت شرکت در فرانسه نیز باید مانند سرمایه گذاری در این کشور اقدام به ارائه بیزینس پلن یا نقشه تجاری نمائید و با دریافت ویزای کوتاه مدت وارد فرانسه شوید و پس از انجام مقدمات کار به ایران بازگردید و درخواست ویزای بلند مدت خود را به سفارت ارائه دهید و پس از بازگشت به فرانسه فعالیت خود را آغاز نمائید.پس از شروع بیزینس خود قادر به دریافت اقامت ۱ ساله کشور فرانسه خواهید بود و تا مادامی که این فعالیت ادامه دارد اقامت شما قابل تمدید خواهد بود. پس از ۵ سال فعالیت اقامت ۱۰ ساله این کشور را بدست خواهید آورد و پس از آن نیز می توانید درخواست تابعیت خود را به فرانسه اعلام نمائید.سرمایه گذاری های دیگری مانند خرید ملک و اوراق قرضه نیز در فرانسه وجود دارند که به واسطه ی آنها قادر خواهید بود اقامت ۱ ساله ی این کشورها را دریافت کنید ولی در نظر داشته باشید که تمدید این نوع اقامت ها کار ساده ای نیست.