baki

آشنایی با انواع اصطلاحات بلیط پرواز

تصمیم گیری در مورد انتخاب بهترین نوع بلیط و متناسب با نیازهای شما می تواند بعضاً به یک انتخاب گیج کننده تبدیل شود. به عنوان کارشناسان هواپیمایی ، ما همه دانش مربوط به تهیه بلیط را در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید در برنامه ریزی و تصمیم گیری در مورد تهیه بلیط مورد نظر خود ، انتخاب مناسبی داشته باشید. در اینجا یک راهنمای ساده جهت تهیه انواع بلیط هواپیمایی ارائه شده است.

رزرو بلیط - باکی

( one-way-ticketبلیط یک طرفه) چیست؟

بلیط یک طرفه یک پرواز واحد بین یک مقصد و یک مبدا است. به عنوان مثال: پرواز یک طرفه ازمشهد به شیراز بدون تعیین تاریخ بازگشت.

( return-ticketبلیط رفت و برگشت) چیست؟

بلیط رفت و برگشت یک پرواز ازمبدا و بازگشت به مقصد عزیمت اصلی است. به عنوان مثال: پرواز از مشهد به شیراز و بازگشت به مشهد.

Stop-Over-ticket (بلیط دارای توقف برنامه ریزی شده) چیست؟

توقف برنامه ریزی شده بین پروازهابیش از 24 ساعت درپرواز بین مبدا به مقصد. به عنوان مثال: پرواز سیدنی به نیویورک با توقف در لس آنجلس بیش از 24 ساعت قبل از ادامه به نیویورک

رزرو بلیط - باکی

ticket-Lay-over (بلیط دارای توقف اجباری) چیست؟

این توقف زمانی است که بلیط خود را به مقصدی که توقف اجباری دارد ، خریداری کرده باشید. معمولاً این توقف به دلیل تعویض هواپیما -نحوه حمل و نقل یا سوختگیری هواپیما میباشد. به عنوان مثال: شما در حال پرواز سیدنی به نیویورک از طریق لس آنجلس هستید و فقط چند ساعت قبل از ادامه به مقصد نهایی خود در لس آنجلس متوقف می شوید.

open-Jaw- Ticket(بلیط رفت و برگشت با مقصد متغییر) چیست؟

بلیط رفت وبرگشت با مقصد متغییربه مسافران اجازه می دهد تا در یک مقصد پرواز کنند و از یک مقصد دیگر به مقصد اصلی برگردند. این بلیط ها به ویژه در مواردی مفید است که مسافران مایل به مسافرت از طریق دریا با یک تور خاص - رانندگی بین مقاصد مختلف و یا رزرو سفر یک طرفه باشند. به عنوان مثال: پرواز ملبورن به سنگاپور و بازگشت به ملبورن از بانکوک.

Multi-Stop Ticket (بلیط دارای چند توقف) چیست؟

بلیط چند مرحله ای یا بلیط چند شهره یک برنامه سفر اختصاصی یا از قبل بسته بندی شده (مسافران تورهای گردشگری) است که به مسافران اجازه می دهد تا قبل از بازگشت به نقطه اصلی خود در چندین مقصد متوقف شوند. این شامل "بلیط دوتایی" و "بلیط های سه گانه میباشد.

به عنوان مثال: پرواز ملبورن به هونولولو با یک به لاس وگاس؛ بازگشت از لاس وگاس به ملبورن. این برنامه های سفر شامل یک توقف در هر شهر هستند و به شما امکان می دهند مقصد های بیشتری را در یک بلیط مشاهده کنید.

رزرو بلیط - باکی

ticket- Double- Dip (بلیط رفت و برگشت دومقصدی) چیست؟

بلیط Double Dip یک برنامه سفر از قبل بسته بندی شده پرواز است که به مسافران اجازه می دهد تا قبل از بازگشت به مقصد اصلی ، در دو مقصد متوقف شوند.Double Dip یک بسته پیشنهادی منحصر به فرد پرواز است و با دقت طراحی شده است تا محبوب ترین مقصد ما را در خود جای دهد. به عنوان مثال: سیدنی به بانکوک و پوکت ، همه در یک بلیط با تخفیف در بانکوک و پوکت برای یک کرایه کم میباشند.

( Tripl- Treat-ticketبلیط رفت و برگشت سه مقصدی) چیست؟

مانند Double Dip ، بلیط Triple Treat یک برنامه سفر از قبل بسته بندی شده پرواز است که به مسافران اجازه می دهد تا قبل از بازگشت به نقطه شروع اصلی خود ، در سه مقصد متوقف شوند. به عنوان مثال: پرت به کوالالامپور ، مادرید و لندن ، با توقف در هر مکان ، سه مقصد عالی را برای شما فراهم می کند که در یک کرایه کم قرار دارند.

Round the World ticket( بلیط دور دنیا )چیست؟

بلیط Round the World (RTW) یک برنامه سفر اختصاصی پرواز است که به مسافران اجازه می دهد تا در قاره ها یا مقصد های مختلف متوقف شوند ، همه در یک جهت به دور دنیا پرواز می کنند و به نقطه عزیمت اصلی خود باز می گردند. ، مسافران ممکن است از طریق خطوط هوایی مختلف که این بلیط ها را ارائه می دهند پروازکنند. بلیط RTW یا قیمت ثابت است ، با مایل طی شده محاسبه می شود ، یا توسط قاره های بازدید شده تعیین می شود. این بلیط ها دردسته های مختلفeconomy-businessclass-first-class , یا ترکیبی از کلاس های مختلف کابین موجود است.

( mixed class ticket بلیط کلاس مختلط ) چیست؟

بلیط کلاس مختلط یک بلیط هواپیمایی اختصاصی است که به مسافران اجازه می دهد در پروازهای مختلف در کلاس های هواپیمایی مختلف پرواز کنند. به عنوان مثال: مسافران می توانند در کلاس economy به آسیا پرواز کنند ، سپس با پرواز first-class از آسیا به اروپا پرواز کنند.

کلاس مختلط از طریق ترکیبی از هر نوع بلیط هواپیمایی ، اقتصاد ، حق بیمه ، تجارت یا کلاس اول در دسترس است.

( International- Airpass-ticketبلیط بین الملی ایرپس) چیست؟

بلیط هواپیمایی بین المللی ایرلاین بلیط های کرایه ویژه ای است که توسط برخی شرکت های حمل و نقل در کشورها یا مناطق خاص ارائه می شود. آنها امکان انعطاف پذیری را برای مسافرت در سراسر کشور ، منطقه یا قاره فراهم می کنند. به عنوان مثال: Star Alliance یک فرودگاه هوایی آفریقا را برای بین سه تا 10 بخش پرواز در یک خط هوایی ارائه می دهد و به شما امکان می دهد در هر زمان بین فرودگاه های منتخب پرواز کنید.

رزرو بلیط - باکی