baki

اقامت جمهوری چک از طریق سرمایه گذاری

اقامت جمهوری چک در سالهای اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. برای بررسی علل این امر باید نیم نگاهی به شرایط عمومی مساعد و روند رو به رشد این کشور در زمینه های مختلف بیندازیم. کشور جمهوری چک با داشتن جمعیت 10.5 میلیون نفری و نرخ بیکاری بسیار مناسب و دارا بودن شاخص توسعه انسانی بالا می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت باشد. پایتخت آن شهر پراگ است و زبان رسمی این کشور چکی می باشد. این کشور به لحاظ شاخص جهانی صلح رتبه 7 را در میان کشورهای دنیا دارا می باشد و در واقع از امن ترین کشورهای دنیاست. بسیاری از دانشجویان سراسر دنیا به علت هزینه های مناسب زندگی و تحصیل تمایل به تحصیل در این کشور دارند و دانشگاه معروف چارلز یکی از دانشگاه های معروف این کشور می باشد که با اقبال ایرانیان جهت تحصیل در رشته های پزشکی نیز روبرو است. کشور جمهوری چک در همسایگی کشورهای آلمان، اتریش، لهستان و اسلوواکی قرار گرفته است که علاوه بر تنوع اقلیمی در این کشور، جایگاهی استراتژیک نیز به این کشور بخشیده است. این کشور عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد و علاوه بر داشتن صنعتی قوی در بخش کشاورزی و گردشگری نیز بسیار قوی می باشد.

ویزا چک - هلدینگ باکی

اقامت جمهوری چک و شرایط دریافت آن از طریق سرمایه گذاری از جمله مواردی قابل بررسی برای افرادی می باشد که تمایل دارند سرمایه خود را در قلب اتحادیه اروپا سرمایه گذاری نمایند و از آثاری مانند اخذ اقامت و استفاده از فرصت های سودده جهت سرمایه گذاری در جمهوری چک استفاده نمایند. پیش از هر چیز بد نیست بدانیم روش های بسیار متعدد و متنوعی برای سرمایه گذاری در کشورها وجود دارد، خرید ملک و سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات، ثبت شرکت، هبه کردن وجه نقد، سرمایه گذاری در بخش اوراق قرضه و… از انواع روش های مرسوم سرمایه گذاری می باشند که در برخی کشورها منجر به اخذ اقامت نیز می گردد.

اقامت جمهوری چک از طریق کسب و کار (business visa ) :

اگر شما در جمهوری چک مشغول کسب و کار واقعی هستید که ارزش اقتصادی را برای اقتصاد این کشور به ارمغان می آورد، شما می توانید در کمتر از یک سال اقامت خود را به اقامت طولانی مدت تبدیل نماید.

فواید و مزایای اقامت جمهوری چک از طریق کسب و کار(BUSINESS VISA ) :

• امکان داشتن اقامت با همراه – همسر و فرزندان زیر 18 سال

• یک مسیر برای اقامت طولانی مدت پس از سه ماه

• اقامت دائم اتحادیه اروپا پس از پنج سال

• پس از ده سال اقامت برای شهروندی درخواست کنید

اقامت جمهوری چک می تواند منجر به اخذ تابعیت گردد. در این مقاله راه های دستیابی به اقامت به صورت کامل تشریح گردید و همان طور که ذکر شد پروسه دریافت پاسپورت می تواند از طریق پروسه naturalization به افراد اعطا شود. این فرایند مراحل و الزامات خاص خود را دارد که به طور مثال شخصی که 5 سال اقامت مستمر در کشور جمهوری چک داشته است می تواند مشمول دریافت حق اقامت دائم شود و پس از آن درخواست حق شهروندی نماید. در صورتی که زبان چک را تا سطح قابل قبولی آموخته باشد و معیارهای لازم را کسب نموده باشد پاسپورت جمهوری چک به او تعلق می گیرد.

ویزا چک - هلدینگ باکی

مدارک مورد نیاز :

1- مدارک هویتی معتبر

2- دو قطعه عکس

3- اثبات داشتن اقامت قانونی در جمهوری چک

4- اثبات درآمد مالی برای پوشش هزینه های زندگی در طول مدت اقامت در جمهوری چک

5- گواهی سلامت پزشکی

6- گوهی عدم سوپیشینه

7- گواهی وضعیت تاهل

8- ارائه بیمه نامه