baki

مراحل و پروسه اقامت جمهوری چک از طریق کسب و کار ( BUSINESS VISA )

1- درخواست ویزای کسب و کار

اول از همه شما باید برای ورود به جمهوری چک درخواست ویزای کسب و کار ارائه نمایید، که برای شش ماه معتبر است. جهت درخواست ویزای کسب و کار از سفارت در کشور محل اقامت شما، باید مراحل زیر را طی نمایید تا به اخذ اقامت جمهوری چک منتج گردد.

• یک شرکت SRO را تاسیس نمایید (یک شرکت با مسئولیت محدود در جمهوری چک)

• تهیه محل اقامت در جمهوری چک و پرداخت سپرده بابت اجاره دو ماه از آن قبل از اخذ ویزا

• اثبات هزینه های زندگی کافی برای حمایت از خود و همراه (همسر و فرزندان زیر 18 سال)

• ارائه مدرک بیمه درمانی به ارزش 60000 یورو

ورود به جمهوری چک و ثبت آدرس

ظرف مدت سه روز پس از ورود به جمهوری چک، باید آدرس خود را با مراجعه به پلیس محلی ثبت نمایید.

3- درخواست اقامت طولانی مدت

سه ماه قبل از تاریخ انقضای ویزای کسب و کار ، شما می توانید برای اقامت جمهوری چک به صورت طولانی مدت درخواست کنید. این به طور معمول برای یک سال معتبر است و فرصت گسترش نیز دارد.

ویزا چک - هلدینگ باکی

اقامت جمهوری چک از طریق سرمایه گذاری (investor visa)

اخیرا زمزمه هایی مبنی بر این وجود دارد که جمهوری چک روزنه ای را که قبلا به کارآفرینان اجازه میداد تا شرکتی تاسیس نمایند و سپس به عنوان کارمند ویزای خود را دریافت نمایند خواهد بست. از این رو این مسئله باعث می شود که ویزای سرمایه گذاری جدید (investor visa) یک جایگزین جذاب باشد. به ویژه که برنامه های دیگر مشابه – مانند ویزای بلند مدت کسب و کار(Business visa) – روند کند و آهسته ای دارد و گاهی اوقات با توجه به نظرات و تایید مقامات مهاجرت اقدام می گردد. از الزامات ویزای سرمایه گذاری جمهوری چک این است که سرمایه گذاران مبلغ 75 میلیون کرون ( حدود 3،6 میلیون دلار) را در یک کسب و کار سرمایه گذاری نمایند، که برای حداقل 20 نفر از شهروندان چک یا سایر شهروندان اتحادیه اروپا اشتغال ایجاد می کند. سرمایه گذاران می توانند به عنوان مدیر یا سهامدار در یک پروژه واحد اقدام نمایند، اما پروژه هایی با بیش از پنج مدیر و یا سهامداری در پروژه هایی که شخص دارای کمتر از 30 درصد سهام است، معمولا با بررسی های ویژه و دقیق تری روبرو خواهد شد.

ویزا چک - هلدینگ باکی

بر خلاف ویزای کسب و کار(business visa)، که دارندگان آن مجبور هستند تا یک سال یا بعضا چندین سال منتظر پیوستن اعضای خانواده خود به جمهوری چک باشند، ویزای سرمایه گذاری(investment visa) اجازه می دهد اعضای خانواده از طریق ویزای پیوست خانواده برای ورود به کشور جمهوری چک استفاده کنند و تقریبا بلافاصله به آنها بپیوندند. متقاضیان موفق به دریافت ویزای دو ساله و اخذ اقامت جمهوری چک می شوند که قابل تمدید است و می توانند پس از گذشت یک دهه اقامت جمهوری چک، درخواست شهروندی نمایند. ویزای کسب و کار(business visa) همچنان یک گزینه مناسب برای سرمایه گذاران است که می خواهند اقامت خود را بدون نیاز سرمایه کلان به دست آورند، اما متقاضیان ویزای کسب و کار با انتظارات قابل توجه بیشتر و تاخیر های بالقوه نسبت به متقاضیان سرمایه گذاری روبرو می شوند. بر خلاف متقاضیان مبتنی بر سرمایه گذاری، متقاضیان کسب و کار ویزا باید قبل از درخواست در جمهوری چک اقامت کنند.