baki

اقامت دائم مجارستان - قسمت دوم

مدیریت و پایدار نگه داشتن کمپانی در کشور مجارستان بسیار ساده می باشد. در صورتی که فردی در مجارستان کمپانی تاسیس کند، می تواند برای کمپانی خود یک حساب بانکی جداگانه باز کند. در کنار افتتاح حساب بانکی، متقاضیان می توانند از سایر خدمات بانکی نیز برخوردار شوند. پس از رونق یافتن کسب و کار نیز آن شخص می تواند برند مختص به خود را در اروپا داشته باشد. یکی دیگز از موارد مثبت این امر، این است که افراد می توانند به راحتی به کشور آمریکا سفر کنند. بستگان و خانواده شخص نیز می توانند به همراه وی اقامت دائم مجارستان را کسب کنند.

مدارک لازم برای تاسیس شرکت در مجارستان :

برای تاسیس کمپانی یا شرکت در کشور اروپایی مجارستان، متقاضیان و موسسان کمپانی باید مدارک و اسناد پرونده خود را کامل کنند. تکمیل کردن مدارک لازم به متقاضیان کمک می کند تا زود تر به مقصد برسند. همچنین ناقص بودن پرونده متقاضی باعث مشکلات مهاجرتی می شود و روند مهاجرت کند تر می شود. موسسان کمپانی در کشور پیشرفته مجارستان، باید مدارک زیر را حتما تهیه کنند و تحویل اداره مهاجرت دهند:

1. مدارکی برای ثابت کردن نداشتن سوابق کیفری و جرم های مختلف

2. ارائه آی دی کارت، کارت ملی و شناسنامه

3. ارائه تمامی اسناد و مدارک ازدواج و وجود فرزندان در صورت نیاز

4. ارائه اسناد و مدارک برای ثابت کردن داشتن یک ملک و یا مسکن

5. داشتن گذرنامه معتبر و قانونی

6. تمامی اطلاعات شخصی مانند آدرس، شماره ی تماس و غیره

7. چاپ گردش مالی بانک 4 ماه اخیر

8. داشتن پول کافی در حساب بانکی برای انجام تمام امور تجاری و بازرگانی و تاسیس کمپانی

ویزا مجارستان - هلدینگ باکی

سرمایه لازم جهت تاسیس شرکت در مجارستان :

به طور کلی اشخاص برای تاسیس کمپانی و شروع یک کسب و کار جدید در کشور پیشرفته مجارستان، باید حداقل 50000 € (یورو) سرمایه داشته باشند. افراد می بایستبه یاد داشته باشند که 12000 € (یورو) از این 50000 € (یورو) برای ثبت کمپانی باید پرداخت شود. همچنین 25000 € (یورو) برای سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار باید پرداخت شود.

همانطور که در این نوشتار ذکر شد، مقیم شدن همیشگی در کشور زیبای مجارستان، راه های مختلفی دارد. با مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل نیز می توانید مقیم این کشور شوید. اما شایان به ذکر است که برای مقیم شدن بعد از اتمام دوره های تحصیلی، باید روادید تحصیلی خود را به ویزای کاری مجارستان تبدیل کنید.

ویزا مجارستان - هلدینگ باکی

سرمایه گذاری در مجارستان :

سرمایه گذاری در مجارستان از سه طریق سرمایه گذاری اقتصادی، ثبت شرکت و خرید ملک امکان پذیر می باشد. به منظور سرمایه گذاری اقتصادی می بایست در طرحی تحت عنوان طرح اقامتی Residency Bond ثبت نام کرده و مبلغ 360 هزار یورو به عنوان هزینه سرمایه گذاری در بخش های مورد نیاز مجارستان را به دولت مجارستان پرداخته و پس از گذشت 8 سال اقامت دائم مجارستان را اخذ نمایید. این طرح فعلاً برای ایرانیان و بسیاری از کشورهای دیگر امکان پذیر نمی باشد. همچنین می توان از طریق ثبت شرکت با هزینه ای معادل 15 هزار یورو و سرمایه اولیه 35،000 یورو و همچنین سرمایه در گردش 10 هزار یورو از طریق استخدام چند کارمند مجارستانی ثبت شرکت و فعالیت اقتصادی انجام داده و اخذ اقامت نمود. این دو طرح نیازمند داشتن بیزنس پلن و اساسنامه می باشند. به منظور اخذ اقامت از طریق خرید ملک در مجارستان ابتدا می بایست دو واحد آپارتمان به ارزش مجموعاً 200 هزار یورو خریده و سپس اقدام به ثبت شرکت مشاوره املاک نموده و ساختمان ها را به عنوان سرمایه شرکت معرفی کرد. لازم به ذکر است قیمت هر متر مکعب واحد مسکونی در مجارستان به طور میانگین بین 300 هزار تا 1 میلیون فارینت می باشد.با توجه به پیچیدگی های اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری، می توان روش های سرمایه گذاری دیگری از جمله کار شرکت و قرمز سفید قرمز را پیشنهاد داد که بدون نیاز به بیزنس پلن و با سرمایه ای کمتر منجر به اخذ اقامت در کشور های برتر دنیا می گردد.