baki

اقامت موقت کانادا

شهروندان کانادایی در خارج از کشور مسئولیت وزارت امور خارجه ، تجارت و توسعه (DFATD) و نه CIC است. یک شهروند کانادایی که مایل به سفر به کانادا است در صورت نداشتن گذرنامه کانادایی باید به بخش کنسولگری مراجعه کند. با این وجود ، شرایط استثنایی وجود دارد که CIC می تواند با قرار دادن یک روادید روباز تسهیل در گذرنامه تابعیت دیگر کانادا ، سفر یک شهروند دوگانه را تسهیل کند. صدور ویزای تسهیل صرفاً برای سهولت مشتری انجام نمی شود ، اما در مواردی که عدم تسهیل سفر آنها منجر به مشکلات ناشایست می شود (معمولاً بدون هیچ گونه تقصیری از مشتری ایجاد می شود). علاوه بر این ، سیاست CIC برای کمک به افرادی که مایل به "پنهان کردن" واقعیت شهروندی کانادایی خود از یک دولت خارجی هستند که اجازه تابعیت دوگانه را نمی دهد ، نیست.

ویزا کانادا - هلدینگ باکی

قبل از در نظر گرفتن صدور ویزای تسهیلگری ، افسران باید وضعیت و هویت متقاضی را از طریق تأیید کتبی از طرف یک کنسول بررسی کنند که مشتری دارای گذرنامه کانادایی در سابقه یا مدارک مستند تابعیت (DEC) است. مواردی که ممکن است صدور ویزای تسهیل را ضمانت کند شامل موارد زیر است:

هنگامی که گذرنامه های جدید ، جایگزین یا اضطراری را نمی توان با روشی به اندازه کافی و مکان فوری سفر صادر کرد:

برای کانادایی هایی که در پریشانی هستند (اسناد گمشده / سرقت شده)

برای اتباع دوگانه که برای اولین بار به کانادا می آیند.

برای اتباع دوگانه که قبل از عزیمت به کانادا پاسپورت کانادایی دریافت نکرده اند.

برای کودکانی که در کانادا به اتباع بیگانه متولد شده اند و به کشور خود برگشته اند و مایل نیستند تابعیت کانادایی خود را که هنگام تولد به طور خودکار به دست آورده اند ، مطالبه کنند.

برای کودکانی که مراحل اتخاذ تابعیت را در خارج از کشور طی می کنند و کشور محل تولد آنها فقط به آنها اجازه می دهد گذرنامه ملی آن کشور را اخذ کنند.

ویزا کانادا - هلدینگ باکی

برای کانادایی های فرضی که زیر 18 سال دارند و یا به منظور اقامت با پدر و مادر کانادایی خود یا به دلایل انسان دوستانه و دلسوزانه به کانادا می آیند ، یا به دلایل انسان دوستانه و دلسوزانه ساکن می شوند. همچنین فرد باید گذرنامه معتبر خارجی یا سند مسافرتی را در اختیار داشته باشد تا ویزای تسهیل صادر شود. شواهد رضایت بخش (شناسنامه کانادایی ، شناسنامه تابعیت و غیره) باید ارائه شود تا ثابت شود حداقل یکی از والدین کانادایی است و افسر ویزا باید از رابط والد و کودک مطمئن باشد. اتباع دوگانه که ملزم به استفاده از گذرنامه خارجی خود برای ورود و خروج از کشور تابعیت دوم خود هستند می توانند گذرنامه کانادایی خود را به مقامات هواپیمایی نشان دهند تا سوار شدن به پرواز به کانادا را تسهیل کنند. ویزای تسهیلگری فقط باید برای یک دوره مورد نیاز برای سفر یک بار ورود و معتبر باشد. افرادی که در گذرنامه کشورهای مورد نیاز بیومتریک سفر می کنند ، باید اطلاعات بیومتریک ارائه دهند و هزینه بیومتریک را بپردازند. هزینه ها با توجه به بازپرداخت هزینه IR 5 با نرخ مناسب شارژ می شوند.